Нова професія за місяць: у Хмельницькому безкоштовно навчають швачок

Нова професія за місяць: у Хмельницькому безкоштовно навчають швачок
  • За грантові кошти жінок навчають швейній майстерності. 

  • Вони проходять і теоретичний, і практичний курси.

  • Сертифікати про завершення навчання нині отримала восьма група. 

  • Розповідаємо деталі.

Нова професія за лічені тижні. У Хмельницькому проводять безкоштовні курси швейної справи. Дана програма започаткована в рамках проєкту «Підтримка економічного розвитку жінок та вимушених переселенок в Україні» (SEW Ukraine). Фінансують її донори з Канади, а реалізовує благодійний фонд «Горєніє». За грантові кошти закупляється усе: від обладнання до розхідних матеріалів, в тому числі тканини. Наразі навчання закінчила уже восьма група жінок. Розповідаємо деталі. 

Спочатку теорія, потім – практика 

Навчання швейній майстерності складається з двох етапів: 90 годин теоретичного курсу, згодом тестування. Після успішного складання іспиту учениці переходять до практики, яка також триває 90 годин. Викладачка Олена Андрєєва вже другий рік у цій програмі. Каже – в кожній групі орієнтовно 7-8 осіб. Більшість – вимушені переселенки. 

– В більшості це дівчата-переселенки, які приїхали з Луганська, Донецька, Херсону, Маріуполя, Запоріжжя, Енергодару. Хмельничани теж є, але мало. Всього 18 занять швейних, теорію вони самі собі розподіляють час. Займаємося ми по 5 годин на день з перервою на обід. Це десь місяць – півтора. Все залежить від умов, – розповіла Олена Андрєєва. 

Відео дня

Від інженерок до швачок 

Однією з випускниць курсу є вимушена переселенка Юлія Канседал. Жінка сама з Луганщини. З 2014-го з родиною часто переїжджали: спочатку на Донеччину, а у 2022-му, коли оголосили вимушену евакуацію, на Хмельниччину. За освітою Юлія інженерка-механікиня машинобудування. Однак в місті над Бугом не знайшла роботу за фахом. Випадково дізналася про ці курси й вирішила спробувати – адже в дитинстві їй це подобалося і базові навички уже має. Каже – дуже сподобалася атмосфера і викладацький підхід наставниці. 

– Я коли сюди прийшла була в захваті від атмосфери, яка тут панує. Це невимушена. приємна атмосфера. Дуже ясно і легко викладач надає матеріал, все можна засвоїти. І всі матеріали спонсори надають безкоштовно. Ми собі й сумочки пошили, і переноски. Дуже хотілося, щоб це своє було, не з секонд-хенду десь, а щоб саме свої речі були. І виходить, що ми шиємо і все це нам дарується. Я пошила шорти, майку для себе і доньки, ще брюки літні. Я дуже задоволена. І важливо, що у мене тепер немає страху сідати за швейну машинку, – поділилася Юлія Канседал. 

Ще одна учениця, Наталія Бойчук, теж вимушена переселенка з Луганщини. На Хмельниччину переїхала з родиною 4 роки тому. Роботу за фахом теж не змогла знайти. Рекламу курсів випадково побачила у соціальних мережах й вирішила спробувати. Завдяки навчанню жінка власними руками пошила собі костюм: штани та жилет. 

– Коли дивишся, здається, що це дуже складно, а коли тобі це розповідають люди, які надихають на цю роботу, то, розбивши по етапах роботу – це взагалі не складно. Є свої моменти, де потрібно рівніше строчити чи якісь навички мати, то так. Але це дуже цікаво. Я думаю, що я ще пройду курси, щоб навчитися робити лекало, креслення, а потім вже, можливо, сама буду шити щось, а можливо, буде й виробництво, – поділилася Наталія Бойчук. 

 

А ось Ірина Кондратюк – хмельничанка. Раніше жінка працювала продавчинею-консультанткою в магазині одягу. Одного дня вирішила кардинально змінити своє життя та стати швачкою. 

– Я завжди хотіла навчитися шити. Все не так страшно, в нас дуже чудовий викладач, все було настільки легко з допомогою пані Олени – так то все виглядало страшно, а як так – то все вдавалося. Дуже вдячна за допомогу, навчання, терпіння Хотілося б ще трохи підівчитися і працювати на виробництві: хочу створювати щось дуже гарне - весільне, вечірнє, – каже Ірина Кондратюк. 

