В Нацпарку на Хмельниччині зафіксували рідкісну рослину

-
В природному парку «Мале Полісся» помітили папороть з одним листком та «язиком вужа».
Хмельниччині співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» помітили рідкісний вид рослини для нашої області. Мова йде про папороть родини Вужачкові – вужачку звичайну (оphioglossum vulgatum). Про це повідомляє пресслужба парку.
Як розповідають в НПП «Мале полісся», ця реліктова рослина виростає заввишки 5-10 см і має один листок яйцеподібно-овальної форми жовтувато-зеленого кольору зі спороносним колоском, що спороносить з червня по серпень.
Як зазначили в пресслужбі, латинська назва виду «оphioglossum» походить від "змія" та "язик" і пов'язана з формою верхівки колоска, що нагадує язичок вужа. Кажуть, що така невеличка і малопомітна рослина росте у добре зволожених місцях: на вологих луках, узліссях, серед чагарників, у вологих листяних лісах та ярах, а також поблизу берегів водойм.
В «Малому Поліссі» зауважили, що на території нацпарку вужачку звичайну можна зустріти нечасто. Її внесено до списків регіонально рідкісних видів рослин більшості регіонів України.
Читайте також:
- На півночі Хмельниччини зацвіла рідкісна рослина (ФОТО)
- Хмельничан кличуть на екскурсію в криївку «Стінка»
- Помилуватись краєвидами Голубих озер: на Хмельниччині оновили туристичний маршрут (ФОТО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.