Яйця, мед, килими та сантехніка: хмельницький експорт зріс вчетверо

Яйця, мед, килими та сантехніка: хмельницький експорт зріс вчетверо
  • За 2018 рік Хмельниччина заробила на експорті понад 7 мільярдів гривень.
  • Подільську продукцію переважно вивозять до Польщі, Росії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Молдови та Великої Британії.
  • Великим попитом користується хмельницький мед, борошно, насіння льону та гірчиці. Не цураються за кордоном і нашої сантехніки, меблів та килимів.

Хмельницькі підприємці вийшли на новий рівень. За даними Хмельницької митниці за 10 місяців 2018 року експорт подільських товарів зріс в чотири рази. На торгівлі з закордонними партнерами вже заробили понад 7 мільярдів гривень, що на 25% більше ніж у 2017 році.

Серед хмельницьких торгівельних партнерів, традиційно лідирує Польща. Цьогоріч до сусідньої країни  відправили товарів більше ніж на півтора мільярда гривень. Найбільшим попитом у поляків користується хмельницький мед, чорниця, меблі, сантехнічні вироби, металопрокат.

Крім Польщі, нашу продукцію вивозять до Росії (14%), Об’єднаних Арабських Еміратів (7%), Молдови та Великобританії (по 6%), Узбекистану та Румунії (по 4%), Естонії, Німеччини та Азербайджану (по 3%).

В 2018 році Росія придбала на 36% більше хмельницької продукції ніж минулого року. Це, в основному, трансформатори, килими, поліетиленові пакети, сталеві котли, цукор.

Арабам виявилися до вподоби подільські яйця птахів, бобові культури, борошно, пиломатеріали, насіння олійних культур (льону, гірчиці). Молдаванам знадобилися хмельницький сталепрокат, солод, яйця, цукор, поліпропіленова плівка, килими. Британці купували борошно, солод, насіння, чорницю, меблі та сантехніку.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up