Сьогодні, 3 березня, Верховна Рада України збереться на засідання. Розглянуть ряд важливих питань, серед яких проєкт закону про обчислення часу в Україні, яким передбачено скасувати перехід на зимовий та літній час.
Раніше відповідний законопроєкт уже затвердив парламентський комітет з питань економічного розвитку. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради.
За словами ініціатора законопроєкту, першого заступника голови парламенту Руслана Стефанчука, перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини. Окрім того, він також додав, що ідею скасувати сезонне переведення годинників з 2021 року підтримав і Європейський парламент: кожна країна ЄС самостійно вирішуватиме, за яким часом — зимовим чи літнім — їй краще жити.
Також Стефанчук визнав, що економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.
"Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії. У разі необхідності при підготовці законопроекту до другого читання ми зможемо передбачити можливість надання деяким територіальним громадам права запроваджувати регіональний робочий час", — зауважив він.
Друзі, а ви за чи проти скасування переведення годинників?
Що ви думаєте про сезонне переведення годинників?
Нагадаємо, переводити годинники почали у 1784 році. Робили це для ефективнішого використання денного світла. Ідея полягає у тому, що зсунувши влітку час людської активності на годину назад, ми отримуємо додаткове світло, а отже, економію електроенергії ввечері.
Нині в Україні годинники переводять відповідно до постанови уряду від 1996 року. Роблять це в останню неділю березня (вперед на годину) та останню неділю жовтня (назад).
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.