Як зміцнити імунітет та знизити ризики захворювань ЛОР-органів (новини компаній)

Як зміцнити імунітет та знизити ризики захворювань ЛОР-органів (новини компаній)

Багато людей схильні до частих застуд, гайморитів, отитів, тонзилітів, ангін та інших захворювань ЛОР-органів, які значно знижують якість життя. До того ж часте повторення епізодів хвороби може призвести до ускладнень: хронічного тонзиліту, синуситу, артритів, патологій серця тощо. Це віднімає в дитини сили, заважає їй повноцінно працювати, відпочивати та просто жити.

Змінити ситуацію можна, якщо приділити увагу підвищенню імунітету — власного захисного механізму, який не дасть інфекціям розвиватися і спричиняти запалення. Власне тому ЛОР при призначенні лікування додатково спрямовує зусилля на підвищення імунітету.

Фактори ризику захворювань ЛОР-органів

Послабити імунітет та зробити його більш вразливим до захворювань ЛОР-органів можуть такі чинники:

  • Неякісне харчування. Це стосується як недоїдання, наприклад, при самостійному дотриманні дієт без призначень лікаря, так і незбалансованого раціону, коли є дефіцити нутрієнтів, вітамінів, мінералів.
  • Малорухливий спосіб життя. Імунітет краще працює, коли підтримується достатня фізична активність.
  • Хронічний стрес. Чинник, який присутній у житті кожної дорослої людини в Україні.
  • Спадковість. Проявляється в схильності до частих ГРЗ та алергій.
  • Частий контакт із хворими. Особливо це стосується персоналу в дитячих та медичних закладах, а також працівників сфери обслуговування.
  • Поганий стан екології. Забруднення повітря і води не лише знижують імунітет, а й можуть спричиняти алергію та запалення.

Як зміцнити імунітет, щоб уникнути ЛОР-захворювань?

Радикальних методів поліпшення імунітету поки що не придумано, але прості рекомендації ЛОР лікарів залишаються ефективними:

  • Харчуйтесь збалансовано. Це потребує уважного ставлення до того, що і в якій кількості ви споживаєте, проте має дуже велике значення як для імунітету, так і для загального стану організму. Особливо важливо включити в раціон продукти, багаті цинком (горіхи, морепродукти), вітамінами C (смородина, цитрусові, шипшина) і D (молочні продукти, жирна риба, яєчні жовтки).
  • Рухайтесь. Ваша фізична активність прямо пропорційна можливості організму чинити опір хворобам. Більше гуляйте, займайтеся спортом, грайте в активні ігри на свіжому повітрі.
  • Подбайте про якісний сон та психічне здоров’я. Спіть стільки годин, скільки потрібно за віком, лягайте не пізніше 23:00. Намагайтесь менше стресувати, за потреби звертайтесь до психотерапевта.
  • Підтримуйте нормальну вологість у приміщенні. Сухе повітря подразнює слизові оболонки носа й горла, через що можуть виникати запальні процеси.
  • Контролюйте алергію. Не чекайте, поки вона пройде, а вживайте заходи для її контролю, призначені лікарем.

keyboard_arrow_up