"Funeral Repatriation - Mateiko": як українська компанія змінює стандарти похоронної справи на світовому рівні (новини компаній)

Власники міжнародної ритуальної компанії «Funeral Repatriation – Mateiko», Денис та Елеонора Матейко, розповіли про Всесвітню похоронну асоціацію і про те, чому важливо брати участь у таких міжнародних з'їздах.
Що таке FIAT IFTA?
- Ідея створення асоціації народилася в 1969 році, а в квітні 1970 року вона була заснована в Монако - французами. Спочатку це товариство мало на меті сприяти захисту тіл за допомогою танатокосметики та бальзамування, але в 1988 році була перетворена у Всесвітню асоціацію компаній похоронної індустрії.
Що відбувається на цих зʼїздах?
- Проводяться конференції, члени асоціації приїжджають з усього світу. Ми відвідуємо окремі похоронні бюро та кладовища країн, де організовується конференція. Кожен учасник може брати участь у загальних зборах, піднімаються важливі питання, також відбуваються взаємодії серед представників похоронної індустрії.
Які враження ви отримуєте, взявши участь в такому заході?
- Такі зустрічі є приводом для обміну ідеями, черпання натхнення з сесій конференції, вивчення різноманітних пропозицій виробників похоронної продукції і дистриб'юторів, постачальників послуг, а також налагодити міцні ділові відносини. Коротко кажучи - networking.
На ваших сторінках соціальної мережі, ви публікували, що саме ваша компанія несла жовто - блакитний прапор, чи багато українців являються членами цієї асоціації?
- На жаль, не багато, лише 3 компанії.
Розумієте вступити в дану асоціацію не так легко, потрібно мати багато хороших відгуків, підтвердити якість надання послуг, ліцензію, рентабельний вигляд і звичайно вільно володіти англійською. Але ми думаємо, було би не погано, щоб власники українських похоронних домів брали участь в таких заходах. Це би змінило підхід до нашої роботи. А щодо прапора, для нас було честю його нести і ми дуже вдячні, що обрали саме нас, це означає, ми на правильному шляху.
Чому важливо українцям вступати в дану асоціацію?
- Якщо відверто в нас немає культури проведення правильного похорону. Лише деякі фірми зі всієї України вміють достойно та згідно усіх санітарних норм зробити похорон. Багато компаній замість спец транспорту використовують звичайні автомобілі не пристосовані до такої роботи. Також варто зазначити, що ми взагалі не думаємо про екологію, наприклад виробники українських трун (не всі), але все ж таки використовують лакування, яке не підлягає санітарним нормам, іншими словами - ми опускаємо яд в землю, або ті ж наповнювачі в подушках для померлих і так далі, тобто є моменти, які нам, як ритуальним компаніям варто було б замислитись. Звичайно, кожне покоління має свої випробування. Тому не хочеться щоб після війни, наші нащадки мали ще проблеми з екологією.
Які у Вас плани на майбутнє?
- Грандіозні, аби закінчилась війна, в Україні у нас є партнери, з якими ми співпрацюємо, споглядаючи на їх підхід, не все втрачено, і вони молодці, хотілось би розвивати дану сферу, створити українське похороне товариство, щоб ми могли вирішувати питання, розвивати дану сферу діяльності, обмінюватись досвідом та інформацією, встановлювати певні санітарні правила, контролювати якість надання послуг. Ми українці не гірші європейців, тому теж заслуговуємо на достойне життя та поховання.
funeralrepatriation-mateiko.com.ua
funeralrepatriation.eu
Facebook /funeral.repatriation
Instagram @funeral_repatriation
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.