У Кам'янці-Подільському показали унікальні знахідки археологів (ФОТО)

У Кам'янці-Подільському показали унікальні знахідки археологів (ФОТО)
ВВС
  • Унікальність знахідок у тому, що вони цілі та походять з одного набору.
  • А ще вони виготовлені саме у Кам'янці-Подільському.

Археологи передали Національному історико-архітектурному заповіднику "Кам'янець" унікальні артефакти, які вдалося знайти під час розкопок у східній частині Старого міста. Серед них є кахлі для оздоблення печей з багатими рельєфними зображеннями. Їх виявили на ділянці, де зараз будують житловий комплекс. Про це йдеться у матеріалі ВВС News Україна.

Фахівці вказують на те, що унікальність знайдених кахлів у тому, що вони цілі, походять з одного набору і з одного житла, а також у сюжетних зображеннях і орнаментах. А ще вони виготовлені саме у Кам'янці-Подільському.

За словами керівника археологічної експедиції Павла Нечитайла, знайдені пічні кахлі були надзвичайно популярними в XVI-XVII столітті. Їхні сюжети - картина тогочасного світогляду кам'янчан.

  • "Цілих кахляних печей того часу в Україні не збереглося. Вік такої печі зазвичай недовгий: їх знищували війни, перебудови, мінлива мода. Цілі кахляні набори або їхні частини - рідкість", - наголошує науковець.

Археологи додали, що зазвичай під час розкопок кахлі того періоду трапляються у вигляді дуже маленьких шматочків. Натомість у цьому випадку археологам пощастило відкрити фрагмент глинобитного житла, яке згоріло під час польсько-турецького конфлікту кінця XVII століття.

  • "Ймовірно, власники дому обережно зняли їх (кахлі - ред.) і поклали під дерев'яну підлогу. Вийшов теплоізолятор. Так, на підлозі, вони і збереглись", - зауважив Нечитайло.

На знайдених кахлях зображені портрети та орнаменти.

  • "Сюжети кам'янецьких кахлів - неймовірні, унікальні. Це портрети людей в одязі XVI століття, грифони, тримачі гербів".

Археолог додав, що подібні пічні набори - рідкісне явище не лише для Кам'янця-Подільського, але й для всеукраїнської археології пізнього середньовіччя і нового часу.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
17:07 Хмельничани попрощались з офіцером Сергієм Чушем 16:16 Житель Хмельниччини збив пішохода під Житомиром: чоловік в реанімації 15:28 У Хмельницькому попрощаються з двома воїнами, які були зниклими безвісти 14:44 Мешканці Кам’янця закидали сміттям комунальника і замкнули його в підвалі Від читача 10:56 Авторизації на застосування спрощень: економія часу та ресурсів у митному оформленні 14:06 Затримали посадовця Хмельницької РВА — вимагав хабар за будівельні дозволи 13:17 Мама з донькою залишились без житла через вибух: історія сім’ї з Красилова 12:35 На Хмельниччині неповнолітній готував теракт на залізниці. Його затримала СБУ 12:02 Уродженка Хмельниччини виступить у фіналі Нацвідбору Євробачення-2026 11:31 Патрульні, кайданки, ТЦК: деталі затримання чоловіка на Пілотській play_circle_filled 10:42 П’ять пожеж за добу на Хмельниччині: у Красилові травмувалася жінка 10:01 На Хмельниччині вдарять морози до –25°: прогноз синоптиків 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 29 січня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 20:21 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 29 січня 19:48 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 18:32 Найбагатші та найбідніші громади Хмельниччини: рейтинг за бюджетами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up