Аномальні +39 на Хмельниччині: як пережити пік спеки
- Синоптики прогнозують посилення спеки на Хмельниччині.
- Чи готова енергосистема до рекордно високих температур та як вберегтись від сонця.
На Хмельниччину насувається аномальна спека. Гаряче континентальне повітря із Західної Європи у вихідні дні досягне території області. Про це журналістці Всім.юа повідомили в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології. За їх інформацією, температура повітря в денні години становитиме від +32 до +37 градусів, на початку наступного тижня спека посилиться до +39. Послаблення жителям області слід чекати з середини тижня.
Чи будуть відключення світла на Хмельниччині?
За умови відсутності нових масованих обстрілів енергосистема України має високі шанси працювати без обмежень споживачів під час аномальної спеки. Про це розповів голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко в інтерв’ю РБК-Україна. Проте, якщо в цю погоду росіяни знову атакуватимуть енергосистему, «Укренерго» буде змушене застосовувати графіки відключень світла. У найгіршому сценарії після масованих ударів відключення можуть тривати до 5 годин. Переважно це відбуватиметься під час вечірніх піків споживання, які доведеться балансувати за рахунок споживачів.
В пресслужбі АТ «Хмельницькобленерго» повідомили Всім.юа: самостійно графіки відключень вони не формують. А в разі необхідності вимикають світло споживачам, згідно з розпорядженням «Укренерго». Поки-що команди про відключення не було, енергосистема Хмельниччини працює в звичному режимі.
Як вберегти організм від спеки: поради лікарки
Різкий стрибок температури – з +20 до +30 градусів – за короткий проміжок часу є серйозним стресом для організму, розповіла журналістці Всім.юа сімейна лікарка Людмила Намистюк. Найважче, з її слів, спеку переносять діти, літні люди, а також ті, хто має хронічні недуги, зокрема цукровий діабет чи серцево-судинні захворювання. Цим людям не варто під час спеки перебувати на відкритому повітрі.
Щоб уберегтися від перегріву, лікарка радить дотримуватися простих щоденних правил:
· обмежити перебування на сонці та пити якомога більше води.
· захищати голову кепкою, панамкою або іншим головним убором, особливо це стосується людей, що працюють на відкритому повітрі.
· рекомендовано не відвідувати пляж та засмагати в період з 11-ї до 16-ї години, під час найбільшої спеки.
· використовувати сонцезахисні креми.
Зміни потребує і літній раціон, каже Людмила Намистюк. Наразі краще споживати їжу, що легко засвоюється – овочі, фрукти, салати та загалом холодну їду. Натомість споживання жирних та багатих на важкі вуглеводи страв варто звести до мінімуму:
«Організм витрачає занадто багато енергії на перетравлення важкої їжі, через що виділяє ще більше внутрішнього тепла, посилюючи відчуття спеки», – пояснює сімейна лікарка.
Додає: небезпека від кондиціонерів та вентиляторів – міф. Якщо дотримуватись правил безпеки, через їхнє використання людина не застудиться:
«Головне – чистити фільтри кондиціонера, аби там не розмножувалися грибки та бактерії, і направляти потік холодного повітря не на себе, а в стелю для його розсіювання по кімнаті».
Під час нічної спеки можна також використовувати вентилятор. Якщо він обертається в різні боки і не дує на одну ділянку тіла – шкоди здоров’ю не буде.
Якщо ж людина все-таки перегрілась на сонці, в неї може виникнути тепловий або сонячний удар. Їхніми першими ознаками є висока температура тіла, нудота, блювота, запаморочення, сплутаність свідомості чи навіть її втрата, а при сонячному ударі – ще й опіки шкіри. Потерпілого необхідно негайно перевести в охолоджене приміщення, забрати з-під прямих сонячних променів та дати попити води. Надалі потрібно контролювати артеріальний тиск, особливо у хронічно хворих людей, і в разі погіршення стану звертатися по кваліфіковану медичну допомогу.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Іван КузьменкоНаякже ,бидло вже нехай вимикає світло щоб ще краще вилизати сраку ж*дам.