Турецький інвестор створить п'ять тисяч робочих місць на Хмельниччині (пресслужба ТОВ "Спис України")

Турецький інвестор створить п'ять тисяч робочих місць на Хмельниччині (пресслужба ТОВ "Спис України")
Фото пресслужби компанії

Турецькі компанії Onur Group та Ozdogu Sarp Mining планують розробку Буртинського родовища графітових руд у Шепетівському районі Хмельницької області. Поява добувного підприємства матиме позитивний вплив на соціально-економічне життя регіону, буде створено щонайменше п'яти тисяч робочих місць, пише УНІАН із посиланням на відеоблог виконавчої директорки Національної асоціації добувної промисловості України Ксенії Оринчак.

"На підприємстві, яке розроблятиме це родовище, будуть працювати біля п'яти тисяч людей. Це добробут регіону, зростання фінансово-економічних показників: частина коштів від розробки цього родовища буде залишатися на місцях, а частина піде в загальнодержавний бюджет", – розповідає Ксенія Оринчак.

Водночас геолог та екс-начальник управління геології твердих корисних копалин НАК "Надра України" Володимир Лукаш стверджує, що створення потужного добувного підприємства в Шепетівському районі призведе до створення значної кількості супутніх робочих місць – біля 20 тисяч. "Це ж і обслуговуючий персонал, і наукові ці заклади, і заклади харчування, і транспорт", – розповідає геолог.

У планах турецьких інвесторів спрямувати на розробку кар'єра та родовища близько 2 млрд грн. "Я за добробут регіону! Якщо є всі дозволи. На мою думку, рано чи пізно, його [родовище] треба відкривати, бо це стратегічно серйозно", – каже депутат Михайлюцької сільської ради Валерій Собченко.

Окрім цього, Onur Group через свою українську компанію "Спис Україна" буде розвивати транспортну інфраструктуру регіону, підведе нові лінії електропередач, а також створить навчальний комбінат у Шепетівці, ліцей для навчання та підготовки фахівців відповідних напрямків, йдеться в матеріалі. Ба більше, турецька корпорація веде переговори з одним зі стратегічних інвесторів щодо побудови в Україні заводу з виробництва літій-іонних акумуляторів для електромобілів.

Крім того, пише УНІАН, експерти розвінчали головні міфи щодо майбутнього кар’єру.

Міф 1: "зникне вода"

На жаль, дехто вважає, що через розробку родовища в селах зникне вода у криницях. Це стовідсоткова вигадка, пояснюють експерти. Насправді, навпаки - вода в навколишніх селах не просто буде, а нарешті з’явиться саме якісна вода - і це передбачає план робіт з розбудови родовища. "В планах компанії "Спис Україна" передбачається буріння гідрогеологічних свердловин для водозабезпечення навколишніх сіл. Для того, щоб потім забезпечувати населення питною водою. Буриться мережа свердловин і підземними нормальними водами забезпечується місцеве населення", - пояснює геолог Володимир Лукаш.

Фото пресслужби компанії

Міф 2: "доведеться жити на краю кар’єру"

В Михайлючці, Замороченні та Городнявці дехто переймається тим, що будинки селян опиняться на краю майбутнього кар'єра. Разом з тим, важливо, що компанія "Спис Україна" зобов'язується надати місцевим, чиї будинки будуть знаходитись  близько до кар'єру, нове краще житло! І ця практика вже успішно діє на інших аналогічних підприємствах - зазначає експерт з геології Лукаш: "Компанією передбачається виплата відповідних компенсацій чи надання житла. Це теж є в програмі робіт компанії".

Міф 3: "радіація"

Мабуть, це найдивніший і однозначно найнебезпечніший міф серед місцевих: ніби то під покладами графіту є уран, і через нього усі мешканці навколишніх сіл захворіють на рак. Насправді, кажуть геологи, що давно працюють в межах Буртинського родовища графітових руд, урану там не має! Фахівці певні: ніякою радіацією видобуток графіту не може нашкодити місцевим мешканцям. До того ж роботи будуть проводитись з дотриманням цілого комплексу безпекових заходів. "Графіт - це інертний мінерал, його вплив на здоров'я практично нульовий. Ми активоване вугілля п'ємо, коли живіт заболить. Оце вважайте, що ми п'ємо активоване вугілля. Тільки в таких дозах, що його практично не буде помітно, - розповідає Володимир Лукаш. - Як геолог з 40-річним стажем, який працював і в районі залізорудних родовищ, і в районі вугільних шахт, я б не переживав тут за здоров'я своєї родини".

Фото пресслужби компанії

Тому не варто вірити в міфи і вигадки, підсумовує директор Національної асоціації добувної промисловості Ксенія Оринчак. "Соціальна угода з інвестором із світовим ім’ям стане крутим стартом для мешканців Михайлючки, Заморочення, Городнявки та й взагалі для цілого північного регіону Хмельниччини. Вже скоро тут може початись нове життя – на значно вищому соціально-економічному рівні. Це - цілком можлива реальність, і буде дуже шкода, якщо розвитку завадять якісь вигадки, міфи і забобони. Тим більше що ми їх розвіяли та спростували".

keyboard_arrow_up