“Земля пухом, брати”: загинули троє воїнів з Хмельниччини

- Серце Володимира Сасіна зупинилось на Харківщині.
- Богданові Лисюку завтра, 8 липня, мало б виповнитись 29.
- Леонід Оксюта з позивним “Славута” воював у 19-му стрілецькому батальйоні.
Щоденно українські захисники відвойовують нашу землю й виганяють окупантів. Віддають при цьому найцінніше - своє життя. Сьогодні, 7 липня, ми вже повідомляли, що Хмельниччина втратила чотирьох військових. Це Валерій Стефу, Віталій Савченко, Віктор Олейников та Олексій Дячук.
Наразі знову стало відомо про загибель трьох наших захисників. Що про них відомо?
Володимир Сасін
Володимир Сасін - старший солдат, військовослужбовець в/ч А2573. Захисник родом із села Любомирівка Новоушицької територіальної громади. Народився 5 липня 1978 року. Навчався у Любомирівській початкові школі, згодом - у Вербовецькій середній. Служив в армії, працював у колгоспі і був різноробочим. Відомо, що його серце зупинилось 6 липня під час проходження військової служби у Харківській області. Трагічну звістку повідомили у Новоушицькій територіальній громаді.
Сасіну Володимиру було 45 років. У нього залишилися мама і сестра. Дату та час прощання з військовим обіцяють повідомити додатково.
Богдан Лисюк
Богдан Лисюк народився 1994 року в селі Уласово-Русанівка, що на території колишнього Старосинявського району. Закінчив Старосинявський ліцей, а потім навчався у Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
У 2015 році Богдан вступив до лав ЗСУ та служив на Донецькому напрямку. У 2016 році нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».
"У лавах ЗСУ він мужньо стояв у боях проти ворога, проявив себе гідним сином своєї Батьківщини. Брав безпосередньо участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України", - кажуть у Старосинявській селищній раді.
На фронті служив старшим лейтенантом 25-го штурмового батальйону 47-ої механізованої бригади на посаді командира.
Він загинув 30 червня під час виконання бойових завдань. Трапилось це на території населеного пункту Роботине Запорізької області. З ним прощались сьогодні, 7 липня.
Оксюта Леонід
Старший солдат Леонід Оксюта народився 1980 року. Родом зі Славутської громади. Трагічну звістку про його загибель повідомила місцева влада. Відомо, що захисник воював у складі 19-ого окремого стрілецького батальйону ЗСУ. Він загинув 1 липня разом з хмельничанином Андрієм Черніцьким, відбиваючи танкову атаку та піхотний штурм ворога. Про це написали на сторінці батальйону. В пам’ять про побратимів там опублікували відео.
"В пам'ять та на вічний спомин про побратимів Славуту (Леоніда Оксюту) та Апостола (Андрія Черніцького), бійців 19 ОСБ ЗСУ, які загинули 1 липня 2023 року, відбиваючи танкову атаку та піхотний штурм здичавілих на наші СПшки. Земля пухом, брати", - йдеться в описі до відео.
Прощатимуться із загиблим Героєм 10 липня у Славуті. Загальноміське прощання розпочнеться орієнтовно о 12:00 у міському Палаці культури. Поминальна панахида за захисником України розпочнеться орієнтовно о 13:00 в церкві Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Покровська, 16-А).
Поховання Героя відбудеться на «Новому кладовищі».
На території Славутської громади 10 липня оголосили День жалоби на знак скорботи за воїном.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Olena Petrova
Читач12
Микола Кустанський
Ольга Панчишена