61 посадовець з Хмельниччини задекларував криптовалюту: деталі

61 посадовець з Хмельниччини задекларував криптовалюту: деталі
  • Область посіла друге місце серед регіонів західної України.

Найбільше – у полісменів та прокурорів. У деклараціях за 2024 рік у понад 2 тисячі посадовців є криптовалюта. Дану статистику наводить Опендатабот. Це у 2,2 раза більше, ніж до повномасштабного вторгнення. За рік декларацій із цифровою валютою побільшало на 10%. 

Найбільше криптовалюти у працівників Нацполіції України – 15,2% (322 декларації). На другому місці – прокуратура, це – 11,4% (240 декларацій). На третій сходинці працівники суду – 10,7% (227 декларацій). 

– Найчастіше посадовці декларують криптодолари Tether (USDT) — 802 держслужбовці. Bitcoin (BTC, XBT), попри всі коливання курсу, стабільно посідає другу позицію — 731 декларація. Ethereum (ETH) задекларували 713 чиновників, – повідомили в Опендатабот. 

Відео дня

Серед регіонів лідирує Київщина та столиця – всього по області 767 посадовців з криптою. На Харківщині – 172 держслужбовці, на Дніпропетровщині – 167. 

Що стосується західної України, то тут лідирує Львівщина – 133 декларації з цифровими активами. Далі Хмельниччина – 61 посадовець з криптою на рахунках. Замикає трійку лідерів Прикарпаття – 57 декларантів. Найменше є на Тернопільщині – лише 26 держслужбовців декларантів із криптовалютою. 

Що стосується криптоволодарів серед посадовців: за даними Опендатабот, найбільше біткоїнів у Олега Бондаренка – голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики. Це 80 одиниць цифрової валюти, які дорівнюють 279,4 млн грн. Найбільше ETH має київський депутат Сергій Майзель — він володіє 200 токенами, еквівалентними 15,5 млн гривень. Рекорд за кількістю криптодоларів належить начальнику департаменту Офісу Генерального прокурора Віталію Бровку – він має 847 908 USDT, що оцінюється у 35 млн грн.

– Також варто зазначити, що є декілька ексчиновників, які могли б потрапити у топ, але вказали, що втратили доступ до своїх криптоактивів. 380,95 біткоїна – рекордну суму серед українських посадовців – у 2021 році зазначив та втратив заступник Голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага. Це близько 1.33 млрд грн в гривневому еквіваленті станом на 1 квітня 2025 року. Найбільше ефіріума — 1 800 одиниць або понад 140 млн грн станом на 1 квітня поточного року — належить депутату Подільської районної ради Одеської області Ігорю Осіпову. Втім у торішній декларації посадовець зазначив, що втратив доступ до своїх надбань, – резюмували в Опендатабот. 

Раніше журналістка vsim.ua проаналізувала декларації депутатів хмельницьких депутатів за 2023 рік. З’ясувала, що серед хмельничан є ті, хто накопичує цей вид активів і з року в рік поповнює свій електронний гаманець. Зокрема – депутати Хмельницької районної ради. Це Сергій Вавринчук та Олександр Кізляр. А також – депутат Хмельницької міської ради Віталій Коліщак. Про це свідчать їхні декларації за 2023 рік.

 

Читайте також: 

Залишилися без двох Porsche Cayenne: що задекларувала сім’я Лабазюків

Жителі Хмельниччини сплатили 50 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (12)
  • Сергій Плохотнюк

    По злочинності.
  • Мышка

    Люблю Україну ❤️
  • Ok777

    Нууу,хто б сумнівався
  • Анет

    🕊️

keyboard_arrow_up