Війна змушує українців ховати близьких у Польщі: як їм допомагає "Funeral Repatriation Mateiko" (новини компаній)

Війна змушує українців ховати близьких у Польщі: як їм допомагає "Funeral Repatriation Mateiko" (новини компаній)
Власники міжнародного ритуального бюро "Funeral Repatriation Mateiko" - Матейко Денис Андрійович та Матейко Елеонора Русланівна

Ритуальна компанія "Funeral Repatriation Mateiko" надає професійні послуги не тільки повʼязані з міжнародним перевезенням померлих з-за кордону, але з організацією похорону на території Польщі, а саме в Кракові.

Якщо Ви втратили близьку Вам людину, і на сьогоднішній день, ваша рідна земля окупована російськими загарбниками, ми готові допомогти і взяти на себе відповідальність в організації всіх похоронних процесів під ключ.

Працюючи з нами, Ви приходите лише на прощання. Наша фірма підготовлює усі необхідні документи. Ми допоможемо заощадити час, сили та кошти. Наш ритуальний агент - це Ваш персональний помічник, який послідовно зробить все, щоб церемонія пройшла відповідно до ваших побажань - наголошують власники міжнародного ритуального бюро "Funeral Repatriation Mateiko"Матейко Денис Андрійович та Матейко Елеонора Русланівна.

Скажіть, будь-ласка, чи на сьогоднішній день багато українців організовують поховання у Польщі? 

  • Якщо ми говоримо про місто Краків, то зараз дійсно спостерігаються зміни. І в цьому році набагато більше українців звертаються до нас з запитом про проведення самого похорону на території Польщі.

Як ви думаєте чому зʼявилась така тенденція?

  • Ну ось, наприклад, візьмемо родину з Маріуполя, які приїхали з початком війни до Польщі, помирає бабуся, якій 80 років. Вони розуміють, що їм немає куди перевезти тіло, земля окупована на даний момент, і не мають родичів в Україні, які могли  б взяти на себе відповідальність щодо поховання в Україні, тому в таких випадках, вони вирішують провести церемонію прощання у Кракові. І ми їм в цьому допомагаємо. І також варто зазначити, що в нашій культурі, як і в польській, люди дійсно відвідують кладовище тобто могили своїх померлих родичів, доглядають за ними, приносять квіти тощо.

Чи польське законодавство дозволяє ховати українців на своїй території? 

  • Так, навіть більше ми скажемо, хто з міста Хмельницького, то хоча би раз у житті був на старому кладовищі, біля костелу святої Анни, ось там ми можемо побачити старі могили поляків. До чого це ми, ось саме така тенденція на даний момент буде спостерігатись у Польщі. Уже у Кракові є православне кладовище, польські фірми між собою називають «українське». Тому звичайно, війна внесла свої корективи.

Чи якось відрізняється польська церемонія прощання від української ? 

  • Ні, все залежить від побажань родини та їх фінансової спроможності. Єдина відмінність - це кількість прощаючись. Якщо це український похорон, людей буде від сили до 10. Сама церемонія проходить досить скромно, але гідно. Звичайно у поляків, трохи по іншому, так, як люди у себе дома, прожили життя, мали друзів, знайомих і так далі. 

А чи правда, що ваша компанія допомагала у скрутну хвилину не одній зірковій родині?

  • Смерть - це єдина річ, яка не має соціального статусу, і зрівнює нас всіх в одну шеренгу. Тому, так, серед наших клієнтів були досить відомі люди та родичі відомих політиків, деякі з них навіть залишили відгуки у нас на сторінці, наприклад, родина - Руслани Писанки, та Василя Жадана, звичайно, бувають клієнти, які хотять залишатись інкогніто, так як ні з ким не хотять розділяти свій біль, і ми це також поважаємо. Звичайно  більшість з них дякували особисто, якщо не одразу, то з часом.
  • Але щодо нашої компанії, ми можемо забезпечити повний консьєрж сервіс, від окремого авто для родини померлих до приватних літаків для транспорту померлих. Та хочеться наголосити, що наше похоронне бюро працює з кожним клієнтом, не залежно від статусу або віросповідання, у нас досить доступні ціни, і бувають ситуації коли ми робимо міжнародне перевезення померлих дійсно за мінімальну вартість.

Як довго ви в ритуальному бізнесі, чи буває вигорання у роботі? 

  • Ми в Польщі вже 14 років. Були різні моменти, і падіння, і злети. В даній бранжі вже 6 років, ми з дружиною не тільки компаньйони по життю, але й в роботі, коли комусь з нас стає важко, ми завжди підтримуємо один одного. Ця сфера діяльності не для кожного, варто це зауважити. 
  • Тому дійсно, що нас мотивує, це вдячність та подяка наших клієнтів, постійний розвиток та цікавість до цієї професії. Ми не стоїмо на місці, багато вчимось, вкладаємо у своїх працівників, шукаємо нові знання, цікавимось своєю роботою, їздимо на виставки, спілкуємось та знайомимося з професіоналами, ви маєте розуміти, похоронна сфера - вона значно обширніша та глибша.

funeralrepatriation-mateiko.com.ua
funeralrepatriation.eu

Facebook /funeral.repatriation
Instagram @funeral_repatriation

keyboard_arrow_up