Які ціни на дрова і що означає новий закон
- Найбільший ажіотаж на купівлю дров спостерігають перед опалювальним сезоном.
- Що змінилось зараз, які ціни, а також що означатиме для жителів Хмельниччини новий «закон про дрова»?
Українці активно обговорюють тему заготівлі дров ось уже місяць. Причина – новий законопроєкт, через який можуть карати за зберігання дров без відповідних документів. Закон прийняла Верховна Рада, а підписати його має президент. Тим часом, він вже викликав хвилю «хейту» й обговорення, адже порушникам загрожують не лише штрафи, а й кримінальна відповідальність.
На Хмельниччині мешканці починають купувати дрова ще влітку. Лісівники пояснюють: тоді це можна зробити без великих черг, а також встигнути поколоти і просушити деревину до холодів.
Журналісти vsim.ua провели опитування у нашому Telegram-каналі, аби дізнатись, чи користуються наші читачі дровами. Думки розділились майже порівну: 49% відповіли «ні», а 51% – «так».
Дізнавались, за скільки зараз можна купити дрова і яка процедура. А також що означатиме новий законопроєкт.
Де можна купити дрова на Хмельниччині?
Придбати дрова можна онлайн або ж через найближчу філію лісництва. Ми вже розповідали раніше, що за рік кожен громадянин має можливість замовити 15 м3 дров. У Хмельницькій області цим займаються вісім лісових господарств. Нижче подаємо перелік і контакти:
- Ізяславське лісове господарство - 098 231 04 09
- Кам’янець-Подільське лісове господарство - 096 379 95 39
- Летичівське лісове господарство - 096 173 06 56
- Хмельницьке лісомисливське господарство - 097 450 77 19
- Славутське лісове господарство - 096 499 95 95
- Старокостянтинівське лісове господарство - 068 646 11 85
- Шепетівське лісове господарство - 097 670 19 56
- Ярмолинецьке лісове господарство - +38 067 380 78 10.
Скільки коштують дрова?
За останній рік ціни на дрова залишились майже незмінними. З вартістю можна ознайомитись і на сайті кожного лісництва. Журналісти обрали з переліку «колоті дрова твердолистяних порід». Ціна вказана за кубометр.
- Хмельницьке лісомисливське господарство – від 2 250 грн за м3
- Ярмолинецьке лісове господарство – 1 979, 25 грн за м3
- Старокостянтинівське лісове господарство – від 726 до 1 520 грн за м3
- Летичівське лісове господарство – 1 824 грн за м3
- Ізяславське лісове господарство – 1 200 грн за м3
- Шепетівське лісове господарство – від 1 302 до 1 320 грн за м3.
Додамо також, що на сайті Подільського магазину лісової продукції можна переглянути актуальні ціни. Щоправда, у деяких лісових господарствах зазначається про відсутність товару.
Як замовити?
Процедура для замовлення не змінилась. Для цього слід вернутись до філії лісгоспу або лісництва та написати заяву. Вказати потрібно свої контактні дані: ПІБ, ідентифікаційний код, номер, а також обсяг і породу дров паливних (чи побажання), спосіб та місце доставки.
Як пояснювали журналістам vsim.ua у Хмельницькому лісництві раніше, каси наразі немає. Відтак оплату можна здійснити за банківськими реквізитами в будь-якому відділенні банку або в додатку Приват 24. Після підтвердження оплати проводиться відпуск дров’яної деревини споживачеві.
Закон про дрова: за що збираються штрафувати?
Новий законопроєкт про дрова «наробив галасу» у мережі. Мова йшла про те, що українців можуть штрафувати на десятки тисяч гривень, а також покарати позбавленням волі до семи років за зберігання дров без документів.
Нагадаємо, відповідний законопроєкт 9665 минулого місяця ухвалили у Верховній Раді та передали на підпис президенту. Людей обурило нововведення, а юристи тим часом кажуть: якщо законопроєкт набере чинності, правопорушниками можуть стати чи не всі жителі сіл по країні.
Як йшлося у законопроєкті, на меті він має запобігти незаконній вирубці та продажу деревини в Україні. Передбачає і посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження.
Що загрожує порушникам?
- штраф від 34 тисяч гривень за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тис. грн;
- від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тис. грн;
Законопроект також пропонує штрафувати громадян навіть за невеликі обсяги деревини – від 1 куб. м, якщо вони не мають документів, які підтверджують походження.
Друзі, а чи користуєтесь ви дровами і де купуєте? А також що думаєте про новий законопроєкт? Діліться думками у коментарях!Читайте також:
У Хмельницькому шукають працівників критичної інфраструктури (СПИСОК ВАКАНСІЙ)
У Нетішині мобілізованим видаватимуть по 10 тисяч гривень
Хостели Хмельницького: ціни та умови проживання
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Владимир
Владимир
Юрій Лавренов
Вячеслав
Ю reply Вячеслав