Хмельницький магазин запідозрили у торгівлі тушкованкою з гуманітарки (ВІДЕО)
-
У крамниці в Хмельницькому дешево продавали тушкованки без етикеток.
-
Директор Сатанівського консервного заводу припускає, що це продукція його заводу.
-
Тушкованки завод виготовляв на безоплатній основі на замовлення волонтерів для армії та переселенців.
Хмельничанка Ольга Мельник придбала в одній з місцевих крамниць курячі тушкованки по 30 гривень за півлітрову банку. Банки були без етикеток, і жінка запідозрила, що це тушкованка з волонтерської допомоги для ЗСУ чи тероборони.
Чи дійсно в Хмельницькому продають харчові продукти з гуманітарки розбирався телеканал Суспільне.
Ольга Мельник придбала курячі тушкованки за невисокою ціною в 30 гривень. «Консервація» була без етикеток чи іншого маркування, а супровідні документи - написані від руки. Ольга негайно викликала поліцію та подала заяву про немаркований товар.
«На моє прохання показати документи на товар, продавчиня магазину принесла папірець на якому було написано від руки: «Тушонка «Бім-бом»». Не було ніякого ні підпису, ні печатки, ні дати зберігання, зовсім нічого. Я запитала: «Може, це волонтерські тушонки?», продавчиня сказала: «Ні, нам привезли з «Бім-бома», це куряча тушонка другого сорту». Я взяла 5 банок, розрахувалася банківською карткою, чек з касового апарату мені не дали», - розповіла Ольга.
У крамниці, де Ольга купувала тушкованки, таких точно на прилавках вже немає. Подібні коштують близько 80 гривень і більше. Директор магазину Сергій Гадаль розповів, що саме він займається завозом товару. «Всі документи я надав відповідним органам. Приходив дільничний, я йому дав пояснення та показав всі необхідні документи», - каже Сергій.
Як переконує директор магазину, тушкованки він купив у представниці Сатанівського консервного заводу, яка показала йому копію сертифіката на продукцію.
«Я купив ті тушонки по 25 гривень за банку. Представниця заводу сказала, що є тушонка, хороша, курятина, другий сорт, Сатанівського консервного заводу», - говорить директор магазину.
Як повідомив директор Сатанівського консервного заводу та власник марки «Бім-бом» Віктор Гуменний, такі тушкованки могли бути продукцією, яка перероблялась на їхньому підприємстві на замовлення волонтерів.
«Коли почалась війна, багато хто до нас звертався з волонтерів. Вони приїздили зі своєю сировиною, а ми їм безплатно переробляли, при умові, що воно піде на армію чи притулки», - каже Віктор Гуменний.
Так, в березні на прохання волонтерів на заводі виготовили понад 15 тисяч банок тушкованок, зокрема й курячих, в травні - понад 5 тисяч банок. І спеціально їх не маркували, щоб тушкованки не потрапляли в торговельну мережу, а йшли за призначенням: армійцям на передовій.
«Я коли дізнався, що в магазині продають курячі тушонки по 30 гривень, то на другий день приїхав в цей магазин, сказав, що я власник цієї торгової марки, хочу розібратися, як так сталося, що ви продаєте під моєю торговою маркою тушонки. Допоможіть мені знайти, звідки воно взялося. Чи це мої волонтери продають, яким я роблю, чи хтось другий. Але в магазині мені відмовилися допомогти», - скаржиться Віктор Гуменний.
Як пояснює спеціалістка головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександра Титарчук, у торговельній мережі заборонено продавати продукти без маркування.
«Не має значення, чи це тушонка, чи будь-який інший харчовий продукт. Він має бути маркований. Має бути вказано: назва, чітке маркування, виробник, термін придатності, або вжити до й умови зберігання», - говорить Олександра Титарчук.
Чиновниця нагадує, що реалізатор товару на запит споживача зобов’язаний надати супровідні документи.
Детальніше дізнавайтесь з відео:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
MasterKortes
Valentyna Chernyuk
Михаил Штогрин
І Франко
розстрілювати по законам військового часу а їх родичів ув'язнювати на довічно як кровосісьок сосок!
MasterKortes reply І Франко