Будівництво найдорожчого та найбільшого прапора в області розпочали: що вже зробили (ФОТО, ВІДЕО)

Будівництво найдорожчого та найбільшого прапора в області розпочали: що вже зробили (ФОТО, ВІДЕО)
  • Прапор з флагштоком розташують у дендропарку “Поділля”.

  • Там буде висіти прапор на висоті 50 метрів, встановлять лавки й смітники.

  • Журналістка ВСІМ дізналася про те, що вже зробили і коли мають завершити.

Місце для флагштока знаходиться за 10-15 метрів від Меморіалу Вічної Слави. Висота жердини буде 50 метрів. Для порівняння, бронзові фігури воїнів - 7 метрів, а титановий обеліск - 30 метрів. 

До найвищого прапора будуть вести дві алеї. Одну вже зробили повністю. До іншої підготували ґрунт. Далі потрібно засипати щебінь та викласти бруківкою. 

Для 7-тонної конструкції вже забили залізобетонні палі. Сьогодні, 29 червня, та завтра їх розбиватимуть. На момент візиту журналістки на місці працювали чотири будівельники.

- Будемо заливати фундамент під самий флагшток. Сваї збивають, бо на них фундамент має стояти. Його треба розбити, арматуру дістати, щоб зав’язати сітку фундаменту. Ще сьогодні будуть розбивати, може завтра, якщо не встигнуть хлопці. А завтра вже будуть в’язати сітку. А до кінця тижня, я думаю, будуть вже заливати фундамент, - розповів виконроб Андрій.

До Дня Незалежності планують закінчити повністю всі роботи. Виконроб каже, наразі встигають. Затримки можуть бути лише черед дощі. 

Кілька опитаних хмельничан віком 20-25 років кажуть, що загалом встановлення прапора - це хороша ініціатива, але не за мільйони гривень. 

Людей пенсійного віку, які за таке встановлення наша журналістка не знайшла. Усі невдоволені сумою пенсії, кажуть, краще б за ці гроші її підняли.

- Не мають де гроші викинути. Краще б дали пенсіонерам добавки. Бо я 53 роки проробила і маю 3,5 тисячі. Бо тут (ще цей Меморіал Вічної Слави встановлений - прим. авт.), то тут його не треба (прапора - прим. авт.), - говорить пенсіонерка.

- Це не погано, як інфраструктурна споруда, але краще ці 5 мільйонів витратити на, наприклад на Інститутській немає досі ліхтарів, які освічують вночі. Тяжко там гуляти, через буйні компанії та страшнувато. То краще б витратили на це чи якусь бруківку в центрі нормально зробити. (Прапор - добре - прим. авт.) але не за 5 мільйонів, - каже 22-річний чоловік. 

Нагадаємо, у квітні депутати Хмельницької обласної ради підтримали виділення майже 5 мільйонів гривень на встановлення найбільшого в області Державного прапора України. 

Як свідчать дані  сайту "Держзакупівлі.Онлайн", очікувана вартість встановлення  флагштоку складає 4,5 млн грн. 

Висота флагштоку - 50 метрів. 

Розмір прапора - 10 на 15 метрів. 

Біля флагштока встановлять 24 лавки та смітники. Також підрядник повинен висіяти газонну траву та висадити кущі. До об’єкта підведуть зовнішнє освітлення. У травні ДП "Хмельницька обласна служба єдиного замовника" оголосило тендер з будівництва флагштоку прапора. Його переможцем стало ПП "Вектор-М". Його остаточна пропозиція - 4 523 876,72 грн. 

За даними з YouControl, ця компанія зареєстрована у Хмельницькому в січні 2002. Керівник "Вектор-М" Куриляк Віктор Михайлович. Основний вид діяльності ПП - будівництво житлових і нежитлових будівель.

Встановлювати прапори у кожній області - вимога Офісу президента України. Однак розмір та суму фінансування кожен регіон має визначати самостійно. У Рівному оцінили у 3 мільйони гривень, а в Кропивницькому - у 5 мільйонів. Тим часом у Миколаєві розгорівся скандал - встановлення прапора та реконструкцію скверу оцінили у 27 мільйонів гривень.







 

Коментарі (17)
  • Наталія Драчук

    Це чергове відмивання грошей! Хворі діти потребують допомоги, але до них нікому немає діла, на жаль…
  • Гаевский Александр

    На телевышке подвесить было-бы круче и дешевле
  • Тетяна Мельничук

    Бабусі неотримують пільгові на комуналку всі гроші в міський бюджет одні меценати
  • Виктор Мельник

    Великий прапор це добре!
    Слава Україні!!!

20:24 На Хмельниччині продають спиртзавод. Що там є та скільки коштує (ФОТО) photo_camera 19:06 У Бахмуті загинув воїн з Хмельниччини Богдан Пазник 17:31 На війні загинули двоє захисників з Хмельниччини 17:23 Через Хмельницький курсуватиме потяг до Краматорська: розклад Від читача 09:33 Хмельницькі нацгвардійці відзначили 30-ту річницю з дня створення військової частини 16:34 Віддав військовим власне авто: працівник ХАЕС отримав відзнаку 16:14 Пляшкою побив поліцейського: судитимуть 19-річного жителя Хмельниччини 15:30 У Хмельницькому районі ще одна громада покинула «моспатріархат» 14:56 Поширював наклепи на ЗСУ: колаборанта з Нетішина позбавили волі на 5 років 14:22 Жителям Хмельниччини пропонують за 28 днів безкоштовно вивчити українську 13:58 Вікарчук пропонує міськраді забрати частину «СВ-клубу» photo_camera 13:25 На маму склали протокол, бо не догледіла 3-річну доньку. Подробиці інциденту в Кам’янці photo_camera 12:54 У Хмельницькому виявили штам «Кракен». Що про нього відомо 12:28 «Випалював» землю: на Кам’янеччині впіймали палія 11:37 Заступник мера Новачок обізвав комунальника "дібілом". Розповідаємо детальніше play_circle_filled 11:17 Пішов рибалити та зник: на Шепетівщині шукали 12-річного рибалку 10:47 У Хмельницькому 27 березня перекриють рух вулицею Будівельників 10:13 Ув’язненому в Хмельницькому СІЗО намагалися передати ковбасу зі «сюрпризом» 09:43 Де в Хмельницькому 24 березня не буде води: адреси 09:08 На Хмельниччині лісівники планують висадити понад півтора мільйона дерев
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up