Скіфська могила у Хмельницькому досі не мала документів: прокурори втрутились

Скіфська могила у Хмельницькому досі не мала документів: прокурори втрутились
Фото: Вікіпедія
  • Серед багатоповерхівок у Хмельницькому знаходиться об’єкт куль­тур­ної спад­щини.
  • Прокурори через суд домоглись його збереження.

Через суд прокуратура домоглась збереження об’єкту куль­тур­ної спад­щи­ни VІІ сто­літ­тя до на­шої ери у міс­ті Хмель­ницько­му. Мо­ва йде про скитсь­ку (скіфсь­ку) мо­ги­лу, що роз­та­шо­ва­на на прос­пекті Ми­ру се­ред ба­га­то­по­вер­хі­вок. Про це повідомили у прокуратурі.

В установі розповіли, що Кур­ган за­не­се­но до пе­ре­лі­ку щой­но ви­яв­ле­них об’єк­тів куль­тур­ної спад­щи­ни Хмель­ницької об­ласті ще у 2016 ро­ці. Втім, об­лі­ко­вої до­ку­мен­та­ції на Курган ви­го­тов­ле­но досі не бу­ло. А отже, кажуть у прокуратурі, це могло призвести до не­цільово­го ви­ко­рис­тання ділянки.

Тому хмельницькі правоохоронці звер­ну­лись до су­ду з по­зо­вом. Вони просили виз­на­ти незаконною без­ді­яль­ність Де­пар­та­мен­ту ін­форма­цій­ної ді­яль­нос­ті, куль­ту­ри, на­ці­ональ­нос­тей та ре­лі­гій Хмель­ницької ОВА та зо­бов’яза­ти ви­го­товили до­ку­мен­та­цію на об’єкт куль­тур­ної спад­щи­ни — Кур­ган VІІ ст. до н.е.

Відео дня

«Кур­ган від­но­сить­ся до ранньої епо­хи за­ліз­но­го ві­ку. Та­кі по­хо­валь­ні спо­ру­ди є не­від­твор­ним но­сі­єм ста­ро­давньої іс­то­рії Ук­ра­їни», — йдеться у дописі про­ку­ра­ту­ри.

У відповідь суд зо­бов’язав упов­но­ва­же­ний ор­га­н з охо­ро­ни куль­тур­ної спад­щи­ни вчи­ни­ти усі потрібні дії зад­ля збе­ре­жен­ня об’єк­та.

«На­ра­зі рі­шен­ня су­ду ви­ко­на­но — уся не­об­хідна до­ку­мен­та­ція ви­го­тов­ле­на», зазначили у відомстві.

Додамом, що перші згадки про скіфський курган, який розташований на проспекті Миру у Хмельницькому датовані у 1901 році. Це поховання відносять до культури племені скіфів-орачів. Висота насипу становить до двох метрів, а діаметр − близько 20 метрів. На кургані ще не проводилися розкопки, тому він залишається недослідженим. На місці об'єкту хмельницькі активісти встановили дерев'яний хрест. 

Читайте також: У Хмельницькому товариство, співзасновник якого – росіянин, утримувало землі на 14 мільйонів гривень

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Ihor Shyrokyi

    Та за нього мають знати всі!!!
    А він як виявилося навіть не під охороною!!!
    Ганьба міській раді!!!
  • Андрей Кузнецов

    мазники буд хтiли коперацiю там зробити???😅

keyboard_arrow_up