Юлія ПОДЛЮК

Юлія ПОДЛЮК

+380972541085
Юлія ПОДЛЮК - Всі Статті (152)

Кафе “Мрія”, ресторан “Турист”, славнозвісна “Україна”. Ці заклади багатьом хмельничанам знайомі з дитинства та юнацьких років. Якими вони були та що з ними сталося зараз?

Стіни міських підвалів - мовчазні свідки тисяч знищених життів. Поділля, особливо західне та південне, у 20-30 роках минулого століття совєтам ввижалося ледь не колискою “контрреволюції”, бо було прикордонним регіоном. Наче у книзі Оруелла, поплатитися життям можна було навіть за криво сказане слово. Про масові вбивства та депортації жителів з територій, які зараз є сучасною Хмельниччиною й те, чому про це потрібно пам'ятати - у матеріалі.

У Хмельницькому досі є вулиці з “радянськими” та “російськими” назвами. Залишилося й кілька пам'ятників часів срср. На деяких - символіка комуністичної імперії. Чи планує міська рада щось із ними робити?

Прифронтове життя, поїздки в окупований Донецьк та евакуація у Хмельницький - історія багатодітної матері з Гірника.

У Хмельницькому вже зупинилися понад 20 тисяч переселенців. Влада має декілька варіантів забезпечення їх житлом.

Хмельницький від початку війни став одним з центрів українського волонтерства. Одні допомагають на вокзалі чи плетуть сітки, селять переселенців у себе вдома, інші ж готують для них їжу. Журналістка “Всім” бачила як волонтерить один з хмельницьких ресторанів. Подивіться й ви.

Страх, голод, життя в підвалах та постійні обстріли переживають не лише люди, а й їхні домашні улюбленці. Та на відміну від своїх господарів, тварини не знають, що таке війна. Що загрожує чотирилапим після життя під обстрілами та як їм допомагають у Хмельницькому, читайте у матеріалі.

Перший місяць війни Наталя* з чоловіком та двома доньками перебули вдома. Їхнє село в Бучанському районі на Київщині росіянам захопити не вдалося. Постійні обстріли й загроза окупації змусили жінку тікати у Хмельницький. З дітьми вона поселилася у квартирі своїх родичів й тепер усі троє звикають до тиші. Єдине, що її порушує — це сирени. Саме тут вони чи не вперше їх почули.

У Хмельницькому від початку війни розгорнули широку мережу допомоги вимушеним переселенцям. Ми дізналися, куди й за чим можна звернутися.

Чимало вулиць Хмельницького названі на честь відомих людей. Ким були Хотовицький, Курчатов, Амосов та інші? Проходьте тест та перевіряйте знання. 

keyboard_arrow_up