Яйця подорожчали майже вдвічі: ціни у Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА)
- Продовжуємо моніторити вартість продуктів.
- За останній місяць в Україні різко здорожчали яйця.
- Яка ситуація у Хмельницькому?
Щотижня розповідаємо на нашому сайті про те, як змінюються ціни на різні продукти: овочі, фрукти, м’ясо, сало і молочку. На черзі – курячі яйця.
На вартість яєць впливає безліч факторів, зокрема і сезонність. Як правило, з початком холодів курячі яйця зростають в ціні.
Нагадаємо, востаннє ми порівнювали ціни на яйця у вересні. Вже тоді на прилавках можна було спостерігати здорожчання. А за останній місяць їх вартість знову стрімко зросла. Така ситуація спостерігається по всій країні.
До прикладу, на початку осені у Хмельницькому фермерські яйця пропонували в межах 30 гривень. Тепер продають майже вдвічі дорожче. Яйця чернівецького виробника «Писанка» у вересні коштували в середньому 32 гривні, зараз – 56.
Для порівняння журналістка vsim.ua відвідала два продовольчі ринки – «Дубово» та центральний, а також супермаркет і кіоск.
Дізнавайтесь детальніше і переглядайте інфографіку.
Яка причина подорожчання і що буде далі?
Цієї осені яйця подорожчали у всіх регіонах країни. Аналітики кажуть: причина в тому, що влітку пропозиція на цей продукт вища. Відтак через необхідність швидко реалізувати продукцію, вартість восени зростає. Про це розповідає аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка, – передають Факти.
— Наразі середня ціна для кінцевого споживача становить 58,2 грн/десяток, що на 22% менше, ніж рік назад. До кінця року ціна може зрости ще на 10%, — каже експерт.
Яка ж причина здорожчання?
За словами Максима Гопки, однією з причин подорожчання яєць є зростання собівартості виробництва. Зокрема:
- подорожчання кормів — ціни на пшеницю, кукурудзу та соняшниковий шрот подорожчали, що впливає на вартість утримання птиці;
- витрати на енергоресурси — вартість електроенергії зросла, а з настанням холодів збільшується й споживання електроенергії задля забезпечення комфортного середовища тваринам, а також додаткові витрати на підсвітку у зв’язку зі скороченням світлового дня.
- сезонність – коли зменшується пропозиція від домогосподарств.
За словами першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Тараса Висоцького, сезонні зміни пояснюються зниженням продуктивності курей через похолодання. Це впливає не тільки на домашні господарства, а й на промислове виробництво.
Крім того, відбувається оновлення поголів'я курей, що традиційно супроводжується зниженням виробництва. Загалом у жовтні цього року виробництво яєць було на 5% меншим, ніж минулого.
Також причиною стрибку цін є подорожчання кормів, пов'язане з відновленням цін на зернові після кількох років низьких показників, зумовлених блокадою морських шляхів, – передає «Економічна правда».
– Аналіз попередніх періодів у ринковій тенденції показують, що надалі не варто очікувати суттєвих ринкових коливань і суттєвих змін цін. Практика дворічної давності засвідчила, що початок листопада - це пік і потім поступове вирівнювання і зниження цін. Однозначно після нового року це буде зниження дуже часто і чітко, – зазначив Тарас Висоцький.
Читайте також:
Історії гучних пожеж у Хмельницькому: як це було і чим закінчилось
26 хмельничан заборгували водоканалу 875 тисяч гривень
860 гривень на місяць: матері скаржаться на низькі виплати на дитину до 3-х років
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Иван Соколов
Сергей Коваль
Прав був Янукович коли казав про нас що ми бидло...
Иван Соколов
Олександр