Під час будівництва поруч з міським сквером натрапили на цікаві знахідки. Їх вирішили дослідити. Запросили спеціалістів з інституту археології Національної академії наук. Після вивчення території вирішили провести розкопки одразу в двох місцях. Про це повідомляє місцеве видання “Наш Городок”.
- Ми вирили шурф №1 та траншею №1, - коментує кандидат історичних наук, співробітник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського історичного державного музею-заповідника Ігор Старенький. - В обох випадках одразу вдалося «сісти» на культурні нашарування. Зокрема, в траншеї виявлено залишки невеликої дерев’яної споруди ХІХ століття, яка була спалена. Під нею залягає шар другої половини ХVІІ століття, насичений керамічними та скляними виробами, а нижче - шар першої половини ХVІІ століття, зокрема знахідки скляних кубків, мисок, горщиків, макітер, кахлю. При чому, є кахель з поліхромним розписом. В шурфі №1 вдалося виявити залишки будівлі, яка має кам’яний фундамент, складений з місцевого каменю-вапняку. Ймовірно, це - залишки торгової лавки. А кількість знайдених тут люльок свідчить про те, що один із товарів, який тут продавався – були саме люльки. Асортимент їх достатньо різноманітний.
За три дні ведення розкопок виявили аж два стародавніх об’єкти. Знайшли залишки спаленої дерев’яної споруди XIX століття. У другому шарі під будинком були керамічні та скляні вироби XVII століття, а також залишки будівлі з кам’яним фундаментом. Експерти вказують, що це ймовірно залишки торгової лавки . Також там знайшли безліч речей, якими ймовірно торгували.Та виявили велику кількість старовинних люлюк. Також відкопали 10 монет.
Аркадий Тимощук