Трьох військових з Хмельницького району звільнили з полону 4 липня

Трьох військових з Хмельницького району звільнили з полону 4 липня
  • Україна та росія провели черговий обмін полоненими.
  • Більшість із звільнених перебували в неволі ще з 2022 року.

Сьогодні, 4 липня, відбувся черговий обмін полоненими між Україною та росією. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Більшість звільнених перебували в полоні ще з 2022 року, утримувалися в полоні понад три роки. Нині додому повертаються захисники, які боронили Україну в різних регіонах — Донеччині (зокрема Маріуполі), Луганщині, Харківщині, Херсонщині. Серед них — воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, а також цивільні особи.

Як зазначив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, обмін відбувся в межах реалізації “Стамбульських домовленостей”.

Відео дня

До України повернулися військовополонені з категорій «поранені й важкохворі» та «молодші 25 років». Наймолодшому захиснику виповнилося лише 20 років, найстаршому — 59. Серед звільнених — не лише солдати й сержанти, а й офіцери.

Троє звільнених — з Хмельниччини

Як повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, під час цього обміну полоненими, про який домовлялися під час переговорів у Стамбулі 2 червня, вдалося повернути трьох захисників з Хмельниччини.  За словами посадовця, всі звільнені — мешканці Хмельницького району.

Звільнені проходитимуть обов’язковий медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також усі належні виплати за період перебування в полоні. Процес обміну згідно зі "Стамбульськими домовленостями" триває. Точна кількість звільнених буде оголошена після завершення всіх етапів процедури.

Нагадаємо, з російського полону 26 червня звільнили двох жителів Хмельниччини.

Читайте також: 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Svetlana Firsova
    Вдачі, Воїни
  • Микола Марковський
    Цікаво, чому перестали повідомляти про кількість звільнених з полону?

keyboard_arrow_up