Коли близькі люди 24/7 перебувають в замкненому приміщенні - між ними можуть виникнути конфлікти.
Пережити карантин без розлучення і взаємних образ - реально.
Як це зробити радять спеціалісти МОЗ.
Країна вже кілька тижнів живе в режимі карантинну. Більшість хмельничан перебувають вдома зі своїми близькими 24/7. В МОЗ зазначають, що такі умови дуже сприятливі до появи конфліктів та протиріч всередині родини. Перебуваючи в замкнутому просторі, люди часто починають із дрібних суперечок, згодом вони можуть перерости у взаємні образи. За даними Нацполіції, кількість викликів, у зв'язку з конфліктами всередині сім'ї лише зростає. Люди більше скаржаться один на одного, починають вдаватися до погроз розлучення. Хтось намагається роз'їхатися, залишаючи близьких на самоті.
В МОЗ зазначають, найгірший варіант - шукати ворога серед членів родини. Уникнути конфліктів можна. Для цього потрібно правильно організувати взаємодію з рідними та за кожним залишити частинку особистого простору.
Як це зробити радять в Телеграм-каналі МОЗ “Психологічна підтримка”. Рекомендації по збереженню гармонії в родині надає науковий керівник Інституту когнітивного моделювання , кандидат психологічних наук та доктор філософії Спартак Субота.
За словами доктора психологічних наук, потрібно завжди пам’ятати, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Для сімейних пар психолог радить використовувати техніку “квадрат Декарта”.
Я раджу використовувати її перед прийняттям будь-якого рішення у вашому житті. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка. Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати «за» і «проти». Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору. Якщо справа вже йде до розлучення, або ви плануєте переїхати до мами: сядьте за стіл, візьміть аркуш паперу і ручку. Згадайте все, за що ви закохалися у свого партнера. Випишіть його позитивні риси. Потім, запевняю, приємні спогади візьмуть гору і до колонки “мінусів” вже не буде чого писати, - зазначає психолог.
Також, для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, доктор рекомендує займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).
Намагайтесь знайти можливість ізолюватися всередині сім'ї. Це означає, що вам необхідно визначити свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти. У житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї. Щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів. Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати «ні» та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися, - пояснює Спартак Субота.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А написати на своїй сторінці не дають. Бо я можу тільки написати образи, які вони не розглядають.
Задрала веж ця мафія!!! Всі сидять примусово без роботи , а вони в жару гатять батареї і спеціально на вихідні якоби нікого там немає
Нічого хай но цей вірус і кіпіш закінчиться, я буду писати вище, не Хмельницькому директору, а в Київ і міністерствам також,
По-нормальному не розуміють
Вони вибачте хотіли до мене додому прийти міряти температуру і для цього я маю відпрошуватись з роботи!
А те що я кажу, що в нас відкриті всі балкони то вони не чуюють!
А зараз літо на дворі вже, батареї гарячі!!!
Я не буду платити. Я напишу в Київ.
До вас не доходить, ви мене ображаєте! Я пишу ту бо там нема де написати. Стаття))))
А вам яка стаття організації ,що опалює в 20 градусів тепла будинки?
Кошмар , стаття......