Хмельничан кличуть до «МММ»: проти міліція і Азаров

- Я б ніколи не взяла участь у цій піраміді! Скільки тоді людей обдурив той Льоня Голубков, і от знову? - каже пенсіонерка Валентина Володимирівна. - Наживи легкої хочуть всі, а заробить лише хазяїн цієї “лавочки”!
Міліція попереджає
Про небезпеку участі у новій фінансовій піраміді повідомляє міліція. Як зазначили у Міністерстві внутрішніх справ, через піраміду «відомий російський шахрай середини 90-х намагається відновити схеми, схожі за своєю суттю на фінансові піраміди за допомогою інтернету».
- Це підприємство в органах державної влади Україні не зареєстровано, розрахункових рахунків у банках та майна не має, - йдеться в повідомленні Міністерства внутрішніх справ.
За словами представників міліції, небезпека вкладання грошей полягає в тому, що довести свою участь в подальшому може бути неможливо.
- Реєстрація учасника здійснюється через інтернет, і вся інформація про нього зберігається на серверах організатора піраміди. Тож її можна видалити або змінити в будь-який момент. Крім того, неможливо буде довести факт внесення грошей. Учасник перераховує кошти не конкретній організації, а невідомій фізичній особі. Так званим десятникам або сотникам, - говориться в повідомленні. - У графі «призначення платежу» не зазначається інформація про підприємство «МММ-2011», не фіксуються його реквізити. Відображається лише звичайний платіж, не пов'язаний з підприємницькою діяльністю.
Що обіцяють вкладникам
Нову фінансову піраміду Сергій Мавроді заснував у січні цього року. У своєму блозі він заявив про створення нового проекту «МММ-2011», назвавши його фінансовою пірамідою, яка повинна пропрацювати кілька десятиліть, але попередивши - «обвалитись» та може у будь-який момент.
Незважаючи на таку заяву, популярність схеми не знизилась.
Серед обіцянок засновника «МММ» — 20 % щомісячного прибутку для вкладників, 30 % — пенсіонерам та інвалідам. За умови притримування МММ-валюти обсяг надходжень може збільшитись до 60%.
Пірамідою зацікавились російські антимонопольники. І дійшли висновку — схема «МММ-2011» має ознаки шахрайства, оскільки в реальності ніколи не зможе виконати обіцяний дохід. Попри це, структура продовжує діяти.
Раніше “ПриватБанк” блокував онлайн-платежі учасників новітньої фінансової піраміди. Всі проплати по рахунках і картках, відкритих у банку для проведення операцій в системі, ідентифікувались як підозрілі. Подальші операції по цих рахунках можна було здійснити лише після документального підтвердження власником правомірності своїх дій.
- “ПриватБанк” закликає своїх клієнтів бути обережними і утриматись від співпраці з подібними структурами, а колег-банкірів — так само блокувати такі платежі, - йдеться у повідомленні прес-служби банку.
Втім, пізніше перевірені операції розблокували. У хмельницькій філії банку запевняють — платежі “пірамідників” прийматимуть, як і всі інші.
- Ми зобов'язані прийняти будь-який платіж за дорученням клієнта, оскільки ми є посередником між клієнтом і отримувачем, - каже перший заступник директора хмельницької філії “ПриватБанку” Володимир Сьомін. - Інша справа, що ми можемо не знати реквізитів, і це пов'язано не тільки з “МММ”, а з будь-якою організацією. Тоді касир дійсно може не прийняти платіж. Але реквізити повинен знати клієнт, а не касир, логічно? А тому, якщо сьогодні клієнт захоче в “ПриватБанку” проплатити платіж в “МММ”, назве реквізити, тобто назву, код банку, розрахунковий рахунок тощо, ми зобов'язані прийняти його і перерахувати.
Працює без ліцензії
У Держфінпослуг заявили, що юридична особа «МММ-2011» не має ліцензій на діяльність в Україні, а прем’єр-міністр Микола Азаров закликав українців бути пильними, щоб «не давати можливості себе обдурити».
Експертна рада Федеральної антимонопольної служби Росії також визнала новий проект Сергія Мавроді фінансовою пірамідою.
Втім, незважаючи на це, Сергій Мавроді відзначив, що після негативних відгуків з боку влади про фінансову піраміду до «МММ-2011» долучились ще більше нових українських вкладників.
Крім того, засновник піраміди підтвердив, що у «МММ-2011» немає юридичної особи та банківського рахунку.
- У «МММ» немає юрособи: немає офісу, банківського рахунку. Люди просто переводять гроші один одному без жодних умов, гарантій і обіцянок. Жодних ліцензій для цього непотрібно, - сказав Сергій Мавроді.
Максим ДОНЕЦЬ, (0382)789838
Довідково: «МММ» — радянська, згодом російська компанія, заснована Сергієм Мавроді. Вважається найбільш крупною в історії країни фінансовою пірамідою. Після розпаду «МММ» гроші втратили 10-15 мільйонів вкладників.
Сергій Мавроді у 2003 році був засуджений до 13 місяців позбавлення волі, у квітні 2007 року його засудили ще до 4,5 років. Вийшов з в'язниці в травні 2007-го.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Anonymousне маєте куди подіти гроші? віддайте їх мені, я знайду куда їх примінити
-
AnonymousБудет обвал