Випускниці восьмої групи отримали свої сертифікати. Вони стануть у пригоді при працевлаштуванні. По завершенню навчання жінки можуть отримати консультацію юриста з програми, який допоможе сформувати привабливе для роботодавців резюме. 

– Найголовніше, що після цього жінки влаштовуються на роботу. Тобто ми реалізуємо це не тільки, як хобі, вони отримують сертифікати й влаштовуються на роботу. В нас є такі дівчата, що працюють і на весільних, і на вечірніх сукнях, купальниках теж влаштувалися, – наголосила викладачка Олена Андрєєва. 

Контактний телефон - 0661390198

Читайте також: 

Хмельницька тенісистка здобула золото на міжнародних змаганнях в Австрії

У Хмельницькому районі 15 жінок отримали державні нагороди «Мати-героїня»

На телерадіокомпанію Хмельницької міськради чекають зміни. Деталі

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (27)
  • Олена
    Для жінок,які переїхали з інших областей України(за відомих причин)шанс опанувати нові навички у швейній справі, курси безкоштовні (для жінок вразливих категорій.)
    На сайті БФ Горєніє ви зможете наочно побачити вироби,які відшито та прочитати коментері вдячності від учасниць швейного проєкту та підприємств куди влаштувались жінки.  
    Давайте будемо добрішими і порадіємо за людей♥️ , за їх бажання реалізовуватись, не стояти на місці, а шукати ЛЮБІ шанси та можливості до змін !!!
  • Олена
    Так, дійсно можна навчитсь,якщо мати бажання і терпіння!!!!!
    Які лихі коментарі,жах...
    Ви запишіться і спробуйте,а потім робіть висновки!!!!!
  • Ріта
    Супер,місяць навчання і виходить супер швачка яка мнить себе всезнаючим професіоналом,яку направлять шити в раб заклад на легпром ,норм там всього навчать ,але не факт що з тої кабали виберешся,або інший варіант приходить супер швачка на хороше виробництво,з думками що вона все вміє вона ж навчалась,за тиждень на тому виробництві наробляє браку відволікає всі з проханням
    " покажи як треба" і тікає бо не хоче переробляти косяки.
    Люди ви смішні нереально навчитись бути швачкою за місяць ви що,хочаби  три ,пів року. А за місяць людина тільки час свій згаїть і не навчиця і зрозуміє що не вміє,і це не її. Бо таке навчання це великий труд фізично і розумово
    Богдан Хмель reply Ріта
    час свій згаїть і не навчиця



    Ти в школу ходила, чудо?
    Kristina Kolotilo reply Ріта
    Доброго дня!  Спочатку дівчата проходять он-лайн заняття (теорію), які їм надають додому, потім вони здають тести, а вже по завершенню тестування їх запрошують на курси очно (офлайн) в офіс ВБВ «Горєніє». Навчання триває 1,5 місяці ЩОДНЯ! Навчання повністю безкоштовне! Всі тканини видає фонд. Вчаться шити шофери, зазвичай, 1 група з 7 швачок шиє 20– 30 шоперів, потім вчаться шити чоловічу білизну, яку віддають БЕЗКОШТОВНО в госпіталі для хлопців. Вже після цього вчаться шити кожна свій виріб : пальто, нічна сорочка, піжама, майка, сукня, сумка! Що кожна учасниця пошила - забирає собі на памʼять!



    Тільки після цього учасницям проводять тренінг по юридичних дисциплінах, а саме цивільне, трудове і господарське законодавство, щоб жінки мали базові навички про сплату податків, офіційного працевлаштування!



