На війні загинув хореограф з Хмельницького Костянтин Дерус. З ним попрощались

- Все своє життя Костянтин присвятив хореографії: він виступав, знімався в кліпах та представляв Україну за кордоном.
- Життя героя обірвалось на Курщині.
- Йому було 49 років.
Сьогодні, 7 лютого, хмельничани попрощалися з полеглим захисником Костянтином Дерусом. Його історією поділились у МТРК «Місто».
Костянтин Анатолійович народився 18 квітня 1975 року. Його життя було нерозривно пов’язане з мистецтвом танцю. "Він жив на сцені", — згадують друзі та колеги.
З раннього дитинства Костянтин присвятив себе хореографії. Уже в шість років він танцював у ансамблі “Подолянчик”, де став провідним солістом. Також був учасником “Юності Поділля”, “Жайвору”, балету обласного музично-драматичного театру імені Старицького, “Веснянки” та “Козаків Поділля”. Його пластика захоплювала глядачів. Чоловік знімався у кліпах українських виконавців і залишив слід у культурному просторі країни.
Проте життя склалося так, що останні роки Костянтин працював у будівельній галузі, він займався ремонтами. А торік чоловіка мобілізували до лав української армії, і він став на захист Батьківщини.
«Я пам'ятаю Костянтина з дитинства. Він був чудовою людиною: добрим, щирим, позитивним. Ми пишалися ним. Гордість України», – розповіла сусідка героя, пані Олена. Вона додала, що останнім часом Костянтин Анатолійович піклувався про батька, бо той вже старенький, а мама померла.
Художній керівник народного колективу України ансамбль танцю «Подолянчик» поділився такими спогадами про героя:
«Костя був провідним солістом. Згадав, що колись він вперше виконав партію старшого брата в танці «Старий Проскурів». І на сьогоднішній день, напевно, він найкращий виконавець цієї ролі. Всі згадують саме його в цій ролі. Костя був добрий і харизматичний хлопець. Багато допомагав молодшим дітям – свого часу став для них старшим братом».
«Колись разом танцювали, відтоді в нас склалися дружні відносини. Згодом працювали з ним разом в «Козаках Поділля». Він був щирий, відданий, працьовитий ніколи нікому ні в чому не відмовляв», – розповів колега полеглого Сергій.
«Він один з перших солістів, які виїжджали за кордон і представляли нашу державу на високому професійному рівні. Ми його всі знаємо як професійного академічного танцівника, так і блискучого народного артиста. Він не ховався і пішов на війну», – поділилась із журналістами директорка обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Майя Онищук.
За період, коли Костянтин Дерус боровся з ворогом, він отримав осколкове поранення. Але продовжив службу. 29 січня, під час бойового завдання на Курщині, герой загинув. Йому було 49 років. У квітні він мав би відзначати свій ювілей.
У бійця залишилися дружина, двоє дітей та батько. В останню путь Костянтина Деруса проводжали під оплески. Вічний спочинок він знайшов на Алеї Слави.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Олена ОлійникВічна пам'ять Герою.
-
Zhanna HolubВічна,світла памʼять Кості…Низький уклін….
-
Антонина КухарчукВічна пам'ять. Царство небесне. Земля пухом.
-
Любов ПетренкоВічна пам'ять Герою