Ветерани Хмельниччини можуть розпочати власну справу в агросфері: як це зробити

Ветерани Хмельниччини можуть розпочати власну справу в агросфері: як це зробити
  • Відповідні навчальні програми презентували 23 травня на ярмарку вакансій. 

  • Також учасники мали змогу поспілкуватися з аграріями та знайти у них роботу. 

  • Розповідаємо детальніше.

23 травня, у День Героїв, у Хмельницькому відбувся ярмарок вакансій у межах проєкту «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросектор». Компанія AgriAnalytica за підтримки програми USAID АГРО запустила 5 навчальних курсів, які допоможуть ветеранам знайти роботу в аграрній галузі або ж розпочати власну справу у цій сфері. Участь у заході взяли близько сотні осіб: ветерани, члени їхніх родин, представники органів місцевого самоврядування та агрокомпанії. 

На заході презентували 5 навчальних курсів, які безкоштовно можуть пройти ветерани. Вони передбачають наступні модулі: 

  • «Агробізнес для ветеранів»;
  • «Агротехнології вирощування нішевих культур»;
  • «Інформаційні технології, цифровізація, штучний інтелект в агросфері»;
  • «Менеджмент в агросфері»; 
  • «Основи фінансової грамотності в агросфері». 

– Проєкт передбачає навчання, менторську підтримку, консультації, стажування, працевлаштування. Ветерани можуть по всіх 5 модулях навчатися, в будь-який зручний для них час. По завершенню навчання отримують сертифікати й по бажанню ми продовжуємо з ними працювати. Ми підказуємо ветеранам. Наприклад з червня Український ветеранський фонд дає гранти саме в аграрній сфері, – зазначила організаторка заходу Олена Лендюк.  

Відео дня

Аграрну галузь обрали не випадково. Організаторка Олена Лендюк розповіла: перед початком проєкту провели опитування серед ветеранів: участь взяли 100 осіб. 57% з них виявили бажання працювати саме в агросфері. 

– За напрямками вони теж вказували, саме тому й виникло питання рослинництва, саме нішевих культур, які навіть в закладах вищої освіти не дуже висвітлюється.

Одним з учасників заходу став 37-річний ветеран Сергій із Волочиської громади. Він на контрактній основі проходив службу в ЗСУ з 2010 року. Його демобілізували у 2023-му через серйозне поранення. Наразі займається розвитком власного фермерського господарства. Вирощує зернові культури, зокрема сою, пшеницю. Бере невеличкі ділянки в оренду. 

– Тут хочу дізнатися більше інформації. Можливо є люди, які зацікавлені у виділені коштів, чи в допомозі з технікою, або в розширені. Зараз багато (господарств, – прим.автора) позакривалися, Трамп скасовував багато програм. Багато фермерів понабирали кредитів. 

– Кошти потрібні для того, щоб побудувати склад. Адже порти зараз в обмежено працюють. Щоб здавати його (в оренду, – прим.автора), коли йдуть жнива, коли можна трішки трохи заробити, розширитися й розвиватися далі. 

 

На захід завітали й представники агрофірм, які мають вакансій й готові взяти на роботу ветеранів, в тому числі й тих, хто має інвалідність й обмежені фізичні можливості. Серед них і компанія «Астарта-Київ». Вони мають свої осередки у Вінницькій та Хмельницькій областях. Це цукрові заводи, елеватори та агропідприємства. Представниця Наталія Жовтуха розповіла: для працевлаштованих ветеранів є багато можливостей в компанії. 

– Якщо говорити про елеватори, цукрові заводи, то це більше технічні спеціалісти, але все ж таки й адміністративні вакансії можуть бути. 

– В нас є соціальний пакет, окрім заробітної плати, плюс психологічна допомога, реабілітація. По запиту можемо розглянути додаткові потреби.  

За словами директора Хмельницького обласного центру зайнятості Віталія Бандирського, існує декілька варіантів для учасників бойових дій та ветеранів щодо підготовки та підвищення кваліфікації. Це може бути навчання під ваучер на загальну суму 30 280 грн за 155 спеціальностями. 

– Також служба зайнятості пропонує експериментальний проєкт щодо навчання учасників бойових дій в центрах профтехосвіти служби зайнятості. Понад 400 різних освітніх програм ми пропонуємо для того, щоб вони отримали фах, підвищили кваліфікацію. Розглядаємо варіант й тимчасової зайнятості. Ще є великий блок мікрогрантів для започаткування чи масштабування підприємницьких ініціатив. Ми говоримо зараз про 250 000 грн, 500 000 грн для учасника бойових дій, а також члена сім’ї та 1 млн грн для тих, хто здійснює підприємницьку діяльність не більше одного року. 

Віталій Бандирський додав: служба зайнятості пропонує механізм компенсації роботодавцю за облаштування робочого місця для ветерана з інвалідністю II чи І групи. При працевлаштуванні такої людини, служба зайнятості може виплатити 80 000 грн або 120 000 грн залежно від групи інвалідності. 

Читайте також: 

Виставка техніки до Дня Героїв: що показують у парку Чекмана

У Хмельницькому створять центр ментального здоров’я для військових і їхніх родин

У Хмельницькому відкрили «ВЕТЕРАН ПРО»: які послуги там можна отримати

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up