У "Дії" з’явилися перші COVID-сертифікати

У "Дії" з’явилися перші COVID-сертифікати
  •  Поки що сертифікат працює у тестовому режимі.
 

У застосунку "Дія" з’явилися перші сертифікати про вакцинацію від коронавірусу. Їх отримали люди, які записувалися на бета-тестування послуги. Про це повідомив у Facebook заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

  • "Перші цифрові сертифікати доступні для вакцинованих, а вже протягом липня плануємо запустити також ПЛР-тестування та для тих, хто перехворів. Головним викликом за підсумками перших днів бета-тестування стала якість даних про вакцинацію. Працюємо над цією проблемою, щоб всі вакциновані змогли побачити свої сертифікати, а також над мінімізацією подальших помилок лікарями при внесені даних", - написав він.

Сертифікати мають дві версії - українську та міжнародну. Варто зазначити, що вище мова йде саме про "внутрішні" сертифікат.

Як раніше пояснив ВВС депутат, керівник парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, "внутрішній" ковід сертифікат стане у пригоді під час можливих нових хвиль пандемії.

Відео дня

"Ідея така - якщо знову буде локдаун, власники ковід сертифікатів зможуть відвідувати спортзали, басейни чи піти на концерт. Але остаточні правила ще визначить уряд.

У міжнародному сертифікаті буде ім'я, прізвище, дата народження, унікальний номер, назва країни, що видала документ, інформація про щеплення (препарат, кількість доз, дата вакцинації), результати ПЛР-тестів, а також дані про перенесену хворобу у минулому.

Внутрішній сертифікат буде простішим - лише ім'я, фото та унікальний номер".

Варто зазначити, що у ЄС з 1 липня офіційно почали діяти цифрові сертифікати COVID. Про це повідомляє "Європейська правда".

"Сертифікат містить інформацію про щеплення, або наявність імунітету внаслідок перенесеної хвороби, або негативний тест на коронавірус. Спільна система ЄС дозволяє зробити сертифікати сумісними та перевіреними в Європейському союзі, а також запобігти шахрайству та підробці. Документ може бути паперовим або в цифровому вигляді та обов’язково міститиме QR-код".

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Василий Розуман

    А якщо летальний випадок то що зявиця в Дії?

keyboard_arrow_up