10 людей загинули на Хмельниччині в ДТП з мототранспортом: які причини аварій називає експерт

10 людей загинули на Хмельниччині в ДТП з мототранспортом: які причини аварій називає експерт
  • Цього року на Хмельниччині сталося 63 ДТП з мототранспортом.

  • Які можуть бути причини аварій і чим закінчилися останні такі в області?

  • Розповідаємо в цьому матеріалі.

Середа, 7 серпня. На годиннику близько 22:30. На проспекті Миру, в Хмельницькому, неподалік костелу – перекрита дорога. На місці – поліція, лікарі. Патрульні просять водіїв розвертатися і об’їжджати місце аварії. У ній загинув військовий, який був на ротації у Хмельницькому – 29-річний Олександр Мороз. Того вечора він був за кермом мотоцикла «Honda CBR 600RR». Його транспортний засіб зіткнувся з автівкою «Honda Civic», якою керував 63-річний хмельничанин.

Із Олександром попрощалися в його рідному селі Писарівка. За фактом ДТП у поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України — порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. 

Цього ж дня, та раніше, ДТП з мотоциклом сталася у Ярмолинцях. Із ним зіткнувся 59-річний водій автомобіля «Volkswagen». Внаслідок цього 31-річний мотоцикліст отримав травми. Його госпіталізували до хірургічного відділення Ярмолинецької багатопрофільної лікарні.

Відео дня

Патрульні перевірили водія автомобіля на вміст алкоголю в крові за допомогою приладу «Драгер», який показав значне перевищення допустимого рівня. 

Слідчі Хмельницького районного управління поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286-1 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами у стані сп'яніння, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження) та встановлюють усі обставини події. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.

Траса «Красилів – Заставки». Субота, 10 серпня. Близько 02:30 година ночі. У цей час дорогою рухається мотоцикл «Lifan». За кермом транспортного засобу – 42-річна місцева жителька. Вона зіткнулась з відбійником. Після цього – впала у кювет.

Внаслідок аварії жінка отримала важкі травми. Її забрала «швидка». Однак, врятувати водійку не вдалося. Вона померла.

За фактом ДТП працівники поліції відкрили кримінальне провадження. Наразі з’ясовують всі обставини, за яких сталася аварія.

Понеділок, 12 серпня. Центр Хмельницького. Близько 22:20 на перехресті Соборної і Вайсера не розминається мотоцикліст і водій ВАЗу. 

В результаті ДТП травмується 18-річний водій мотоцикла. Приїжджає  «швидка». Його госпіталізують до Хмельницької міської лікарні.

Тим часом працівники поліції відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху. Наразі правоохоронці з’ясовують усі обставини ДТП.

Що каже статистика

У всіх вище описаних аваріях постраждалими є водії мотоциклів. За цей рік у Хмельницькій області сталося вже 63 ДТП за участі мототранспорту. У них загинули 10 людей. А травмувалися 69 осіб. Про це журналістці vsim.ua повідомили в ГУНП в Хмельницькій області. 

- На жаль, в таких ДТП часто страждає молодь, підлітки, навіть школярі, для яких стає звичним їхати швидко, виконуючи небезпечні маневри, часто — без шолома», – розповідали раніше в поліції.

Які причини аварій називає експерт

Адвокат, який спеціалізується на справах про ДТП Вадим Володарський каже – часто водії автомобілів не вбачають у мотоциклістах повноцінних учасників дорожнього руху. Саме тому, на його думку, у багатьох випадках, не надають їм перевагу в русі, відповідно до ПДР.  Це і є поширеною причиною аварій, – зазначає він.

- Серед мотоциклістів є вираз «класика жанру» – так називають ДТП, коли водій, повертаючи ліворуч, не пропускає мотоцикліста, що рухається назустріч. Це, дійсно, один з найрозповсюдженіших механізмів ДТП за участі мотоциклістів. Те ж саме - при виїзді з другорядної дороги, перестроюванні, тощо. Таких ДТП багато, – говорить адвокат.

Крім того, експер вважає, що мототранспорт є менш видимим на дорозі, ніж автомобілі. Мовляв, раніше це компенсувалося постійно увімкненим світлом на більшості сучасних мотоциклів та мопедів. Проте із введенням обов’язкового увімкнення ближнього світла фар на всіх ТЗ за межами населених пунктів – ситуація дещо змінилася.

- Із введенням обов'язкового увімкнення ближнього світла фар на усіх транспортних засобах за межами населених пунктів, мотоцикл у потоці вже не виділяється. Навпаки, його, як правило, єдина фара губиться у мерехтінні вогнів, завдяки чому виявити мотоцикл на дорозі стало складніше. У свою чергу, це призводить до збільшення кількості саме таких ДТП, коли інші учасники руху не надають мотоциклісту передбачений ПДР пріоритет у русі. Це стосується, передусім, заміських доріг із досить інтенсивним рухом, – пояснює Вадим Володарський.

З-поміж інших причин ДТП з мототранспортом, експерт вважає те, що за кермо мототранспорту часто сідають ті, хто не має достатньо досвіду керування. За його словами, часто такими водіями є неповнолітні. Які до того ж, їздять без необхідного екіпірування. 

- З одного боку, мотоцикли та мопеди є тією категорією транспортних засобів, які часто експлуатуються недосвідченими водіями й без документів, особливо у сільській місцевості та невеликих містах. Та, відповідно, без добрих навичок водіння, що, у свою чергу, призводить до наслідків у вигляді аварійності. Часто такі водії є неповнолітніми, і тут потрібно ставити питання вже їхнім батькам, без допомоги яких в них транспортні засоби навряд чи можуть з'явитися. Також часто у таких випадках їздять без відповідного екіпірування, що збільшує тяжкість наслідків ДТП. 

- При цьому, коли у якомусь селі неповнолітній без посвідчення водія на незареєстрованому мотоциклі з’їжджає з дороги із відповідними наслідками, ДТП оформляється та потрапляє у статистику за загальними правилами, і це дає загальне зростання кількості ДТП з мототранспортом, – пояснює адвокат.

Аби зменшити кількість ДТП із мототранспортом, у поліції Хмельниччини нагадали правила дорожнього руху для водіїв мототранспорту:

  • особи, які керують мотоциклом, повинні мати посвідчення на право керування ним;
  • водій повинен мати документ про реєстрацію транспорту, а також чинний страховий поліс;
  • керувати мотоциклом дозволяється після досягнення 16 років;
  • на водієві та пасажирові мотоцикла обов’язково мають бути застібнуті шоломи;
  • не можна перевозити на задньому сидінні дітей або людей, зріст яких менший за 145 см;
  • кожний мотоцикл має бути обладнаний аптечкою;
  • кожний мотоцикліст повинен мати знак аварійної зупинки;
  • не можна їздити на мотоциклі без захисних дуг;
  • забороняється їхати мотоциклом, якщо на ньому немає спеціальних підніжок, а на сідлі — поперечних ручок для пасажира;
  • у населених пунктах рух транспортом дозволяється зі швидкістю щонайбільше 50 км/год. Поза населеними пунктами дозволяється рух зі швидкістю: мотоциклам – щонайбільше 80 км/год, а скутерам і мопедам – щонайбільше 60 км/год.

Читайте також: На Хмельниччині оголосили підозру водієві автобуса, через якого загинули дитина та вчителька

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (29)
  • Павло

    А для не віруючих в суцільну завтра навіть відео зніму!
  • Павло

    Ви там порішали тай добре. Головне, що усі живі
  • Павло

    * автівки
  • _.aflacko._

    Чи може ти ще скажеш що водій авто повністю правий?

keyboard_arrow_up