Не працює світлофор, трапилась дорожньо-транспортна пригода чи утворився затор – в усіх цих випадках виникає потреба у регулюванні дорожнього руху. Але часто виникає проблема - учасники дорожнього руху не розуміють сигналів регулювальника. Для того, щоб допомогти водіям безпечно проїхати, а пішоходам - перейти перехрестя поліція рекомендує згадати про сигнали регулювальника.
Боятися регулювальника не варто, адже він стоїть на перехресті, щоб допомогти водіям без перешкод проїхати в потрібному напрямку. У крайньому випадку, якщо водій таки його не зрозумів, то регулювальник підкаже водію.
Відповідно до вимог правил дорожнього руху сигнали регулювальника подаються в один із встановлених способів – жезлом, диском з червоним сигналом чи світлоповертачем, червоним ліхтарем або прапорцем. Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.
Відповідно до п.8.8. Правил дорожнього руху України сигнали регулювальника – це положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які мають такі значення:
2. Регулювальник стоїть обличчям до вас. Його права рука, що тримає жезл (червоний диск), витягнута вперед, тобто до вас - рух заборонено прямо, а направо (патрульний з ліва фото 2) — рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч (пункт 8.8 (б) ПДР).
3. Рука регулювальника з жезлом піднята вгору (фото 3). При цьому він стоїть до вас будь-яким боком (фото 3) - цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає “Увага!” і жовтий сигнал світлофора. Автомобілі та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено (пункт 8.8 (в) ).
4. Регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом (патрульний з права на фото 2) - дозволяється їхати у будь-якому напрямку: направо, наліво, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора (пункт 8.8 (б) ПДР).
5. Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашої машини, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті і притиснуті до грудей (фото 4) - можна їхати прямо або направо, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту (пункт 8.8 (а) ПДР).
Запам’ятайте! Коли регулювальник руху стоїть до вас обличчям або спиною — прямо їхати вам не можна. Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам. Регулювальник на перехресті – Ваш помічник!
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.