Підприємці та учасники бойових дій із Хмельниччини отримають грантів на 18 мільйонів гривень

-
Ці кошти розподілять на 65 підприємців та 6 ветеранів.
-
Розповідаємо як можна витратити гранти та що планують відкрити в області.
В рамках урядової програми «єРобота: Своя справа» схвалили 65 бізнес-ідей підприємців із Хмельниччини. Переможці отримають гранти на загальну суму 16 мільйонів гривень. Ще 2 мільйони грантів тримають 6 учасників бойових дій. Про це розповідають в ОВА.
Що запланували витратити гранти підприємці Хмельниччини
Майбутні та діючі роботодавці планують створити або розширити заклади у сфері торгівлі, індустрії краси та кавовому бізнесі. Також зросте виробництво одягу, відкриються магазини з продажу квітів, кормів для тварин.
Дехто з отримувачів гранту продовжить стоматологічну практику, обслуговуватиме та ремонтуватиме автомобілі, вирощуватиме зернові культури, здійснюватиме догляд за дітьми, постачатиме готові страви, займатиметься організацією відпочинку та розваг, відкриє фітнес-клуб тощо.
На що можна витратити гранти ветеранам
З метою розширення підтримки бізнесу, з 10 квітня 2023 року, почала діяти нова програма: надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу
Вона вже показала свої перші позитивні результати. Програма розрахована на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Відтак 6 учасників з Хмельниччини отримають грант на загальну суму майже 2 мільйони гривень.
Ці гранти можна витратити на:
-
меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання
-
сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм
-
послуги з маркетингу та реклами
-
оренду нежитлових приміщень
-
ліцензійне програмне забезпечення
-
лізинг обладнання тощо.
Додамо, що розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його суми запиту та не може перевищувати:
-
250 тис. гривень для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які також можуть бути зареєстровані як фізична особа-підприємець, із зобов’язанням створення одного нового робочого місця після отримання гранту та працевлаштуванням одного найманого працівника;
-
500 тис. гривень для дружини або чоловіка ветерана, за умови створення двох нових робочих місць після отримання гранту та працевлаштування двох найманих працівників;
-
1 млн гривень для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа-підприємець, за умови створення чотирьох нових робочих місць та працевлаштуванням чотирьох найманих працівників, з яких не менше двох мають бути учасниками бойових дій та/або особами з інвалідністю внаслідок війни.
Використати грант у повному обсязі та створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дати отримання коштів на рахунок. Подача заявки на отримання гранту здійснюється через портал Дія.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Юрій Гудок
Саша Шпак reply Юрій Гудок
Читач81