Галина БІЛЕЦЬКА

Галина БІЛЕЦЬКА

+380665500745
Галина БІЛЕЦЬКА - Всі Статті (1080)

До великого християнського свята готувалися заздалегідь. Оселю та родину вбирали у нові світлі кольори. Паску пекли, зазвичай, мовчки. А у ніч перед Великоднем запалювали багаття.

Вони прославили місто далеко за океаном.  Надихали на патріотичні звершення та керували. У жіночий день, 8 березня, пригадайте видатних жінок Проскурова разом зі vsim.ua.

По Героїв Майдану розташувалася будівля зі столітньою історією. Зовні - палац, а всередині обласний військкомат.  Що відомо про історію унікальної споруди?

Колись тут навчався відомий артист Михайло Пуговкін. На території стояло до 60 танків. А проектували все це німці.

Колись територія собору вважалася околицею міста. Святиня стояла у центрі великого православного кладовища. А відразу за могилами була розміщена перша в губернії показова пасіка.

А ви вже були у Баглаях, Титькові чи Педосах? Топоніміка Хмельницької області надзвичайно багата на екстравагантні назви населених пунктів. Журналісти vsim.ua склали ТОП-15 найкумедніших назв сіл на Хмельниччині.

Дівчата ворожили на судженого, але до чарів вдавалися рідко. Хлопцям на Андрієвських вечорницях відводилася особлива роль.  Вони стрибали на коцюбі та кусали калиту. А ще бешкетували від душі. Як саме, дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Для пасок робили лише природні закваски. Були вони кількох видів: житні - для буднів, пшеничні - для свят. Ставили паску до печі на особливій лопаті, а потім нею ще й били всіх членів родини. Для чого, читайте в нашому матеріалі.

Стримана символіка та червоно-чорні кольори. Подільська писанка зберігає традиції предків і донині. Протягом століть на Хмельниччині популярними залишаються рослинні орнаменти та християнські символи. Новинка ΧΧI століття – зернівки та вишиті стрічками і нитками писанки.

В окупації Проскурів був протягом чотирьох років - до 25 березня 1944-го. За цей період у місті з’явилася перша каналізація, телефона мережа та дороги. Руйнувань зазнали будинки на Кам’янецькій, залізничні сполучення та міст через Південний Буг. Яким було окуповане місто та що довелося пережити місцевим мешканцям, читайте на нашому сайті.

keyboard_arrow_up