Ліки здешевшають для хмельничан: які та на скільки

Ліки здешевшають для хмельничан: які та на скільки
Фото із відкритих джерел
  • На 30% знизять ціни на майже 100 лікарських засобів.

Від застуди, болю та тиску. Вже з 1 березня 2025 року низка лікарських препаратів здешевшає. Відповідну постанову прийняв Уряд на виконання рішення РНБО за вказівкою Президента України. Знизиться вартість на майже 100 найпопулярніших ліків. Розповідаємо про усе детальніше. 

«Ціни абсолютно неадекватні»

За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, із січня 2022 року ціни на ліки зросли від 26% до 130%. Деякі – з об’єктивних причин. Інші – через маркетинг. 

– Ми моніторили зростання цін, з початку 2022 року (з січня, перед початком повномасштабного вторгнення) бачили динаміку того, що ціни зростали: від 26% в деяких виробників до 130%. Ми розуміли, що є об'єктивні причини зростання цін: інфляція, коливання долара, але є й не об'єктивні. Це — додаткові маркетингові платежі, які платить виробник мережі аптек, щоб просували конкретний бренд під конкретною молекулою. І це призводить до здорожчання цих ліків, – зазначив глава МОЗу. 

Відео дня

– Ціни абсолютно неадекватні. Аптечні мережі та виробники повинні дати більш комфортні умови нашим людям. Готуємо засідання РНБО щодо цього й дуже конкретні пропозиції в інтересах наших людей, щоб знизити ціни, – про це у своєму зверненні сказав Президент України Володимир Зеленський 10 лютого. Вже за дні відповідне рішення прийняла Рада нацбезпеки та оборони. 

Своєю чергою Уряд:

  • врегулював націнки на лікарські засоби,
  • заборонив практику маркетингових платежів,
  • відновив перевірки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в частині контролю за цінами в аптечних мережах.

– Фармацевтичне виробництво критично залежить від зовнішніх ринків: понад 80% сировини для українських ліків закуповується за кордоном. Водночас інвестиції в дослідження та розробку нових препаратів сягають десятків мільйонів доларів щороку. Попри ці виклики, компанії розуміють свою соціальну відповідальність і готові зробити крок назустріч пацієнтам, – наголосив президент Асоціації «Виробники ліків України» Петро Багрій. 

Немає препаратів для пацієнтів із хронічними захворюваннями 

У переліку – майже 100 лікарських препаратів від 9 фармацевтичних компаній. Це ті ліки, які українці найчастіше купували в аптеках у 2024 році. Серед них: знеболювані, для пониження тиску, краплі для очей, заспокійливі, жарознижувальні, шлунково-кишкові, серцево-судинні, протизапальні й інші. З повним списком можна ознайомитися нижче. 

Якщо уважно поглянути на список, то бачимо, що низка препаратів – повторюються. Змінюється лише кількість таблеток в упаковці. Наприклад, корвалмент. Дозування однакове – 100 мг. Та ціна зменшиться і на 30 пігулок в одному пакуванні, і на 80. Самої аскорбінки є 9 різновидів – різняться вони лише смаками. 

Експерти благодійного фонду «Пацієнти України» вивчили перелік препаратів, на які буде застосована знижка. У своєму дописі вони зазначили: майже половина ліків – застарілі, мають новіші аналоги та вже не використовуються в сучасних протоколах лікування. Також там немає препаратів для пацієнтів, які мають тяжкі або хронічні захворювання. 

– Знизити ціни планують на і так доступні препарати. 41% ліків із списку коштують дешевше 50 грн. Наприклад, на 30% хочуть знизити ціну на 9 видів Аскорбінок, вартість  яких в аптеках — 7 грн. Ще 20% ліків вартують від 50 до 100 грн. Лише 40% препаратів — дорожче 100 грн, – зазначили у своєму дописі

Що кажуть хмельничани 

Хмельничанка Наталія розповіла: часто купує ібупрофен. Його використовує при менструальних та головних болях. Каже: ініціатива має право на життя, однак перелік варто розширити. 

– Я купую ібупрофен 400 мг, а у списку препаратів, які здешевшають – дозування 200 мг. Він і так в аптеці коштує 40 гривень пластинка, краще б знизили ціни на ті, що дорожчі, – розповіла Наталія. 

Хмельничанка Марія постійно купує матері корвалмент – препарат, який допомагає жінці боротися із серцевими та головними болями. Востаннє за упаковку із 80 таблеток платила 136 гривень. Вважає, що такі «знижки» в аптеці потрібно робити на дорожчі препарати. 

– Люди страждають: головні болі, в тому числі й через магнітні бурі, то більшості людей голова болить. І це буде корисно (зниження цін, – прим.автора), особливо для старших людей. Каптопрес 146 гривень упаковка. Я нещодавно купила пачку в “Першій аптеці” за 111 гривень, а в іншій аптеці – 146 гривень. 

– Мамі треба купити таблетки, упаковка яких коштує 1000 гривень. Краще б на такі ліки знизили ціни. На корвалмент я ще знайду гроші, – зазначила Марія.  

Читайте також: 

Порушення у медзакладах Хмельниччини: на які лікарні скаржились найчастіше

Повернення грошей за ліки: на Хмельниччині активізувалась нова шахрайська схема

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (4)
  • Олександр
    Молодці жіночки правильно говорили
  • Ірина Бензик
    На активоване вугілля?
    Виктор Кучерявый reply Ірина Бензик
    Ірина Бензик на ліки які не є лікарським засобом
  • victor otzemok
    Смішно. І це пишуть серйозно? Для чого показувати свій рівень.

keyboard_arrow_up