Тренувався по шість днів на тиждень: 14-річний хмельничанин став чемпіоном України з боксу

-
Назар Флінта з командою представляв Хмельниччину на Чемпіонаті України.
-
У фіналі переміг чернігівця у ваговій категорії 52 кілограми.
-
В серпні поїде на Чемпіонат Європи.
-
Розповідаємо деталі.
Назар Флінта з чотирьох років займається спортом: спочатку дзюдо, потім перейшов на вільну боротьбу, а згодом – на бокс. Хлопець неодноразово ставав переможцем у різних змаганнях. Тренуванням приділяв чи не увесь свій вільний час: готувався по шість днів на тиждень. З 27 травня по 3 червня брав участь у Чемпіонаті України з боксу серед юнаків та дівчат на честь Повітряних Сил ЗСУ у ваговій категорії 52 кілограми. У фіналі виборов кубок у чернігівця, котрий отримав це звання у 2023-му. Тепер юнак готується до Чемпіонату Європи. Розповідаємо про спортивну кар’єру хлопця та його шлях до перемоги.
– Розкажи, як розпочався твій шлях у спорт? Чи одразу ти почав займатися боксом?
– Почав займатися дзюдо з чотирьох років. Займався шість років. Досягнув багато чого, виграв чимало змагань на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Потім я перейшов на вільну боротьбу. Також вигравав у змаганнях різних рівнів. Уже з 12 років пішов на бокс.
– Чому змінював види спорту?
– З дзюдо перейшов на вільну боротьбу тому, що виграв все, що можна було тільки виграти у моєму віці. До вільної боротьби я просто перегорів і перейшов на бокс.
– Чому наступним для себе обрав бокс?
– Я з дитинства захоплювався боксом. В мене тато майстер спорту по боксу. Він мене заохочував, щоб я теж ним займався. Але на той час я вважав, що замалий для цього. Та все ж у 12 років зрозумів, що це вже нормальний вік.
– Яку роль у твоєму спортивному шляху відігравав твій батько, який є майстром спорту?
– В мене є тренери, дуже хороші. Вони мене навчали всьому. А батько дуже допомагав на змаганнях, зокрема на Чемпіонаті України. Папа мене дуже добре знає і зі сторони йому видніше, що мені краще зробити коли я боксую в ринзі, секундував мене (секундувати – допомагати бійцю на рингу в перервах між раундами, – прим.автора). Дихання відновлював, підказував дуже багато.
– Скільки разів на тиждень ти займаєшся спортом і з чого складаються твої тренування?
– Коли була школа я займався по шість днів на тиждень (5 днів пари, а щосуботи – спаринги). Паралельно я по вечорам я бігав в парку, по 5-10 кілометрів. Вдома біля дзеркала відпрацьовував удари: справа, зліва.
– У яких змаганнях ти раніше брав участь?
– Було дуже багато чемпіонатів міста, області, всеукраїнські змагання, “Турнір найсильніших”. Міжнародні турніри були, зокрема в Польщі, Румунії. Завжди привозив перші місця, один раз - третє.
– Як можеш оцінити й порівняти своїх суперників в Україні та за кордоном?
– Я рахую, що в Україні набагато сильніші суперники, ніж за кордоном
– Що стосується безпосередньо Чемпіонату України: як ти до нього готувався?
– Я дізнався, що це мій Чемпіонат України й представлятиму усю Хмельниччину. Для цього треба було перемогти у Чемпіонаті області: я переміг в категорії 52 кілограми. Готувався до нього вісім місяців. Став активніше займатися, залишався після основних тренувань: щоб на дзеркалі допрацювати, на мішках.
– Наскільки сильними були твої суперники на Чемпіонаті?
– Змагання тривали 8 днів. Щоб дійти до фіналу треба було перемогти у 4 боях. Суперники були дуже і дуже сильні, особливо третій бій і фінал. В третьому бою в мене був супротивник з Донецька, а у фіналі – з Чернігова. Я вперше його бачив, але дізнався, що він був Чемпіоном України у 2023-му. Я знав, що буде складно.
– Ти переміг у найважливішому Чемпіонаті України, які перспективи далі?
– Найголовніше, що я привіз із Чемпіонату України - путівку на Чемпіонат Європи, який відбудеться першого серпня в Боснії та Герцоговині. Не сказав би, що хвилююся за нього. Я впевнений у собі. Тим паче, що підготовка на Чемпіонат Європи буде дуже серйозна. Відбудеться два збори: в Тисовці та у Сонячній долині (Чернівецька та Івано-Франківська області, – прим.автора).
– Які плани на майбутнє? Чи плануєш пов’язати своє життя із боксом?
– В мене є ціль: виконати майстра спорту з боксу, як і мій батько. Далі я буду вчитися і розвиватися.
– Що б ти міг порадити молоді Хмельниччини?
– Для початку хотів би порадити усім не мати шкідливих звичок. А також – займатися спортом. Не обов’язково боксом, але хоча б спортом по 3-4 рази на тиждень.
Своїми почуттями щодо перемоги сина поділилася і мати Назара Тетяна Флінта. Жінка каже – дуже пишається своєю дитиною і завжди його підтримує.
– Я безмежно ним пишаюся. Він знає, чого він хоче і до чого йде. І це саме головне, адже в дитини є ціль. Назар не так давно займається – лише два роки. Тому йому ще важко, в тому плані, що, можливо, йому не вистачає досвіду. Але ці змагання показали, що сила духу, натхнення, самодисципліна, адже по 2 тренування на день: і вранці, і ввечері. Взагалі, він ще як дзюдо займався і вільною боротьбою ми з ним дуже багато об’їздили, майже були на всіх змаганнях. І він звик, знає, що ми завжди з ним, завжди підтримаємо незалежно від того чи переможе, чи програє.
– Наскільки заняття спортом сина фінансово затратні?
– Коли він займався дзюдо, все було на комерційному рівні. Ми все проплачували. Зараз, що стосується боксу, держава багато допомагає і спонсорує. Це – харчування, проживання спортсменів.
– Чи впливає якось спортивне життя Назара на навчання або інші сфери?
– Звичайно, не без того. Вчителі телефонували казали, що треба щось підтягнути, ще щось. Але це вагомі змагання і ми розуміли, що школа, є школа, там все підтягнемо. Тому я дозволяла десь там пропустити. Але ми підтягнули школу, він гарно вчиться. Оцінки у нього вище середнього.
Заразом Назар разом із рідним висловив подяку й тренерам, які весь цей час навчали, супроводжували й допомагали юнакові у його починаннях: Чумакову Андрію, Чернишову Роману, Вавринчуку Олександру та Дмитру Смагулі.
Читайте також:
Хмельничанка Марина Бех-Романчук пропустить чемпіонат Євро-2024 з легкої атлетики
«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». На Хмельниччині визначили переможців з футзалу
«Сильні України»: у Хмельницькому пройшли змагання серед ветеранів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Лариса БондарчукНазаре, хлопчику мій , я завжди вірила, що ти зірка спорту! Пишаюсь тобою і бажаю подальших перемог🤗‼️
-
Микола СобольМолодець !
-
Олечка МаслянкоВітаю Назар , подальшому тільки перемоги !!!
-
Anna KossНеймовірний результат! Назаре, величезні вітання! Батьки - ви чудова команда, пишаємось вами 🎉