Дитинство у смартфонах: лайфхак від хмельницької мами і поради психолога

Дитинство у смартфонах: лайфхак від хмельницької мами і поради психолога
Фото ілюстративне із Depositphotos

Для сучасних дітей та підлітків сенсорні телефони, комп’ютери й електронні книги вже давно стали основними іграшками. Живе спілкування з однолітками замінили групи у Viber, а дозвілля перетворилось у віртуальний простір.

Хмельничанка Ірина Бігун має дванадцятирічну доньку Дарину. Мати каже, що дитинство дочки геть відрізняється від власного. Бо гаджети для її дитини – це можливість слідкувати за життям однолітків клацнувши однією клавішою.

 - У час мого дитинства ми лазили по деревах, грались в хованки й безтурботно бігали у дворі. А сьогодні, донька, лежачи на дивані, спілкується з подругами онлайн.

Матусин лайфхак

Смартфони для дітей як джерело розваг чи спосіб уникнення емоційних контактів? Справа в тому, що віртуальний вимір забезпечує дітям і підліткам внутрішній комфорт. Їх емоції переростають у лайки та репости, а кількість друзів вимірюється у підписниках. У результаті – настрій залежить безпосередньо від мобільних пристроїв, бо без них стає неможливо повноцінно насолоджуватись життям.

Відео дня

Найнебезпечніше у даній ситуації – несерйозне ставлення батьків до цієї проблеми. Адже більшість починають бентежитись лише тоді, коли помічають у своїх чад явні ознаки залежності.

  - Моя донька навіть їсть із телефоном, доки не насварюсь. Тому я придумала гру, яка хоч на якийсь час забезпечує нам живе спілкування. Три години на день ми проводимо без телефонів» - каже Ірина.

Поради психолога

Дослідження Індіанського університету показало: чим більше часу людина проводить у телефоні, тим вище ризик самотності і депресії. Виникає питання: чи можна стверджувати, що соціальні мережі формують подібний емоційний стан у дітей? 

 - Безперечно, користування смартфонами змалку наносить відбиток і на майбутнє. Діти та підлітки у віці з 10 до 18 є найбільш вразливими. Саме у цей період відбуваються емоційні ідентифікації та відпрацювання внутрішніх проблем. Тому їх постійне перебування у віртуальному просторі забезпечує майбутню замкнутість у собі, - каже дитячий психолог із Хмельницького Інна Грош.

Звісно, в «ері смартфонів» є й позитивні моменти. Наприклад, пошук будь-якої інформації в один клік, спілкування на відстані, розвиваючі ігри, кіно або музика. Та, щоб звести життя дітей у режимі «онлайн» до мінімуму, дитячий психолог Інна Грош, радить батькам дотримуватись трьох простих правил:

1. Тут і тепер

Менше відволікайтесь на телефон. Бо ж зазвичай, коли нам нудно, сумно або коли є вільна хвилинка, ми – в телефоні. Будьте тут і тепер, зі своєю родиною.

2. Більше прогулянок

Замість транспорту – прогулянка. Замість домашнього байдикування – прогулянка. Це значно зменшує бажання провести час у соціальних мережах.

3. Правильне користування гаджетами

Будь-який ресурс можна використати як навчальний та пізнавальний. Відкрийте для себе корисні сайти, блоги й сторінки. Зацікавтесь самі, і це обов’язково зацікавить ваших дітей.

Instagram, Telegram, Youtube, Viber – тут погрузли давно й дорослі. А  як відомо, саме діти – найкраще дзеркало своїх батьків. Тож наступного разу, гортаючи стрічку у соціальній мережі, подумайте, може час прогулятись свіжим повітрям?

Підготувала Олександра Клименко.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:09 Дев'ятеро воїнів «на щиті» повернулось на Хмельниччину photo_camera 17:03 Хмельниччину накриє спека: прогноз погоди на 6 липня 16:26 На Хмельниччині нові правила оголошення повітряних тривог 15:42 «Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу Від читача 13:29 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 14:56 Двох військових з Хмельницького району звільнили з полону. Історії захисників 14:23 У центрі Хмельницького та в двох ТРЦ вимкнули воду: коли зʼявиться 13:34 У селі під Хмельницьким чоловік викопав у городі снаряди (ВІДЕО) 12:46 21 мешканець Хмельниччини отримав фінансування для бізнесу: на що підуть кошти 12:01 У Хмельницькому в тролейбусі травмувалась пенсіонерка: поліція з'ясовує обставини ДТП 11:34 17 облич репресованих радянською владою на Хмельниччині photo_camera 10:49 Хмельничанина, який влаштував стрілянину у Раковому, затримали, — поліція 10:01 Головна ціль — Старокостянтинів: на Хмельниччині збили 42 «шахеди» в ніч на 5 липня 09:02 Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині 21:01 Вночі дощитиме. Погода на 5 липня для Хмельниччини 20:02 Загинуло четверо військових з Хмельниччини. Імена photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up