На поховання військових у Хмельницькому виділяють гроші: скільки та як отримати
- Сім’ї загиблих військових можуть отримати матеріальну допомогу на поховання.
- Для цього можна звернутися до виконкому міськради або управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
- Розповідаємо, які суми виділяють та як їх отримати.
Загибель військових - трагічна новина для рідних. У такі моменти сім’я потребує підтримки, в тому числі матеріальної. Саме тому в Хмельницькому діють програми, в рамках яких близькі захисників отримують виплати на поховання.
Суми і перелік документів
Хмельничани можуть отримати гроші на ритуальні послуги як від виконавчого комітету, так і управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
Керуюча справами виконкому Юлія Сабій розповіла, що на поховання військових виділяють кошти в рамках програми “Родини Героїв”. На це в міському бюджеті передбачено 3 мільйони гривень.
- Заходи програми підтримки членів сімей загиблих або померлих ветеранів війни, членів сімей загиблих або померлих захисників і захисниць України, мешканців Хмельницької міської територіальної громади розраховані на 2023-2025 роки, - каже Юлія Сабій.
Таким чином від виконкому міськради сім’ям загиблих на поховання виділяють 50 тисяч гривень. Для цього потрібно зібрати й подати такі документи:
-
копію свідоцтва про смерть
-
копію довідки про причину смерті або лікарського свідоцтва
-
копію паспорта та ідентифікаційного коду того, хто буде отримувати кошти
-
копію документів, які підтверджують родинні зв’язки того, хто буде отримувати кошти
-
довідку банку з належними реквізитами.
- По факту повної підготовки документів готується проєкт рішення виконкому Хмельницької міської ради. Тоді він подається на розгляд виконавчого комітету. Після прийняття відповідного рішення робляться виплати для сімей, - додає Юлія Сабій.
Отримати відшкодування за вартість ритуальних послуг хмельничани можуть і в управлінні праці та соціального захисту населення міськради. Сума складає - 6 918 гривень. Як пояснила Юлія Сабій, сім’ї загиблих захисників можуть отримати гроші і від виконавчого комітету, і від управління соцзахисту.
Перелік документів для отримання відшкодування витрат на поховання від управління соцзахисту:
-
Копія паспорта (1,2,11 сторінки) особи, яка здійснила поховання
-
Копія ідентифікаційного коду особи, яка здійснила поховання
-
Копія свідоцтва про поховання (або довідка з сільської ради про поховання, якщо похований за межами територіальної громади)
-
Копія свідоцтва про смерть
-
Копія посвідчення померлого учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни
-
Документи, що підтверджують витрати на поховання (договір-замовлення, товарний чек, рахунок, накладна)
-
Довідка про реквізити банківського рахунку (соціальний).
Що ще містить програма “Родини Героїв”
Загальна сума фінансування програми “Родини Героїв” складає 139 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті міської ради. Окрім поховання, містяться й такі заходи:
-
відшкодування пільг за житлово-комунальні послуги (у розмірі 50%) членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані та проживають в Хмельницькій міській територіальній громаді;
-
виплату грошової винагороди за присвоєне звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади»;
-
надання одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
-
формування реєстру осіб цієї категорії громадян, визначення потреб та забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
-
медикаментозне забезпечення, відповідно переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування;
-
забезпечення лікування перед зубопротезуванням та зубопротезування з використанням сучасних матеріалів та слухопротезуванням;
-
здійснення заходів щодо психологічної реабілітації;
-
проведення для членів родин майстеркласів та арттерапевтичних заходів, а також зустрічей, квестів, форумів, безкоштовних переглядів фільмів для поліпшення психоемоційного стану дітей;
-
сприяння працевлаштуванню членів сімей;
-
надання матеріальної допомоги студентам для навчання у закладах вищої освіти України усіх форм власності;
-
проведення екскурсій історичними місцями області й України.
Крім того, сім’ям захисників забезпечуватиметься:
-
психолого-педагогічний супровід дітей у закладах освіти;
-
безплатне харчування учнів у закладах загальної середньої освіти та вихованців у закладах дошкільної освіти, з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, з сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
-
звільнення від сплати за навчання дітей з сімей загиблих, мешканців Хмельницької територіальної громади, в мистецьких школах та гуртках закладів культури Управління культури і туризму;
-
догляд за могилами загиблих (померлих) ветеранів війни, учасників Революції Гідності, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
-
здійснення будівництва (встановлення) надгробків на могилах загиблих на кладовищах Хмельницької міської територіальної громади;
-
встановлення меморіальних дошок у закладах освіти, в яких навчалися загиблі (померлі) Захисники чи Захисниці України;
-
надання членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України права безплатного паркування транспортних засобів, які перебувають у їх власності, на відведених майданчиках для паркування в місті Хмельницькому;
-
надання грошової допомоги, на підставі рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради, для поховання загиблих і померлих учасників ООС, загиблих та померлих учасників, які брали участь у відсічі під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в період військової агресії російської федерації проти України.
Також в рамках реалізації програми передбачено розширення спектра послуг в рекреаційному центрі «Берег надії», з метою реабілітації членів сімей загиблих, забезпечення оздоровленням і відпочинком дітей загиблих захисників та залучення дітей та молоді до гуртків та секцій з різних видів спорту в комунальних дитячо-юнацьких спортивних школах міста.
Сім’ї Героїв також можуть отримати інформаційно-консультативні послуги в рамках діяльності «Телефону Довіри» та комплекс безкоштовних соціальних послуг: юридичного та психологічного консультування, інформування соціального супроводу, соціальної адаптації.
Відповідно до Програми, надаватимуться соціальні послуги особам похилого віку, особам з інвалідністю, які є членами сімей загиблих.
Нагадаємо: перед кладовищем в мікрорайоні Ракове виділили додаткових 3 земельних ділянки загальною площею 38 соток для поховань. Там вже почали проводити підготовчі ландшафтні роботи.
Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Оля Ляля
Алена Феськова
Мар'яна Маротчак reply Алена Феськова
Ксенія Сокол reply Алена Феськова
Polina Kerdan reply Алена Феськова
Станислав Мирный reply Алена Феськова
Марьяна Кот reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Марьяна Кот reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Алена Феськова reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Julia Kushnir reply Алена Феськова
Marusya UA reply Алена Феськова
Егор Клименко reply Алена Феськова
Марьяна Кот reply Алена Феськова
Юрій Гудок
Вікторія Ліщук reply Юрій Гудок
Маріанна Дубова reply Юрій Гудок
Lisa Fox reply Юрій Гудок
Хто ж буде строчити коментарі замість тебе)))))