Старовинний маєток на Хмельниччині виставили на аукціон

Старовинний маєток на Хмельниччині виставили на аукціон
Фото ілюстративне - prozorro.sale
  • Фонд Державного майна втретє оголосив приватизацію маєтку Периторіна у Деражні.

  • Хто продає історичну пам'ятку та чому попередні торги були невдалими - читайте у матеріалі.

Маєток адвоката Периторіна - чи не найгарніша споруда у містечку Деражня Хмельницької області. Одноповерхова будівля з ніжно-блакитним фасадом розташувалася на вулиці Миру, 89. Збудували її з цегли та каменю в 1917 році. Підлогу, сходи та перекриття даху виготовили з дерева.

У 1918 у цьому приміщенні відкрили першу в місті гімназію, за радянських часів його  використовували для потреб трудової школи та Будинку Піонера. Згодом же на нього чекало тривале запустіння.

Маєток включили до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області у 2013 році. Нещодавно приміщення площею 712,9 квадратних метрів виставили на торги.

Чому вирішили продати, запитуємо в Наталії Капранової, контактної особи по об'єкту. Вона каже, що маєток перебує на балансі Головного управління Міністерства юстиції України й рішення про його передачу на приватизацію приймали саме там.

Маєток продають не вперше

Історичну пам'ятку намагаються передати в приватні руки втретє. Перший аукціон вже відбувся 7 квітня 2021 року. Стартова ціна лоту складала 319 тисяч 379 гривень.

Вона каже, що відмови можуть бути пов'язані з тим, що зараз будівлю для своїх потреб використовує релігійна громада Православної Церкви.

Торги перенесли на літо. Другий аукціон мав відбутися 25 червня, однак його скасували. Сталося це через те, що ціну лоту зменшили вдвічі - до 159 тисяч 689 гривень. Така суттєва знижка суперечить законодавству.

Фото ілюстративне - prozorro.sale 

Третій аукціон планують провести 23 липня 2021 року. Заявки на участь прийматимуть до 19:51 години 22 липня 2021 року.

На сайті Фонду держмайна зазначено, що в разі купівлі майбутній власник змушений буде відшкодувати Регіональному відділенню Фонду витрати на проведення оцінки маєтку. Сума витрат складає 12 тисяч 200 грн. Крім цього йому необхідно буде укласти з органом охорони культурної спадщини договір, що забезпечить збереження пам'ятки архітектури.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
17:54 У прокуратуру Хмельниччини запрошують на роботу: які є вакансії 17:28 У Південний Буг у Хмельницькому потрапили нафтопродукти: перевіряють підприємство 16:47 У Хмельницькому зупинили нетверезого водія: він проїхав на червоне 16:13 «Підзаробляв для онуків»: на Хмельниччині пенсіонера засудили за співпрацю з фсб Від читача 16:00 Хмельницька митниця інформує 15:30 Донька залишилася сиротою: у Хмельницькому попрощалися з воїном Анатолієм Волошиним 14:51 Визнав вину водій, який п'яним насмерть збив підлітка у Понінці 14:05 «Згоріло все, що створював роками»: історія хмельничанина, чий бізнес знищив російський «шахед» photo_camera 13:44 Із Молдови повернули хмельничанина, який переховувався після вироку 13:09 ДТП з вантажівкою на Хмельниччині: водій легковика втік з місця аварії 12:30 На Хмельниччині вручили гранти на бізнес: підприємці отримають 6 млн гривень 11:52 У Хмельницькій дитячій лікарні зміниться місце прийому пацієнтів 11:16 У Хмельницькому п'яний водій Porsche хотів відкупитися за 50$ 10:34 Коли Великдень і Проводи: церковний календар на квітень 2026 року 10:00 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:30 Захисницю з Хмельниччини відзначили «Золотим Хрестом» Головнокомандувача ЗСУ 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 2 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 21:38 Погода у Хмельницькому: прогноз на тиждень 20:30 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 19:32 100 тисяч доларів боргу: приліт 1 квітня знищив склад хмельницького підприємця play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up