На Хмельниччині є перша смерть від гарячки Західного Нілу

На Хмельниччині є перша смерть від гарячки Західного Нілу
Фото: depositphotos
  • Хвороба передається через укуси комарів.

На Хмельниччині померла людина після укусу комара, що переносив вірус гарячки Західного Нілу.

Про це повідомили у Хмельницькій інфекційній лікарні.

Як йдеться в дописі медустанови, впродовж вересня у медзакладах Хмельницького з діагнозом гарячки Західного Нілу лікувались семеро пацієнтів, серед яких п'ять чоловіків та дві жінки.

Відео дня

«Всі пацієнти при госпіталізації скаржились на різке підвищення температури тіла до 39,9 С, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту», розповіли у пресслужбі лікарні.

У медзакладі зазначили, що хворим було від 20 до 70 років, 5 із них – жителі обласного центру. У чотирьох заражених діагностували менінгоенцефаліт, а двоє пацієнтів мали гарячково-суглобову форму хвороби. Всіх їх обстежували лабораторно, брали на аналізи кров. Так, шість пацієнтів після лікування одужали, їх виписали з лікарні. Але також є один смертельний випадок.

«Одну із пацієнток лікарям не вдалося врятувати через пізнє звернення за медичною допомогою та розвиток важкого ускладнення гарячки – менінгоенцефаліту», зазначили в інфекційній лікарні.

Що таке гарячка Західного Нілу?

Як зауважили у медичному закладі, вірус лихоманки Західного Нілу в Україні відносять до I групи особливо небезпечних. За міжнародними стандартами ВООЗ захворювання належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус подібний до інших вірусів, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге.

Передається хвороба через укуси комарів. Також переносниками недуги є деякі птахи і гризуни. 

Які симптоми?

У більшості людей захворювання протікає безсимптомно, але у 20% спостерігаються захворювання, схожі з грипом - різке підвищення температури, головний біль, біль у горлі, м'язах, спині, ломота, нудота, діарея. Можуть з'являтися висипання на тілі, збільшуватися печінка і селезінка, уражатися нервова система - менінгіт, енцефаліт, різні ознаки ураження головного мозку.

Гарячковий стан триває 2-6 днів і загалом клінічний перебіг захворювання сприятливий. Але у важкій формі може розвинутися менінгіт або енцефаліт.

Нагадаємо, на Хмельниччині є два летальних випадки від коронавірусу: що про це відомо – розповідали тут.

Читайте також: На Хмельниччині на лептоспіроз хворіли 19 людей

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (9)
  • Василий Костюк
    РОзпочалося...Було б логічно і переконливо навести достовірну  статистику смертності від туберкульозу та інших хвороб в обласному центрі та області , щоб мислячі люди бачили і визначалися і приймали рішення самостійно, , без жаху і емоцій від того , що до нас потрапляє здалеку.
  • Марина Марина
    Дуже подобається Всім.юа! Тут не тільки всі новини Хмельниччини, а й коментарі бувають просто балдьож, антістрес такий ось!
  • Ульяна
    Не  залякуйте!!!
    Ю reply Ульяна
    ми знаємо що у Вас шапочка з фольги
    Читач90 reply Ю
    А ви що, її не носите?
    Читач90 reply Читач90
    Ще від початку ковіду в такій ходжу:
    Tereshenko reply Читач90
    Це щоб комар за вуха не вкусив?
    Марина Марина reply Tereshenko
    А вона хіба вуха прикриває? Ще мабуть для мозку , а не для вух
    Марина Марина reply Ю
    ??? У кого шапочка з фольги ???

keyboard_arrow_up