Реєстр корупціонерів Хмельниччини: хто там є

Реєстр корупціонерів Хмельниччини: хто там є
фото з відкритих джерел
  • Цьогоріч до Реєстру було внесено 104 особи з Хмельницької області. 

  • По 99 справах вже є судові рішення. 

  • Розповідаємо кого і за які проступки внесли до бази корупціонерів.

Брали на роботу родичів, виписували премії, пропонували й отримували хабарі за ухилення від мобілізації – це лише частина правопорушень, за які притягували до відповідальності посадовців Хмельниччини. За це їх вносять до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. 

Станом на 9 травня 2025-го в Реєстрі перебуває 964 особи з Хмельницької області. Для порівняння: у жовтні 2024-го їх було 820. З початку 2025 року внесли 104 людини.  

Найбільше правопорушень – адміністративних. Таких 702. Переважно – за порушення фінансового контролю, а саме за несвоєчасне подання декларацій. Кримінальних справ – 241. Ще понад 20 – за дисциплінарними стягненнями та внесені до 2019 року. 

Відео дня

Ми проаналізували Реєстр корупціонерів. Розповідаємо, хто потрапив до бази, за які проступки та яке покарання їм призначили. 

Кримінальні правопорушення

Євген Назаренко – адвокат 

У Реєстр корупціонерів внесений хмельницький адвокат Євген Назаренко. У 2024-му Хмельницький міськрайонний суд призначив йому 4 роки позбавлення волі за пропозицію чи обіцянку службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду. 

Як раніше розповідало vsim.ua, у 2017 році адвокат підбурював свою клієнтку до надання хабаря судді Хмельницького міськрайонного суду розміром 1 000 доларів. За ці гроші мали прийняти рішення щодо звільнення особи від відповідальності. Жінку звинувачували у незаконному виготовленні, зберіганні, збуті або транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів (ч.1 ст. 204 Кримінального Кодексу України). 

Як вдалося з’ясувати журналістці, угоду з адвокатом клієнтка уклала 26 жовтня 2017 року. Того ж дня сплатила йому гонорар – 2 тисячі гривень. І запитала, чи можливо не мати судимості за наслідками розслідування кримінального провадження, у якому проведено обшук. Адвокат відповів, що раніше тривалий час працював у податковій міліції. Тож знайомий з людьми, за допомогою яких справу можна закрити в суді. Тоді він повідомив про необхідність надати судді тисячу доларів. Також адвокат запевнив, що знає суддю особисто і зможе з нею про все домовитися. 

Попри прохання жінки розв'язати питання законним шляхом, адвокат наполягав на тому, що без коштів – нічого не вийде. Тоді ж клієнтка передала йому частину грошей – 300 доларів. Наступного дня, перебуваючи в автомобілі, вона віддала йому решту коштів розміром 700 доларів. Тоді Назаренка й затримали правоохоронці. 

Наразі доступу до рішення суду від 1 жовтня 2024 року. Та згідно із даними судового реєстру, Назаренко не здається й після апеляції звернувся до Касаційного суду. Розгляд призначили на жовтень 2025 року. З ухвали суду відомо, що адвокат перебуває у державній установі «Менська виправна колонія (№ 91)» на Чернігівщині. 

Віктор Валентюк – майстер виробничого навчання 

25 квітня 2025-го  Ізяславський райсуд виніс вирок майстру виробничого навчання Плужненського професійного аграрного ліцею на Шепетівщині. Чоловік вимагав від одного з учнів 20 000 грн за те, щоб не відмічати в журналі відсутність хлопця на заняттях, що дозволить йому продовжити навчання та мати відстрочку від служби в ЗСУ. 

Із рішення суду відомо, що чоловіка прийняли на роботу в навчальний заклад наприкінці серпня 2024 року. У листопаді того ж року він запропонував учню “угоду”: за хабар розміром 20 000 гривень викладач пообіцяв, що не буде ставити відмітки в журналах обліку теоретичного і виробничого навчань про його відсутність на заняттях, не повідомлятиме керівництво Плужненського професійного аграрного ліцею про невідвідування учнем навчального закладу, що унеможливило б прийняття рішення про відрахування останнього з вказаного навчального закладу та його подальшої мобілізації до Збройних сил України. 

11 грудня 2024-го обвинувачений зустрівся з учнем на території навчального закладу й отримав від нього частину коштів розміром 5 000 грн, а 1 січня поточного року одержав решту коштів – 15 000 грн. 

На суді майстер виробничого навчання визнав свою провину й пішов на угоду зі слідством. Ізяславський райсуд присудив йому 51 000 грн штрафу й заборонив обіймати посаду майстра виробничого навчання Плужненського професійного аграрного ліцею на 1 рік. 

Валерій Драч – учасник бойових дій 

Наприкінці лютого 2025-го Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок у справі учасника бойових дій, ветерана війни, який має інвалідність II групи, за зловживання впливом. 

Як стало відомо із матеріалів справи, чоловік брав кошти із військовозобов’язаних за вплив на членів ВЛК щодо прийняття рішення про непридатність до військової служби. Слідство встановило, що у жовтні 2024-го він запропонував знайомому за 3 000 доларів посприяти в у визнанні останнього непридатним з виключенням з військового обліку. Діяв обвинувачений разом зі спільником – колишнім військовослужбовцем. 

14 лютого 2025-го Драч уклав угоду з прокурором, у якій визнав свою провину й пообіцяв сприяти подальшому розслідуванні у кримінальному провадженні щодо його спільника. 

