Перевірка на туберкульоз: у МОЗ пропонують відмовитися від щорічної флюорографії

Перевірка на туберкульоз: у МОЗ пропонують відмовитися від щорічної флюорографії
  • Виконуюча обов'язки голови МОЗ Уляна Супрун пропонує відмовитися від масових флюорографічних обстежень в Україні.
  • Замінити це обстеження вона запропонувала анкетуванням.

Туберкульоз є одним з найдавніших захворювань у світі. Щорічно на туберкульоз хворіють понад 8 мільйонів чоловік, з них - біля 2 мільйонів помирають від хвороби. А найстрашніше, що ризик захворіти на туберкульоз мають практично усі.

Найефективніша протидія поширенню хвороби - рання діагностика. Саме щорічна флюорографія дає можливість її діагностувати. Та як зазначила Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук, такий метод діагностики застарілий і втратив свою ефективність.

"На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, так що навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже. Флюорографічні обстеження нерідко обходять саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених і вразливих груп населення", - зауважила вона.

Замість флюорографічного обстеження Супрун пропонує запровадити так зване анкетування. Як пояснила вона, таким методом користуються цивілізовані країни. Так на огляді у сімейного лікаря пацієнт заповнює анкету, де відповідає на питання, які можуть визначити можливість захворювання. Якщо лікар вважатиме за потрібне - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Його результати покажуть, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години та пацієнт зможе почати лікування.

 

 

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Коментарі (2)
  • Саша Александров
    Ця засранка видно рішила добити українців . І так туберкульоз в Україні зашкалює , а тут ще відмовитися від флюорографія . Це настоящий геноцид .
    ksjd Л reply Саша Александров
    тож вона описала ,що ранні форми не видно на рентгені, а розвинені вже симптоми дають. Ідіть та й робіть. якісь ви всі забиті. вам не відмовлять я думаю. Але не треба заставляти всіх. Бо до гінеколога теж не попадеш не зробивши флюру. Так і живем нічого не робим тільки перевіряєм все а живемо менше всіх. так що робили то і робіть собі далі.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:48 «На щиті» повертаються п’ятеро воїнів з Хмельниччини 18:08 Житло для студентів у Хмельницькому: скільки коштують гуртожитки і кімнати 17:30 У Хмельницькому відбудеться автопробіг на підтримку військовополоненних та безвісти зниклих 16:47 У Хмельницькому зафіксували аварійні відключення світла (АДРЕСИ) Від читача 19:27 Поліцейські викрили власника медіаресурсу на вимаганні за видалення публікацій і повідомили йому про підозру в Берліні 16:04 Критичний рівень Дністра та інших річок області: що кажуть експерти 15:32 Розкаялась у в’язниці і пішла воювати: в Хмельницькому попрощались із 39-річною Наталією Шелестовою 14:55 Громаді на Хмельниччині через суд повернули 50 га землі 14:16 Судитимуть браконьєра, який на Південному Бузі нарибалив на понад 1 млн грн 13:29 «Ніколи не жалівся й не ховався»: попрощалися з Андрієм Дацьковим 12:47 В Молодіжному парку відбудеться концерт «Квіт Подільського танцю» 12:09 Симчишин призначив двох директорів закладів освіти (ІМЕНА) 11:30 На Хмельниччині повідомили про підозри двом крадіям: деталі 10:51 Засудили хмельничанина, який викрав авто, вчинив ДТП та покинув машину 10:18 Прокуратура оскаржує рішення міськради щодо будівництва багатоповерхівок біля дендропарку 09:50 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 26 серпня (ІНФОГРАФІКА) 21:11 Повернувся додому «на щиті» 23-річний Павло Ковальчук photo_camera 20:45 Похолодає: прогноз погоди на 26 серпня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up