    Для того, аби побачити які вироби шиють жінки, можете прийти за адресою м.Хмельницький вул.Зарічанська 3/4 (бізнес-центр Колиба).
    Mad Void reply Ріта
    Зазвичай коли беруть на виробництво то людина проходить стажування і там вже все видно. Якщо ви новому робітнику даєте відшивати одразу люксовий одяг і потім виявляється що людина це не стягує - це вже питання адекватності роботодавця. Я випускниця цих курсів і дівчата дійсно за цей час навчились працювати з машинкою. В мене достатньо досвіду, я прийшла знайти нові знайомства і опанувати машинку автомат, так як раніше працювала тільки на радянському лайні. Там в тексті ніде не сказано що це курси де навчать прям всьому за місяць. Це базове навчання прямострочка і оверлок. Дівчата вже познаходили собі роботу в цій сфері, деякі з них взагалі ніколи за машинкою не сиділи. Нереально за місяць. Я коли прийшла на свою першу роботу то я одразу сіла шити дитячі труси, ніхто мене не вчив як ви пишете три місяці. Як людям роботу шукати якщо навчання має тривати 3 місяці?  В нас курсах вчили ШВАЧОК, НЕ КРАВЦІВ. Це різні поняття. Пряму строчку можно опанувати за тиждень, цього буде достатньо для влаштування щоб шити по операційно. Хто хоче вчитись далі - той вже йде своїм шляхом. В вас стільки злості, сходіть до психотерапевта.
    Олена reply Ріта
    Ви не розумієте,наскільки це важливо для жінок,які записуються і мають можливість змінити своє життя...Ваші слова, як особиста образа на мій рахунок! Ніхто не каже,що  це швеї вищого розряду(звісно то має бути більш тривале навчання),але ви б бачили вироби,які відшивають ці жінки, їх бажання опанувати навики та вміння, їх жагу до змін!!!!
    Людмила reply Ріта
    Ви мабуть і середню освіту маєте, т.т. навчались 9-11 років, але на жаль, не навчилися грамотно писати: не «навчиця», а дієслово, яке відповідає на питання що робить? - вчиться// що зробить? - навчиться, теж пишеться з «ть»
    Ріта reply Людмила
    А ви мабуть на вчителя вчились,що тільки помилки інших бачите?
    До слова ,коли потрібно відписати і побігати,не особо є коли витягувати слова з граматики.
    Людмила reply Ріта
    Ніяк не вчитель, але даремне сукенку за партою не протирала і маю повагу до рідної мови поважаючої себе українки, а Ви пані Ріта навіть до себе та своєї спеціальності не маєте, але дуже хвацько вмієте принизити людину, обезцінити бажання жінок навчитися хоча б простим навичкам швачки та зовсім НЕ вмієте співчувати, підтримати, підбадьорити тим жінкам, які прагнуть хоч щось на краще змінити в такому нелегкому житті, коли мабуть втрачено все надбане і вимушені були виїздити хоч в трохи безпечніші міста чи села!
    Хмельниччина теж не застрахована від ворожого лиха, бо ніхто не знає, який буде хід війни та коли наші захисники ЗСУ зможуть здобути перемогу…🙏🤔💪
    Тетяна reply Ріта
    Дивлячись що шити...
    Жанна reply Ріта
    Звідки ви знаєте що ця швачка " мнить"? Звідки така їдь і нелюбов до ближнього. То ж звичайно весільні сукні зразу шити не буде з чогось треба починати. А молоді швидко усе підхоплять.
    Ріта reply Жанна
    За роки роботи я на таких на дивилась ,і добре знаю. Бачила тих хто з курсів приходить,і це не їдь а реальний факт. Весільні сукні і не пропонують їм шити. А коли стосуєця елементарних речей,то навиків ноль. Тут писали шо навчились добре фартушки шити . Правда в тім що такі люди приходять і вимагають подібну роботу,а такої нема. Звичайно якщо це для себе навчання, шити вдома постільну білизну,то тут претензій ноль
    Тетяна reply Ріта
    Написала що почала з фартушків, а на дореге вбрання не претендую,та знаю швачок які вчилися не один рік, а навіть наволочки не пошиють....
    Жанна reply Ріта
    Ну так відсіяться ті що не хочуть не вміють нехай навіть одна дві полюблять цю роботу і будуть дійсні професіонали. Ви теж зразу сіли і шили як майстриня що є зараз. Навіть хірурги вчаться і довго оперувати а тут якась майстриня змарнує спідницю. Біда. Головне щоб від того ніхто не вмер
    Валентина reply Жанна
    ви молодець , ніколи не пізно вчитись чомусь новому. Хтось після училища не здатен працювати швачкою, а інша за місяць почне себе в новій професії
  • juris from x-city
    що за дискримінація?

keyboard_arrow_up