Черги до Сервісного центру МВС у Хмельницькому: на скільки великі та яка причина

Черги до Сервісного центру МВС у Хмельницькому: на скільки великі та яка причина
Фото з відкритих джерел
 • Хмельничани скаржаться на черги в Сервісному центрі МВС.
 • Експерти пов’язують це із законом про мобілізацію.
 • Розповідаємо про все детальніше.

До редакції ВСІМ звернувся хмельничанин, який стикнувся із чергами за послугами сервісного центру, що на Західно-Окружній. Чоловік, на ім’я Костянтин, розповів, що записався через онлайн-сервіс на обмін посвідчення водія. Мовляв, вільний талон через Е-запис був за більше як 10 днів. Хмельничанин розповів, що прибувши до сервісного центру, також помітив чималі черги.

Перевірили ситуацію з записом через Е-запис

Журналістка vsim.ua спробувати взяти талон через онлайн-сервіс на отримання різних послуг від сервісного центру. Станом на сьогодні, 22 травня, найближчими датами, які пропонують – є наступний вівторок, 28 травня. А саме, ситуація наступна:

Послуга – реєстраційні дії з транспортними засобами. Час, доступний для запису через онлайн сервіс відсутній. Найближчі вільні дати: 28, 29, 30 травня.

Відео дня

Послуга – експертне дослідження транспортного засобу. В системі зазначено, що пункт експертного дослідження транспортних засобів працює без системи попереднього запису та здійснює прийом згідно з графіком роботи у порядку живої черги.

Послуга – обмін посвідчення водія / міжнародне посвідчення водія. Час, доступний для запису через онлайн сервіс, відсутній. Найближчі вільні дати: 28, 29, 30 травня.

Послуги – теоретичний, практичний іспит. Вебсторінка не доступна.

«Спостерігається збільшення попиту на послуги»

Тенденція на збільшення попиту на послуги Сервісного центру МВС з’явилася ще у квітні. За словами спеціаліста сектору персоналу та зв’язків з громадськістю Людмили Лужняк, це ж спостерігається і в травні.

Так, найбільше людей здійснюють реєстраційні дії з транспортними засобами. Зокрема – за перший тиждень квітня, у сервісних центрах МВС було проведено 1 375 реєстраційних дій. Впродовж другого тижня – 1 511, а третього – 1 930. 

У порівнянні з березнем, кількість реєстраційних операцій у квітні зросла на понад 40%. Крім того, значно збільшилась кількість перереєстрацій транспортних засобів за договором дарування.

До чого тут мобілізація?

Експерти ж пов’язують ажіотаж з перереєстрацій автівок із законом про мобілізацію. Він містить пункт щодо безоплатного вилучення в українців  автомобілів на потреби ЗСУ. Юристка Євгенія Захарченко пояснила Суспільному у кого та за яких умов можуть вилучити автівку. 

За її словами, відповідно до закону, вилучати машини будуть не у всіх. Якщо людина має лише один автомобіль, то його не будуть забирати. Водночас якщо українець має декілька, то будуть забирати той, який найбільше підходить  для армії. Проте перед цим необхідно провести оцінку його вартості на ринку. 

Якщо говорити про транспорт, який належить підприємствам та організаціям усіх форм власності, то його вилучення визначатиметься у відсотках. До прикладу, якщо сільськогосподарське підприємство має трактори, то 25% зі 100% можуть забрати на потреби ЗСУ. 

Згідно з мобілізаційним планом, кількість та вид автівок буде встановлено місцевими держадміністраціями. Вилучати транспорт матимуть право працівники терцентрів комплектування, Служби безпеки України та Головного управління розвідки.

Як отримати талон на послуги

Перед відвідуванням сервісного центру МВС, необхідно отримати талон на отримання послуги. Ця послуга доступна онлайн – на офіційному вебсайті в розділі Е-запис, а також у терміналі, що розташований у приміщенні Сервісного центру МВС.

Під час оформлення договору купівлі-продажу, необхідно підготувати такі документи:

 • паспорт громадянина України або посвідка на тимчасове чи постійне проживання;
 • реєстраційний номер облікової картки;
 • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; 
 • довіреність на іншу особу (за потреби). 

Якщо ви вирішили подарувати транспортний засіб, договір дарування можливо оформити у сервісному центрі. Також цей документ можливо зробити в нотаріуса та додати до загального пакета документів для здійснення перереєстрації. Відповідно до Податкового кодексу України, за перший і другий ступені спорідненості податки не сплачуються. 

Перед візитом до сервісного центру МВС, можливо онлайн забронювати бажану комбінацію цифр або літер номерного знака в Кабінеті водія у розділі Електронні послуги. Для того, аби знати, на яку суму розраховувати, на сайті Головного сервісного центру МВС розміщений «Калькулятор орієнтовної вартості реєстрації транспортних засобів».

Як переоформити авто через «Дію»?

Щоб переоформити автомобіль через «Дію», продавцю потрібно перейти в розділ «Сервіси», обрати пункт «Водієві» та натиснути «Продати транспортний засіб».

Згодом варто заповнити першу частину договору: дані про транспортний засіб, його вартість та вказати контактну інформацію про себе. Після підтвердження всіх даних у продавця з’явиться спеціальний QR-код, який повинен відсканувати покупець та заповнити свою частину договору.

Наступне:

Також потрібно підтвердити купівлю транспортного засобу, а заповнити договір потрібно протягом 12 годин з моменту генерування QR-коду. Коли будуть внесені всі дані, сформується договір купівлі-продажу, який потрібно підписати електронним підписом.

Працівники Сервісного центру МВС перевірять відомості про власника і транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних. Документи надійдуть новому власнику у вибране відділення «Укрпошти», а електронні документи на автівку підтягнуться в «Дію». Якщо ж ви не змінювали номерні знаки, то користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в «Дії».

Читайте також: ТЦК, ЦНАП або «Резерв +»: переваги та недоліки кожного методу з оновлення даних

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
 • Tonj

  Всі молодці
 • Yuriy Gumenuk

  Корупція!!! Вся причина

keyboard_arrow_up