3400 гривень за перевищення швидкості? Як можуть зрости штрафи для водіїв

3400 гривень за перевищення швидкості? Як можуть зрости штрафи для водіїв
Ілюстративне фото
  • Уряд планує збільшити штрафи за порушення правил дорожнього руху.
  • Ледь не вдесятеро більше мають платити водії, які перевищили допустиму швидкість руху.
  • Поки відповідний законопроект знаходиться на розгляді у профільних комісій.
  • Як можуть збільшитися штрафи, дізнавалися журналісти vsim.ua.

З 1 січня у населених пунктах не можна перевищувати швидкість руху в 50 км/год. Такі зміни у законодавство внесли через те, що хочуть адаптувати його до європейських стандартів. Крім того, діє правило допустимого перевищення швидкості на 20 км/год. Зараз за перевищення дозволеної швидкості на 20 км/год передбачаєтсья штраф розміром у 255 гривень, якщо перевищення буде на 50 км/год - штраф становить 510 грн. Проте уряд планує збільшити штрафи. Відповідний законопроект вже знаходиться на розгляді у профільних комісій Верховної ради.

Як можуть зрости штрафи

Новим законопроектом, який пропонує уряд, хочуть зменшити допустимий поріг перевищення швидкості з 20 до 10 км/год. До того ж, штрафувати будуть по-іншому. За мінімальне перевищення швидкості у понад 10 км/год водій буде сплачувати 340 гривень (раніше - 255 гривень).

За перевищення швидкості у понад 50 км/год хочуть встановити штраф 3400 гривень. Раніше за таке порушення водії сплачували лише 510 гривень.

Відео дня

Журналісти vsim.ua запитали у експерта, чи вплине підвищення штрафів на аварійну ситуацію на дорогах.

“Реально встановити швидкість на дорозі майже неможливо”

Денис Монастирський, експерт програми реформування правоохоронної та судової систем “Українського інституту майбутнього”

- Зараз є дуже багато законодавчих ініціатив стосовно підвищення штрафів за перевищення швидкості. І одна з найбільш реалістичних, як на мене, це урядовий законопроект № 7286, який вже рекомендований профільним комітетом для прийняття в першому читанні. Він якраз і передбачає декілька новацій. По-перше, це зменшення допустимого порогу перевищення швидкості з 20 до 10 км/год. По-друге, це дійсно збільшення штрафів.

Якщо говорити про те, чи вплинуть штрафи на ситуацію на дорогах, то варто сказати, що підхід до цього має бути комплексний. Це означає, що підвищення штрафів не буде дієвим без запровадження автоматичної фіксації порушень ПДР. Фактично зараз за перевищення швидкості не штрафують, тому що реально встановити швидкість на дорозі, яка була б доказом в суді, майже неможливо. Крім того, звичайно, потрібна профілактика і формування дорожньої інфраструктури. Це і острівці безпеки, підвищені пішохідні переходи. Вони мають стати нормою при ремонті доріг в Україні.

В першу чергу, камери відеоспостереження мають бути на так званих небезпечних перехрестях, де найчастіше трапляються аварії. Про них точно знає дорожня поліція. Там автоматична фіксація буде найкращою превенцією. Якщо водій буде знати, що є камера, то однозначно зменшуватиме швидкість. Принципово, щоб фото порушень відразу відправлялись на центр обробки даних, аби можна було відслідкувати порушника.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (16)
  • Alex Varmint

    Мне интересно а в какой стране мира штраф за превышение скорости размером в месячную зарплату ? Наши парламентарии по моему живут в параллельной вселенной. Пора вернуть их на землю или под землю.
  • Катя

    Повинно бути як в Європі, лише великі штрафи перетворили стадо мавп у людей
  • Іван Шаповал

    Стаття застаріла, з 1 січня 2018 року вже зменшили швидкість з 60 до 50.
  • Ruslan Reilian

    Штрафи потрібно робити індивідуальними, пропорційно доходам, тому що для одного 3000 це кінець світу, а для іншого 30000 це дріб'язок.

    Мастер Автополив reply Ruslan Reilian

    Но как показывает практика, 80% населения на дорогих авто - тымчасово нэ працюють и живут на содержании жены, детей, родителей и любовниц!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
12:04 На Хмельниччині жінка під час обіду зарізала чоловіка 11:40 Чи буде сніг? Прогноз погоди у Хмельницькому на 20-23 березня 11:14 П’яний водій насмерть збив хмельничанку і втік: що йому загрожує 10:22 Смертельна ДТП у Старокостянтинові: водій врізався у дерево Від читача 13:02 Медична рада за підсумками роботи у 2023 році відбулася у КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» 09:05 Негода на Хмельниччині: водіїв просять утриматись від далеких поїздок 20:16 До 10 років ув’язнення загрожує кам’янчанину за п’яне ДТП 19:31 У Хмельницькому попрощалися з Романом Синіцьким та Максимом Лобановським 18:44 У Хмельницькому районі водій насмерть переїхав 8–річну дівчинку 18:09 «За побратимів стояв горою»: історія 25-річного воїна Андрія Сидорчука з Хмельниччини photo_camera 17:21 «Я стала в 70 років малювати», – у Шепетівці відкрили клуб для літніх людей 16:39 У смерті немовляти підозрюють лікаря–гінеколога на Хмельниччині 15:51 20–річний хмельничанин збив пішохідку на Шевченка 15:16 Залишаться без води через борги: кого і коли відключить «Хмельницькводоканал» 14:58 Робота у Хмельницькому: є 265 вакансій (СПИСОК) 14:09 На Хмельниччині є перші інфіковані від укусів кліщів 13:21 «Укрзалізниця» запустила додаткові поїзди до весняних канікул через Хмельниччину 12:42 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up