Після встановлення пам'ятника Богдану Хмельницькому на привокзальній площі, на початку 90-х років представники влади “загорілися” ідеєю встановити величніший пам'ятник гетьману, який би став справжнім символом міста. Та місце для нього довго обирали, і навіть після встановлення на розі вулиць Кам'янецької та Гагаріна, йому спокою не дають. Адже бронзова фігура була зроблена таким чином, щоб на неї можна було споглядати здалеку. Тому й часто пам'ятник висміюють за його незграбність і ніби як рубані форми.
Спочатку для розміщення монументу було виділено земельну ділянку на великому пагорбі перетину вулиць Сковороди та Кам'янецької. Та через деякі проблеми, що виникли із знесенням житлових будинків, які розташовані на тій території, питання з пам'ятником поставили на паузу.
Та на початку 1993 року, коли наше місто мало відсвяткувати 500-ліття, за монумент заговорили знову. Вповноважені тодішнім мером Хмельницького Михайлом Чекманом архітектори довго шукали місце для монументу.
Спочатку пам‘ятник приміряли на площі, - він мав бути навпроти обласної адміністрації. Та важко було визначитися з тим, куди гетьман і кінь будуть дивитися. Якщо обличчям до площі, то виходило, що спину гетьмана та зад коня бачили б з входу та вікон усі чиновники обласної ради та адміністрації. Якщо навпаки, то на зад пам’ятника дивилися б з майдану. Отож, ідея розміщення на центральній площі міста відразу відпала.
Невдовзі виник новий план розмістити монумент на могутніх опорах з металу над мостом через колії по Кам’янецькій (на розі вулиць Толстого, Кам‘янецької та Львівського шосе). Звідти славетного гетьмана на коні можна було б побачити з будь-якої точки міста. Але і з такою ідеєю не вийшло. Задумалися над тим самим, яким боком ставити пам’ятник - до центру міста чи від нього?
Тоді в архітекторів виникла ідея встановити його поряд з мостом, що лежить через річку Південний Буг. Та і з цим не вийшло.
Час не стояв на місці і славетного вершника треба було кудись таки вклинити. Тому на 500-ліття міста Хмельницького 28 вересня 1993 року пам‘ятник втіснили між будівлями по вулиці Гагаріна біля обласної філармонії. Вирішили, що так фігуру буде добре видно водіям з боку перехрестя з Кам’янецькою, а пішоходам не так кидатимуться в очі усі деталі фігури.
Журналісти vsim.ua в управлінні житлово-комунального господарства розповіли, чи не планується перенесення монументу у більш підходяще для нього місце. Головний спеціаліст відділу ЖКГ та охорони праці Тетяна Берешвілі каже, що не було ніяких пропозицій щодо його перенесення. Але при нагоді розглянуть усі варіанти.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Здається що його виготовили якісь наївні аматори, а не професіонали, де його не постав, він всюди споганить ландшафт.