Безкоштовні шкільні набори: у мережі завірусилася нова шахрайська схема

Безкоштовні шкільні набори: у мережі завірусилася нова шахрайська схема
  • У соцмережах подолянам пропонують безкоштовні шкільні набори. 

  • Щоб отримати їх потрібно заповнити заявку. 

  • Дана інформація є фейковою. 

  • Розповідаємо деталі.

У соціальній мережі Facebook розповсюджується відео із інформацією про те, що всі жителі Хмельницької області можуть безкоштовно отримати шкільні набори до свята першого дзвоника. В дописі зазначено, що забрати «пакунок» можуть всі і не обов’язково лише для своєї дитини, а й для сестер, братів, племінників та онуків. Потрібно лише оформити заявку за посиланням, якого, до слова, немає під дописом. А цією «благодійністю» займається Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

Журналістістка vsim.ua зателефонувала на вказаний на сторінці контаткний номер телефону. На іншому кінці слухавку підняв чоловік, який сказав, що нічого не знає про ці набори. Зазначив: ми не перші хто до нього телефонують і запитують про оформлення заявки. Припустив, що його номер випадково вписали, як контактний. Запевнив: він до того відношення не має й не являється волонтером. 

Відео дня

На офіційній сторінці у соцмережах Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з’явився пост-підтвердження, що дана роздача шкільних наборів – фейк. Ніяких заявок фонд не приймає. 

Перейшовши безпосередньо на сторінку, де начебто мало бути розміщено дане оголошення, такого посту немає. За весь час існування, а це із 9 грудня 2023-го, там є лише п’ять дописів, чотири з яких, що користувач змінив світлину. Останній датується 14 червня 20224-го. У ньому йдеться про те, що у період з 15 по 21 червня в мережі магазинів «АТБ» роздаватимуть безкоштовні продуктові набори. У цьому випадку посилання на оформлення заявки присутнє. 

Однак немає такої інформації ні на офіційних ресурсах «АТБ», ні на сторінці ЮНІСЕФ немає. Згодом у Рівненській обласній військовій адміністрації повідомили, що це фейк. 

Безкоштовний сир лише у мишоловці

У Кіберполіції України попереджають: варто бути обачними до оголошень в Інтернеті. Зокрема не довіряти сторонній ресурсам й уважно перевіряти інформацію, а також: 

  • ставитися критично до будь-яких пропозицій від незнайомців, особливо до привабливих;
  • не лякатися і не поспішати робити те, що вас просять, або тим більше вимагають від вас;
  • будьте пильними з невідомими посиланнями й вкладеннями – не відкривайте їх без необхідності. 

Якщо маєте підозру на те, що натрапили на шахраїв – звертайтеся за номером 0800 50 51 70 або ж залишайте повідомлення на пошту: [email protected]

Читайте також: 

Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті (новини компаній)

Жителька Хмельниччини боялась втратити гроші з карти – і віддала шахраям 42 тисячі

Понад 260 тисяч гривень перевели шахраям дві мешканки Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач90

    О як влучно з областю вгадали. Серед подолян любителів безкоштовного повно. Що не день то стаття про лоха.

keyboard_arrow_up