Гурт „Jazz Atmosphere” із Вінниці відкривав джаз-форум
- Джаз – це мистецтво імпровізації, мистецтво, що народжується на очах глядачів під впливом настрою музикантів. Тут немає обману, тут усе по-справжньому. І ця щирість заворожує, - розповів львівський музикант Михайло Балога під час лекції з історії джазу.
І ці слова були неодноразово підтверджені протягом джаз-форуму, що тривав два дні у нашому місті.
Організатори – невелика група молодих людей, що слухають та грають джаз, а також кав’ярня-книгарня „Кут”. Такий формат заходу вони обрали для того, щоб оформити хаотичне джазове середовище міста у щось більш професійне та яскраве та підштовхнути молодих музикантів до подальшого розвитку.
- В першу чергу, форум – це спілкування, обмін досвідом та інформацією, - розповідає організатор джаз-форуму Денис Панкратов. - Є багато фестивалів, де можна послухати джаз. Але щоб музика розвивалася, потрібні виконавці. У місті є молоді люди, які хочуть грати, але мають мало досвіду. Ми вирішили наповнити форум лекціями, майстер-класами.
Ольга Лукачова (в центрі) проводить майстер-клас із джазового вокалу
Щоб заохотити молодих музикантів до участі у форумі, організатори запропонували їм знижки на квитки. Так, студентка музичного училища Анастасія Капустянська завітала на форум, щоб послухати, як грають інші музиканти, і знайти цікаві моменти для себе.
- Я люблю джаз з дитинства, тому і пішла вчитися на духові інструменти. Найбільше люблю грати на саксофоні, - розповідає Настя. – Враження дуже великі. Кожний артист, кожна група цікаві по-своєму.
Однак слухали лекції, осягали тонкощі джазового вокалу та техніки гри на саксофоні не лише музиканти, а й „прості смертні”.
- До цього я джазом особливо не цікавилася, - розповідає хмельничанка Олена Шутішина. – Я потрапила сюди завдяки другу, і не пошкодувала. Тут чудова атмосфера, і музика викликає захоплення у душі.
Поліна Свірідова та Іван Короп завершували перший день форуму
Відкривав форум вінницький гурт „Jazz Atmosphere” майстер-класом з технік гри на джазових інструментах.
- Головне наше завдання – показати, як ми любимо джаз, як ми любимо його грати і слухати, - запевнив контрабасист гурту Олександр Веретельніков.
Потім Ольга Лукачова давала майстер-клас з джазового вокалу. Весь зал, а найсміливіші глядачі на сцені, виконували під її керівництвом дихальні вправи, вправи з артикуляції, співали тощо.
Завершувала перший день форуму співачка із російського міста Томськ Поліна Свірідова. Вона виконувала власні пісні під гітару, акомпанував їй на басу киянин Іван Короп.
У затишній атмосфері пройшла лекція Михайла Балоги із історії джазу
Другий день форуму розпочався із лекції від Михайла Балоги, під час якої хмельничани дізналися, в якому історичному середовищі розвивався джаз, що лежало в його основі та які музиканти зробили найбільші внески у його розвиток. Потім львівянин Юрій Яремчук продемонстрував різноманітні техніки гри на саксофоні, які можна застосовувати при імпровізаціях. Виявилося, що саксофон може не лише створювати дивовижні звуки, а й слугувати навіть перкусійним інструментом. Це музикант продемонстрував на практиці, імпровізуючи в дуеті із Олександром Фразе-Фразенком. Згодом до дуету приєднався ще й саксофон Михайла Балоги, перетворивши його на тріо.
Майстер-клас з техніки гри на саксофоні від Юрія Яремчука
Завершував джаз-форум феєричний виступ гурту „Бібійобус і мандрапапула”. Яскраві кумедні костюми, різноманітні музичні інструменти, дим на сцені та фантастичні композиції створили атмосферу справжнього свята.
Завершував дійство гурт „Бібійобус і мандрапапула”
Організатори джаз-форуму обіцяють у наступному році провести подібний, ще цікавіший захід. А поки що слухати джаз можна в „Куті”, де щосереди крутять вініли.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.