Нова професія за місяць: у Хмельницькому безкоштовно навчають швачок

-
За грантові кошти жінок навчають швейній майстерності.
-
Вони проходять і теоретичний, і практичний курси.
-
Сертифікати про завершення навчання нині отримала восьма група.
-
Розповідаємо деталі.
Нова професія за лічені тижні. У Хмельницькому проводять безкоштовні курси швейної справи. Дана програма започаткована в рамках проєкту «Підтримка економічного розвитку жінок та вимушених переселенок в Україні» (SEW Ukraine). Фінансують її донори з Канади, а реалізовує благодійний фонд «Горєніє». За грантові кошти закупляється усе: від обладнання до розхідних матеріалів, в тому числі тканини. Наразі навчання закінчила уже восьма група жінок. Розповідаємо деталі.
Спочатку теорія, потім – практика
Навчання швейній майстерності складається з двох етапів: 90 годин теоретичного курсу, згодом тестування. Після успішного складання іспиту учениці переходять до практики, яка також триває 90 годин. Викладачка Олена Андрєєва вже другий рік у цій програмі. Каже – в кожній групі орієнтовно 7-8 осіб. Більшість – вимушені переселенки.
– В більшості це дівчата-переселенки, які приїхали з Луганська, Донецька, Херсону, Маріуполя, Запоріжжя, Енергодару. Хмельничани теж є, але мало. Всього 18 занять швейних, теорію вони самі собі розподіляють час. Займаємося ми по 5 годин на день з перервою на обід. Це десь місяць – півтора. Все залежить від умов, – розповіла Олена Андрєєва.

Від інженерок до швачок
Однією з випускниць курсу є вимушена переселенка Юлія Канседал. Жінка сама з Луганщини. З 2014-го з родиною часто переїжджали: спочатку на Донеччину, а у 2022-му, коли оголосили вимушену евакуацію, на Хмельниччину. За освітою Юлія інженерка-механікиня машинобудування. Однак в місті над Бугом не знайшла роботу за фахом. Випадково дізналася про ці курси й вирішила спробувати – адже в дитинстві їй це подобалося і базові навички уже має. Каже – дуже сподобалася атмосфера і викладацький підхід наставниці.
– Я коли сюди прийшла була в захваті від атмосфери, яка тут панує. Це невимушена. приємна атмосфера. Дуже ясно і легко викладач надає матеріал, все можна засвоїти. І всі матеріали спонсори надають безкоштовно. Ми собі й сумочки пошили, і переноски. Дуже хотілося, щоб це своє було, не з секонд-хенду десь, а щоб саме свої речі були. І виходить, що ми шиємо і все це нам дарується. Я пошила шорти, майку для себе і доньки, ще брюки літні. Я дуже задоволена. І важливо, що у мене тепер немає страху сідати за швейну машинку, – поділилася Юлія Канседал.
Ще одна учениця, Наталія Бойчук, теж вимушена переселенка з Луганщини. На Хмельниччину переїхала з родиною 4 роки тому. Роботу за фахом теж не змогла знайти. Рекламу курсів випадково побачила у соціальних мережах й вирішила спробувати. Завдяки навчанню жінка власними руками пошила собі костюм: штани та жилет.
– Коли дивишся, здається, що це дуже складно, а коли тобі це розповідають люди, які надихають на цю роботу, то, розбивши по етапах роботу – це взагалі не складно. Є свої моменти, де потрібно рівніше строчити чи якісь навички мати, то так. Але це дуже цікаво. Я думаю, що я ще пройду курси, щоб навчитися робити лекало, креслення, а потім вже, можливо, сама буду шити щось, а можливо, буде й виробництво, – поділилася Наталія Бойчук.
А ось Ірина Кондратюк – хмельничанка. Раніше жінка працювала продавчинею-консультанткою в магазині одягу. Одного дня вирішила кардинально змінити своє життя та стати швачкою.
– Я завжди хотіла навчитися шити. Все не так страшно, в нас дуже чудовий викладач, все було настільки легко з допомогою пані Олени – так то все виглядало страшно, а як так – то все вдавалося. Дуже вдячна за допомогу, навчання, терпіння Хотілося б ще трохи підівчитися і працювати на виробництві: хочу створювати щось дуже гарне - весільне, вечірнє, – каже Ірина Кондратюк.
Випускниці восьмої групи отримали свої сертифікати. Вони стануть у пригоді при працевлаштуванні. По завершенню навчання жінки можуть отримати консультацію юриста з програми, який допоможе сформувати привабливе для роботодавців резюме.
– Найголовніше, що після цього жінки влаштовуються на роботу. Тобто ми реалізуємо це не тільки, як хобі, вони отримують сертифікати й влаштовуються на роботу. В нас є такі дівчата, що працюють і на весільних, і на вечірніх сукнях, купальниках теж влаштувалися, – наголосила викладачка Олена Андрєєва.
Контактний телефон - 0661390198
Читайте також:
Хмельницька тенісистка здобула золото на міжнародних змаганнях в Австрії
У Хмельницькому районі 15 жінок отримали державні нагороди «Мати-героїня»
На телерадіокомпанію Хмельницької міськради чекають зміни. Деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
На сайті БФ Горєніє ви зможете наочно побачити вироби,які відшито та прочитати коментері вдячності від учасниць швейного проєкту та підприємств куди влаштувались жінки.
Давайте будемо добрішими і порадіємо за людей♥️ , за їх бажання реалізовуватись, не стояти на місці, а шукати ЛЮБІ шанси та можливості до змін !!!
Які лихі коментарі,жах...
Ви запишіться і спробуйте,а потім робіть висновки!!!!!
" покажи як треба" і тікає бо не хоче переробляти косяки.
Люди ви смішні нереально навчитись бути швачкою за місяць ви що,хочаби три ,пів року. А за місяць людина тільки час свій згаїть і не навчиця і зрозуміє що не вміє,і це не її. Бо таке навчання це великий труд фізично і розумово
Ти в школу ходила, чудо?
Тільки після цього учасницям проводять тренінг по юридичних дисциплінах, а саме цивільне, трудове і господарське законодавство, щоб жінки мали базові навички про сплату податків, офіційного працевлаштування!
Для того, аби побачити які вироби шиють жінки, можете прийти за адресою м.Хмельницький вул.Зарічанська 3/4 (бізнес-центр Колиба).
До слова ,коли потрібно відписати і побігати,не особо є коли витягувати слова з граматики.
Хмельниччина теж не застрахована від ворожого лиха, бо ніхто не знає, який буде хід війни та коли наші захисники ЗСУ зможуть здобути перемогу…🙏🤔💪