Хмельницький міськрайонний суд призначив йому покарання у вигляді штрафу розміром 85 000 грн. 

Сергій Верхола – викладач 

Ще один хмельничанин потрапив у Реєстр корупціонерів за пропозицію посприяти в оформленні документів для ухилення від мобілізації. 

Як відомо із матеріалів справи, викладач «Комп`ютерної академії «Шаг», у вересні минулого року під час особистої зустрічі зі знайомим, знаючи, що останньому необхідно оновити військово-облікові дані, за 5 000 доларів запропонував йому, маючи вплив на посадових осіб, виготовити відповідні документи, постановити його на військовий облік, без подальшої мобілізації. Військовозобов’язаний погодився на пропозицію й у жовтні передав чоловіку потрібну суму. 

На суді обвинувачений визнав свою провину. Зазначив: насправді нікого з посадових осіб, хто міг би допомогти оновити дані військовозобов’язаному без подальшої мобілізації, не знає. Шукати спосіб, як це здійснити, планував після отримання коштів. 

Суд, як пом’якшувальні обставини, врахував те, що в обвинуваченого на утриманні перебуває малолітня дитина, а також мати яка має захворювання та потребує догляду. Крім того, раніше він не притягувався до кримінальної відповідальності й має позитивну характеристику з місця роботи. 

Суд призначив йому штраф розміром 206 377 грн 50 коп з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з організацією, забезпеченням та здійсненням військового обліку військовозобов`язаних та призовників територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки строком на 1 рік. 

Адміністративні справи 

Микола Мельничук – Старокостянтинівський міський голова 

Мер Старокостянтинова Микола Мельничук преміював свою підлеглу, яка на той момент була його нареченою. Зараз – дружина. За це на нього виписали постанову за фактом порушення вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. 

– У 2023 році він зареєстрував шлюб з підлеглою, в результаті чого виникли відносини прямого підпорядкування, що є порушенням обмежень, визначених ст. 27 Закону України “Про запобігання корупції”. Крім того, до укладення шлюбу міський голова здійснював преміювання підлеглої, що була його нареченою та з якою він перебував у позаслужбових відносинах. За вказаним фактом НАЗК склало та направило до Нацполіції обґрунтований висновок про виявлення у діях міського голови правопорушення, пов’язаного з корупцією – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, – йдеться у повідомленні НАЗК.

Міський голова не погоджувався із цим й почалися судові тяганини. Однак виграти цю справу у суді Мельничуку не вдалося. У лютому 2025-го Хмельницький апеляційний суд залишив без змін вирок першої інстанції – штраф Старокостянтинівському меру розміром 6 800 грн. Та Мельничук не здався й звернувся до Касаційного суду, який у березні поточного року відмовив у відкритті провадження. 

Людмила Шевчук – директорка Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників Хмельницької області

У квітні 2025-го Хмельницький міськрайонний суд оштрафував жінку за працевлаштування онука, що є порушенням Закону України “Про запобігання корупції”. 

Із матеріалів справи відомо, що у листопаді 2024-го вона прийняла на роботу до навчального методичного центру свого онука на посаду методиста першої кваліфікаційної категорії. У суді вона пояснила, що не вірно зрозуміла й вважала, що повідомити про конфлікт інтересів потрібно було до оформлення близького родича на роботу, а не видачі наказу. Міністерство освіти та науки вона сповістила про працевлаштування родича й зазначила, що він відповідно до розподілу повноважень та посадовою інструкцією не перебуває у її підпорядкуванні. 

Суд призначив їй штраф розміром 3 400 грн. 

Володимир Тіхонов – депутат Красилівської міської ради 

До Реєстру корупціонерів також внесений депутат Красилівської міської ради Володимир Тіхонов, який став обранцем після місцевих виборів у 2020 році. 

Згідно із даними з судового реєстру, у 2023-му обвинувачений подав депутатське звернення до Державного бюро розслідувань, у якому порушувалося питання, що становить його приватний інтерес, у зв`язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. До суду обранець скерував пояснення у якому зазначив, що складення протоколу про адмінправопорушення відбувалося без його присутності. Однак докази, надані суду, суперечили його словам. Також стверджував, що ті депутатські звернення, він не надсилав. 

Обвинувачений не з’являвся на судові засідання. До нього неодноразово застосовували приводи, які було доручено здійснити відділенню поліції № 4 Хмельницького районного управління поліції, однак вони не були виконані. Прокурор зазначив, що обранець навмисно не з’являється на засідання, щоб уникнути відповідальності. 

Врешті у липні 2024-го Красилівський райсуд видав постанову про адмінправопорушення, призначивши обвинуваченому штраф розміром 3 400 грн. Від сплати судового збору його звільнили, оскільки має І групу інвалідності. 

У лютому 2025-го Тіхонов подав апеляцію. Та її суд відхилив, оскільки були пропущені терміни на право подання оскарження на рішення першої інстанції. Тоді депутат звернувся до Касаційного суду та йому відмовили у відкритті касаційного провадження. Таким чином обранець зобов’язаний сплатити штраф розміром 3 400 грн. 

Читайте також: 

Затримали проректора Хмельницької прикордонної академії: будував дім руками підлеглих

На Хмельниччині затримали адвокатку – допомагала чоловікам виїжджати за кордон

1200 доларів за іспит з водіння: затримали хмельничанина

Хмельницький нардеп під вартою: суд розглянув апеляцію Віктора Бондаря

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Анжелика Храбуст
    Що буде потім???

keyboard_arrow_up