Ціни на полуницю: за скільки продають у Хмельницькому і звідки привозять

- Продовжуємо моніторити ціни на продукти у Хмельницькому.
- Як змінилась вартість полуниці і де її вирощують.
Журналісти vsim.ua продовжують слідкувати, як змінюються цінники на продуктах харчування. Регулярно порівнюємо ціни на овочі, фрукти, молочні вироби, яйця, сало і м’ясо. До прикладу, минулого разу розповідали про вартість курятини. Детальніше переглядайте за посиланням.
Цього разу розповімо про полуницю. Її на прилавках Хмельницького вже вдосталь. Нагадаємо, раніше ми вже розповідали про ціни на ці ягоди, коли вони лише з’являлись на ринку. Тоді вона була імпортна, а згодом її почали везти із Закарпаття.
Наразі в місті продають багато домашньої полуниці. На ринку ціни стартують від 90 гривень за кілограм, на алейці у бабусь – дешевше. Продавці кажуть, більшість ягід ще привозять із Закарпатської області. Однак на центральному ринку є ягоди і з Хмельниччини. Зокрема, із селища Віньківці.
Додамо, для порівняння цін журналістка відвідала ринки міста, а також супермаркет і кіоск. Детальніше переглядайте в інфографіці.
Що кажуть експерти?
Ціна на полуницю почала падати з травня. Самі аграрії, які вирощують ягоду розповідають, що заморозки цього року все ж забрали частину врожаїв у відкритому ґрунті, але з кожним роком зростають площі під закритим. І хоч собівартість там значно вища, та за збільшення обсягів такої ягоди ціна все одно буде знижуватись. Про це інформує AgroPortal.ua.
Аналітики кажуть, майже вся полуниця на ринку в західних областях – із Закарпаття. На столичні й центральні регіони ягода постачається з різних областей, зокрема з Одеси і Чернівців. У самому ж Закарпатті фіксують ціновий рекорд на полуницю. Про це передає «Фокус». Мовляв, цінники змінюють впродовж години. Продавці кажуть, якщо люди не купують продукт, то доводиться опускати ціну на декілька гривень, бо ягода згниє, якщо довго не вдасться реалізувати.
Загалом за словами самих продавців, порівняно з аналогічним періодом 2023-го цьогорічна полуниця у 2-3 рази дешевша. Тож фермери сподіваються на теплу погоду і бояться дощів, тому що ягоди на полях почнуть втрачати цінні унікальні якості та аромат.
Керівниця відділу маркетингу одного з оптових ринків Тетяна Попович теж каже, що ціни на полуницю сьогодні втричі нижчі, ніж минулого року. Загалом з виходом на ринок українських ягід, імпорт припинився або звівся до мінімуму.
За словами Тетяни Попович, полуниця, яка зараз вже у масовому продажі – суто українська. Це повʼязано із теплими погодними умовами на Закарпатті. Більше того, ціна на ягоду може опуститися ще нижче у найближчі два тижні, адже дефіциту полуниці немає.
Читайте також:
Взуття за 10 гривень, посуд – за 100. Репортаж із «барахолки» біля Кам’янецького переїзду
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.