На Хмельниччині заборонять ловити щуку: терміни та штрафи

-
Заборона триватиме півтора місяця.
З 15 лютого по 31 березня 2025 року у водоймах України, в тому числі Хмельницької області, діятиме заборона на вилов щуки. Це пов’язано з нерестом риби.
Про таке повідомляє Держрибагентство.
Зазначається, що заборона встановлена Правилами любительського рибальства для того, щоб риба могла спокійно розмножуватися та відновлювати свою кількість у водоймах. Щука нереститься раніше за інші види – коли температура води досягає 3–6 °C. Одна самиця відкладає від 17,5 до 215 тисяч ікринок. Спочатку вони чіпляються до водоростей, а через 2–3 дні осідають на дно, де продовжують розвиток.
Як хижак, щука відіграє важливу роль в екосистемі, регулюючи чисельність слабкої та хворої риби, кажуть у Держрибагентстві. А отже, за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків, повідомили у відомстві. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки — 3 468 гривень.
Рибалок закликають випускати щуку назад у воду, якщо вона випадково потрапила на гачок. Із 15 лютого до 31 березня інспектори посилять контроль, перевіряючи улов рибалок і законність продажу риби.
Тим часом у Хмельницькій області триває заборона на вилов раків.
Читайте також: На Хмельниччині рибінспектор підозрюється в незаконному виловиві риби на 7 мільйонів гривень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Іван Куценко