Скільки коштують послуги хмельницьких адвокатів

-
Проконсультувати, скласти заяву та підготувати позов.
-
Ці та інші послуги надають хмельницькі адвокати.
-
Що та скільки коштує і як отримати правову допомогу безкоштовно?
За своє життя людина може постійно брати участь у судових засіданнях або не бути в суді жодного разу. Зазвичай участь у справі потребує залучення адвоката. Цей фахівець може надавати послуги різної складності — від консультацій та складання заяв до повного супроводу справи у суді.
Ми проаналізували, скільки коштують послуги адвокатів на прикладі документів у реєстрі судових рішень та відомостей на сайтах адвокатських фірм. Розповідаємо, скільки й що коштує, які особливості формування гонорару та що може бути, якщо клієнт відмовиться платити захиснику.
Рішення судів щодо адвокатських гонорарів
Ми підібрали декілька рішень у різних типах справ, де в текстах вказується конкретна сума оплати. Зазначимо, що найчастіше гонорари фігурують у цивільних справах.
Цивільна справа. Суддя Оксана Заворотна прийняла рішення за позовом хмельничанки до мікрокредитної фірми щодо стягнення заборгованості. Позов був задоволений, тому з компанії стягнули, зокрема, 3 000 гривень на сплату послуг адвоката, якого залучала позивачка.
Цивільна справа. Суддя Олександр Палінчак розглядав справу щодо неустойки за стягнення аліментів та індексації. Рішення було прийняте на користь позивачки. Згідно з наданими до суду документами, гонорар адвоката склав 10 000 гривень. Однак суддя вирішив стягнути з відповідача компенсацію цього гонорару на суму 6 000 гривень.
Цивільна справа. У справі, яку розглядала Оксана Заворотна, гонорар адвоката склав 10 000 гривень. Справа стосувалася позову мешканки Хмельниччини до іншої особи та Розсошанської сільської ради щодо права власності на квартиру. Позивачка виграла справу, а сплата гонорару була поділена між відповідачами.
Цивільна справа. Суддя Зоряна Чевилюк розглянула справу щодо стягнення компенсації за ремонт авто, на яке з багатоповерхівки впала колиска. У позові було відмовлено. Відповідач витратив на адвоката 7 357 гривень. Ця сума була стягнута з позивача.
Цивільна справа. У справі щодо стягнення заборгованості, яку розглядала Оксана Козак, витрати позивача на адвоката склали 2 500 гривень, які зрештою сплатив відповідач.
Цивільна справа. Адвокат звернувся до суду, аби стягнути зі свого клієнта недоплачений гонорар. Послуги захисника були надані у справі про адміністративне правопорушення. Вони коштували 8 000 гривень, половину з яких клієнт заплатив до розгляду, а решту мав заплатити після цього. Однак після скасування адмінпротоколу клієнт перестав виходити на зв’язок. Адвокат вимагав стягнути 4 000 гривень гонорару та 9 840 пені (3% за кожен день прострочення). Суддя Борис Продан став на сторону адвоката та вирішив стягнути зазначені суми. Разом це 13 840 гривень.
Адміністративна справа. Оксана Заворотна розглядала заяву, якою адвокат просила стягнути з відповідача за справою судові витрати у розмірі 15 000 гривень. В цю суму входили:
-
участь у судовому засіданні — 2 000 гривень
-
робота — 1 500 гривень за годину (8 годин 40 хвилин)
Адміністративна справа. Суддя Надія Салоїд розглядала справу за позовом хмельничанина до управління патрульної поліції у Вінницькій області. Позивач вимагав скасувати постанову про адміністративне правопорушення. Суддя стала на його бік та задовольнила цю вимогу. Вартість послуг адвоката склала 5 005 гривень, в тому числі:
-
первинна консультація — 700 гривень
-
складання адміністративного позову — 3 500 гривень
-
кладення протоколів опитування свідків — 385 гривень
-
складання клопотання про долучення доказів — 420 гривень
Позивач вимагав стягнути ці витрати з управління патрульної поліції, однак суддя в цьому відмовила. Серед причин — справа має незначну складність, не потребує вивчення судової практики, адвокатом не надано детального опису наданих послуг, звіт щодо виконаних робіт датований 7 вересня та містить відомості щодо виконання робіт 8 вересня.
Кримінальна справа. Колегія суддів при головуванні Валерія Слободяна винесла вирок у справі щодо розбою та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Визнали винними двох хлопців з Хмельницького та Шепетівки. Гонорар адвоката одного з потерпілих був оцінений у 13 000 гривень. Однак суду не надали розрахунку цих витрат та документа, який підтверджує перерахування грошей. Тому потерпілому відмовили у компенсації.
