Стіни міських підвалів - мовчазні свідки тисяч знищених життів.
Поділля, особливо західне та південне, у 20-30 роках минулого століття совєтам ввижалося ледь не колискою “контрреволюції”, бо було прикордонним регіоном.
Наче у книзі Оруелла, поплатитися життям можна було навіть за криво сказане слово.
Про масові вбивства та депортації жителів з територій, які зараз є сучасною Хмельниччиною й те, чому про це потрібно пам'ятати - у матеріалі.
Юлія ПОДЛЮК
Стіни міських підвалів - мовчазні свідки тисяч знищених життів. Поділля, особливо західне та південне, у 20-30 роках минулого століття совєтам ввижалося ледь не колискою “контрреволюції”, бо було прикордонним регіоном. Наче у книзі Оруелла, поплатитися життям можна було навіть за криво сказане слово. Про масові вбивства та депортації жителів з територій, які зараз є сучасною Хмельниччиною й те, чому про це потрібно пам'ятати - у матеріалі.
У Хмельницькому досі є вулиці з “радянськими” та “російськими” назвами. Залишилося й кілька пам'ятників часів срср. На деяких - символіка комуністичної імперії. Чи планує міська рада щось із ними робити?
Прифронтове життя, поїздки в окупований Донецьк та евакуація у Хмельницький - історія багатодітної матері з Гірника.
У Хмельницькому вже зупинилися понад 20 тисяч переселенців. Влада має декілька варіантів забезпечення їх житлом.
Хмельницький від початку війни став одним з центрів українського волонтерства. Одні допомагають на вокзалі чи плетуть сітки, селять переселенців у себе вдома, інші ж готують для них їжу. Журналістка “Всім” бачила як волонтерить один з хмельницьких ресторанів. Подивіться й ви.
Страх, голод, життя в підвалах та постійні обстріли переживають не лише люди, а й їхні домашні улюбленці. Та на відміну від своїх господарів, тварини не знають, що таке війна. Що загрожує чотирилапим після життя під обстрілами та як їм допомагають у Хмельницькому, читайте у матеріалі.
Перший місяць війни Наталя* з чоловіком та двома доньками перебули вдома. Їхнє село в Бучанському районі на Київщині росіянам захопити не вдалося. Постійні обстріли й загроза окупації змусили жінку тікати у Хмельницький. З дітьми вона поселилася у квартирі своїх родичів й тепер усі троє звикають до тиші. Єдине, що її порушує — це сирени. Саме тут вони чи не вперше їх почули.
У Хмельницькому від початку війни розгорнули широку мережу допомоги вимушеним переселенцям. Ми дізналися, куди й за чим можна звернутися.
Чимало вулиць Хмельницького названі на честь відомих людей. Ким були Хотовицький, Курчатов, Амосов та інші? Проходьте тест та перевіряйте знання.
У Хмельницькому є 69 укриттів. До надзвичайної ситуації повністю готові лише 29. Журналістка “ВСІМ” завітала в одне з них, щоб перевірити у якому воно стані.