Які банкноти і монети в Україні не прийматимуть з 1 жовтня

Які банкноти і монети в Україні не прийматимуть з 1 жовтня
ua.depositphotos
 • З обігу виводять монети та деякі банкноти — вже з наступного місяця ними не можна буде розрахуватися у магазинах. Що варто знати про грошовий обмін.
 

Вже з 1 жовтня в українських магазинах не прийматимуть при розрахунку монети номіналом 25 копійок. Також виведуть з обігу всі банкноти-гривні старих зразків, надруковані до 2003 року.

Як повідомили у НБУ, монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 і 5 копійок. Тому без 25 копійок ця проблема вирішиться і це спростить готівкові розрахунки.

А ось банкноти старого зразка, які були введені в обіг до 2003 року, вже майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз в обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості всіх банкнот, які використовуються.

Вилучення з обігу таких банкнот не доставить незручностей громадянам, переконують в НБУ. Натомість бізнесу і державі це принесе користь.

В першу чергу знизяться витрати держави та учасників готівкового обігу на виготовлення, обробку, транспортування, зберігання банкнот і монет. Також в НБУ переконані, що українцям буде зручніше розраховуватися, коли банкнот і монет стане менше.

Отже, з 1 жовтня монети та банкноти, які вилучатимуть з обігу, не прийматимуть при розрахунку. Старі банкноти та монети номіналом 25 копійок можна буде обміняти протягом наступних трьох років в банках.

Банкноти та монети, які виводять з обігу 

 

Коментарі (6)
 • Міша Савчук

  А 10 копійок?
 • Ксюша Оксана

  Краще забрали б 10коп!
 • Євгеній Іванович

  Нац банк щоб ви передохли в злиднях !!!!!!!!
 • Таня Раєцька

  Ще не 1 жовтня а торговля вже відмовляється приймати по 25 коп
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up