5 характерних рис європейської кухні (новини компаній)

5 характерних рис європейської кухні (новини компаній)

Європейська кухня асоціюється з вишуканими, але водночас не надто складними стравами. Тонкий баланс текстур і смаків, створений регіональними продуктами, робить цю кулінарну традицію найпопулярнішою в світі.

Хочеться приготувати щось новеньке? Традиційна європейська кухня на https://lvivskirecipes.com.ua/recipes/yevropejska/ стане джерелом кулінарного натхнення!

Головні особливості європейської кухні

Європейська кухня сягає корінням античності, коли давні греки почали використовувати оливкову олію, виноград, мед і різноманітні спеції. З часом перелік інгредієнтів значно розширився, а окрім чудового смаку, їжа набула неабиякої естетики. Розглянемо кулінарні особливості, характерні для всіх європейських країн.

  1. Використання дріжджового тіста. Випічка посідає почесне місце в кухнях народів Європи. Найбільш популярним залишається дріжджове тісто — з нього виходять пухкі, ароматні і надзвичайно смачні вироби. Хліб, пироги, булочки, рулети не одне століття входять до повсякденного меню європейців. Більшість цих рецептів доволі прості, тому порадувати себе і рідних домашніми смаколиками зможе навіть новачок в кулінарії.
  2. Розмаїття сирів і молочної продукції. Худоба здавна була важливим елементом європейського господарства. У масштабах історії холодильники з’явилися недавно, а до цього найпростішим способом зберегти молоко було виготовлення твердих і м’яких сирів. Світову славу здобули італійські «Пармезан», «Горгонзола», «Маскарпоне», французькі «Брі», «Камамбер» і «Рокфор», німецькі «Мюнстер» і «Дор Блю», швейцарські «Емменталь» і «Грюєр».
  3. Регіональні продукти. У національній кухні кожної країни є інгредієнти, які користуються особливою шаною. На півдні Європи — це оливки і олія з них, морепродукти, овочі, вино. На півночі — коренеплоди, риба, молочні продукти. На сході — м’ясо, горіхи, фрукти, різноманітні приправи. На заході — субпродукти, птиця, овочі, пиво.
  4. Велика кількість сезонних рецептів. Різноманіття місцевих інгредієнтів залежить від пори року і тісно переплітається з кліматичними особливостями країн. Через чітку сезонність в Європі існує безліч «тематичних» страв: великодні паски і панетоне, різдвяні штолени і трдельники тощо. Це дозволяє урізноманітнити своє меню справжніми кулінарними перлинами різних народів. При цьому поєднання смаків точно буде знайомим і приємним для українця.
  5. Різноманіття солодощів. Європейці — знані ласуни. Частіше за все мова йде про солодку випічку, яку доповнюють фрукти, ягоди, горіхи, сухофрукти. Вологі пляцки, що тануть у роті, повітряні круасани, цукрові рогалики, вишукані креми нікого не залишать байдужим.

Варто відзначити, що в європейській кухні мало фаст-фуду: більшість страв — поживні і корисні, тому підходять для повсякденного раціону. Знаючи про особливості цієї кулінарної традиції, ти зможеш не тільки радувати себе та рідних оригінальними смаковими поєднаннями, а й стилізувати улюблені рецепти на «національний лад».

keyboard_arrow_up