Позивач може вимагати покладання обов’язку оплати послуг на відповідача, однак розраховувати на це варто лише у разі задоволення позовних вимог. Також суддя може розподілити витрати на адвоката або залишити обов’язок оплати за клієнтом.
За рішенням судді сума витрат, яка підлягає компенсації, може бути зменшена або взагалі скасована. В таких випадках послуги адвоката повністю або частково оплачує клієнт. Зокрема, в одному із таких рішень, що розглянуті вище, зазначено таке:
«Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
-
складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг)
-
часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг)
-
обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт
-
ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
При визначенні суми відшкодування вказаних витрат суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.»
Зважаючи на це, суддя у справі щодо аліментів зменшив суму відшкодування, яке має сплатити відповідач, з 10 000 до 6000 гривень.
Які послуги та за скільки надають хмельницькі адвокати
Відсортовано згідно з кількістю оприлюднених послуг з тарифами. Дані взяті з сайтів відповідних компаній та адвокатів. На сайтах інших адвокатів та компаній ціни не вказані.
Компанія «Legal Assistance»
-
Усна консультація телефоном — безкоштовно
-
Стягнення боргу (колекторство) — 3 500 гривень
-
Юридичний аутсорсинг (на місяць) — 2 800
-
Складання позовної заяви — 650
-
Складання позовної заяви до господарського суду — 800
-
Складання апеляційної скарги — 900
-
Складання апеляційної скарги в господарський суд — 1 000
-
Складання касаційної скарги — 1 000
-
Складання касаційної скарги в господарський суд — 1 000
-
Адміністративний позов з питань соціального забезпечення (пенсії, соціальні допомоги, доплати) — 350
-
Комплексне ведення судової справи — 6 000
-
Судове представництво (1 день) — 600
-
Представництво в господарському та окружному адміністративному суді (1 день) — 700
-
Складання господарських договорів — 500
-
Досудові процедури стягування боргу — 1 000
-
Виконавче провадження (заяви, скарги, стягнення) — 800
Адвокат Віталій Матвійчук
-
Консультація в офісі без вивчення справи — від 100 до 200 гривень
-
Складання позовної заяви, заперечення на позовну заяву, апеляційної, касаційної чи наглядової скарги або заперечення по них:
-
прості — від 500
-
середньої складності — від 800
-
складні — від 1 500
-
-
Разове представництво в суді — від 500
-
Представництво позивача або відповідача в суді (ознайомлення з матеріалами справи, визначення тактики, консультування довірителя, участь в судових засіданнях, подання довідок/документів, складання і подача клопотань/заяв/скарг, отримання інформації від свідків, переговори з позивачем/відповідачем і його представниками, аналіз дій посадових осіб, звіт замовнику про виконану роботу):
-
просте — 2 000
-
середньої складності — 5 000
-
складне — 12 000
-
-
Участь в суді апеляційної чи касаційної інстанції (оскарження рішень) (ознайомлення з матеріалами справи, подача скарги, участь адвоката в процесі розгляду скарги судом касаційної/апеляційної інстанції, надання скарг/клопотань/заяв, визначення тактики захисту, консультація замовника, оцінка перспектив оскарження вироку) — від 3 000
-
Представлення інтересів клієнта в державних органах:
-
просте — 1 000
-
середньої складності — 3 500
-
складне — 8 000
-
Компанія «Віктор Решетов та партнери»
-
Підготовка заяви на розлучення (простий випадок) — 600 гривень
-
Розірвання шлюбу «під ключ», в тому числі за наявності дітей — 2 200
-
Розірвання шлюбу з іноземцем, якщо шлюб укладений в Україні — 5 200
Компанія також надіє інші послуг, однак їхня вартість на сайті не вказана.
Як отримати юридичні послуги безкоштовно
В Україні діє мережа центрі безоплатної правової допомоги. Ця система має два рівні — первинний та вторинний. Безоплатна первинна правова допомога надається безкоштовно та полягає у:
-
наданні правової інформації
-
консультування та наданні роз’яснень з правових питань
-
складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних)
-
допомога у доступі до безоплатної вторинної правової допомоги
Безоплатна вторинна правова допомога також надається безкоштовно, але тільки окремим категоріям громадян. Наприклад, дітям, внутрішньо переміщеним особами, особам під адміністративним затриманням чи арештом, затриманим або арештованим особам.
Вторинна правова допомога полягає у:
-
захисті
-
представництві у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами
-
складенні документів процесуального характеру
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.