З 12 грудня хмельничани почали отримувати платіжки за листопад. Вказані у рахунку цифри налякали людей. В них додали нову графу з рекомендованим платежем за наступний місяць. Таким чином у сумі до сплати "виплили" досить "страшні" цифри. Журналісти vsim.ua вирішили дізнатись, що означає "рекомендований платіж" і як потрібно сплачувати хмельничанам за блакитне паливо.
В особистому кабінета на сайті "Хмельницькгазу" мешканці можуть подавати показники та навіть сплачувати за блакитне паливо онлайн. Показники за листопад хмельничани вносили ще з 1 по 5 грудня. А ось рахунки з'явились лише два дні тому, 12 грудня. Там мешканці побачили "захмарні" суми, які їх шокували.
- Я завжди 1-го числа вношу показники і стабільно сплачую за газ кожного місяця. До того ж маю субсидію. За листопад у мене був борг 35 гривень і я його сплатив. А зараз в мене на рахунку показує - 2700 гривень. Це що я маю ще цю суму заплатити, хоча ще не спожив газу за ті гроші, - розповів журналістам vsim.ua хмельничанин Віталій.
В рахунках за листопад у платіжках за газ з'явилась нова графа з рекомендованим платежем на наступний місяць. У "Хмельницькгаз збуті" кажуть, розрахували цю суму, аби люди мали змогу за бажанням оплатити за блакитне паливо наперед. Та сплачувати таким чином необов'язково.
- Це зручно для тих споживачів, які мають невеликі нарахування і по бажанню можуть оплатити за газ відразу за 2 місяці, щоб уникнути комісій банку. А взагалі ця графа інформативна. Але як і раніше, споживач може просто заплатити борг за попередній місяць, а оплату за поточний зробити пізніше, - коментує директор ТОВ "Хмельницькгаз збут" Олександра Панькевич.
Таку ж інформацію тепер показують і в особистому кабінеті користувача. Але борг або переплату за попередній місяць порахували разом з рекомендованим платежем. Зараз "Хмельницькгаз збут" направив листа до розробників особистого кабінету, аби ці суми розділити і не заплутувати мешканців.
Рекомендований платіж - це прогнозна вартість спожитого газу за наступний місяць. Її розраховували, дивлячись на середньорічний об'єм спожитого газу. Цю цифру множили на місячну частку на грудень для певної групи споживання.
- Якщо споживач використовує газ і для індивідуального опалення, і для підігріву їжі, то у нього 15 група споживання. Допустимо, що у минулому році він спожив 1500 кубів газу. Місячна частка для цієї групи складає 18,03%. Якщо ці цифри перемножити, то виходить 270,45 кубів газу, що у грошах складає 1881,76 гривень. Ця сума і буде вказана в графі "рекомендований платіж", - пояснює Олександра Панькевич.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Анонім
Олекса Шумейко
IGOR
Виктор Гевак
Мама reply Виктор Гевак