В Україні можуть з’явитися нові свята й вихідні: деталі

- Дізнавайтеся, які свята хочуть перейменувати, а якими планують доповнити календар.
Зробити 7 січня робочим, а 25 грудня – вихідним, перейменувати кілька свят та запровадити нові пропонує голова комітету Верховної Ради з питань соцполітики Галина Третьякова.
Відповідний законопроєкт 9009-3 уже опублікували на сайті Верхвоної Ради. Його мета, як йдеться в пояснювальній записці, «встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого у культурному житті».
Нардепка від «Слуги народу» пропонує, зокрема, 1 січня, 25 грудня та Великдень зробити вихідними, а ось 7 січня, 9 травня та 8 березня – робочими днями.
Окрім того 8 березня радить задля дотримання гендерної нейтральності перейменувати на «День весни», а 1 травня – на «День подяки праці».
Також нардепка вважає за доцільне запровадити в Україні нові свята й вихідні:
- 06 червня – «День цвітіння української вишні», як символ рідної землі та України,
- 10 листопада – «День поваги до віку» з метою розвитку в суспільстві почуття шани та прихильного ставлення до усіх вікових категорій населення.
Депутатка також пропонує парламенту запровадити 21 вересня свято й вихідний на честь перемоги у війні з росією ще до її закінчення. Назвати його хоче «Днем миру».
Могло в країні з’явитися й свято «День збору строкатих пурпурових огірків» як символу врожаїв з вихідним 29 червня, і його запровадження підтримали однопартійці Третяченко, проте цей пункт зі законопроєкту прибрали.
Нагадаємо, парламентарі також пропонують встановити 25 лютого «Днем української жінки» та зробити вихідний, 9 березня визначити як Шевченків день, а за Днем матері офіційно закріпити другу неділю травня.
А що ви думаєте про такі зміни?
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Инна Пшеничная-Малкис
Lidija Banashko
Віктор Бондар
Владимир Бекас