Підприємці та учасники бойових дій із Хмельниччини отримають грантів на 18 мільйонів гривень

Підприємці та учасники бойових дій із Хмельниччини отримають грантів на 18 мільйонів гривень
Фото ілюстративне
  • Ці кошти розподілять на 65 підприємців та 6 ветеранів.

  • Розповідаємо як можна витратити гранти та що планують відкрити в області. 

В рамках урядової програми «єРобота: Своя справа» схвалили 65 бізнес-ідей підприємців із Хмельниччини. Переможці отримають гранти на загальну суму 16 мільйонів гривень. Ще 2 мільйони грантів тримають 6 учасників бойових дій. Про це розповідають в ОВА. 

Що запланували витратити гранти підприємці Хмельниччини 

Майбутні та діючі роботодавці планують створити або розширити заклади у сфері торгівлі, індустрії краси та кавовому бізнесі. Також зросте виробництво одягу, відкриються магазини з продажу квітів, кормів для тварин. 

Дехто з отримувачів гранту продовжить стоматологічну практику, обслуговуватиме та ремонтуватиме автомобілі, вирощуватиме зернові культури, здійснюватиме догляд за дітьми, постачатиме готові страви, займатиметься організацією відпочинку та розваг, відкриє фітнес-клуб тощо.

Відео дня

На що можна витратити гранти ветеранам

З метою розширення підтримки бізнесу, з 10 квітня 2023 року, почала діяти нова програма: надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу

Вона вже показала свої перші позитивні результати. Програма розрахована на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Відтак 6 учасників з Хмельниччини отримають грант на загальну суму майже 2 мільйони гривень.

Ці гранти можна витратити на:

Додамо, що розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не може перевищувати:

  • 250 тис. гривень для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які також можуть бути зареєстровані як фізична особа-підприємець, із зобов’язанням створення одного нового робочого місця після отримання гранту та працевлаштуванням одного найманого працівника;

  • 500 тис. гривень для дружини або чоловіка ветерана, за умови створення двох нових робочих місць після отримання гранту та працевлаштування двох найманих працівників;

  • 1 млн гривень для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, за умови створення чотирьох нових робочих місць та працевлаштуванням чотирьох найманих працівників, з яких не менше двох мають бути учасниками бойових дій та/або особами з інвалідністю внаслідок війни.

Використати грант у повному обсязі та створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дати отримання коштів на рахунок. Подача заявки на отримання гранту здійснюється через портал Дія.

Довідка:
До урядового проєкту «єРобота» входять грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Гранти надаються для покриття витрат на провадження господарської діяльності практично за такими ж напрямами, як і по «Власній справі» за окремими відмінностями. Для спрощення є порівняльна таблиця щодо розміру відсотків покриття витрат у розрізі напрямів:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Юрій Гудок

    Повна хе..ня простими словами. Це робиться аби гроші вкрасти менш помітними способами

    Саша Шпак reply Юрій Гудок

    серед своїх
  • Читач81

    А де технопарк у Хмельницькому з робочимт місцями? Як обіцяв Симчишин. І щось не схоже, щоб Симчишин цим займався на протязі кар'єри. Де військові виробництва, які повинні були розвиватися мером за будь яку ціну з 2014 року?

keyboard_arrow_up