Двоє колишніх поліцейських отримали вирок у Старокостянтинові. Деталі справи

Двоє колишніх поліцейських отримали вирок у Старокостянтинові. Деталі справи
  • Правоохоронці були учасниками злочинного угруповання.

  • Воно займалося вимаганням грошей у Старокостянтинові.

  • Двоє експоліцейських отримали вирок суду.

Двоє колишніх поліцейських зі Старокостянтинова отримали вирок за вимагання грошей та незаконне проникнення у помешкання. Обоє належали до організованого злочинного угруповання, де були ще двоє поліцейських та один військовий. Підсудні уклали угоду про визнання винуватості та уникнули реального терміну ув'язнення й конфіскації майна. Вирок виніс Старокостянтинівський районний суд. Розповідаємо деталі цієї справи за матеріалами реєстру судових рішень.

Імена поліцейських, які отримали вирок, — Володимир Андрійчук та Дмитро Мартинюк. Обоє працювали у відділі поліції в Старокостянтинові, а на момент винесення вироку вже були безробітними. За місцем проживання обох характеризують позитивно.

За даними слідства, організована злочинна група включала загалом чотирьох працівників відділу поліції у Старокостянтинові, а також одного військовослужбовця. Володимир Андрійчук та Дмитро Мартинюк не були організаторами, а тільки учасниками. Справи інших фігурантів розслідуються окремо. Як ідеться у вироку, угруповання сформувалося не пізніше січня 2023 року. Організатор займався, зокрема, тим, що планував злочини, розподіляв ролі та підшукував співучасників і жертв, у яких можна було вимагати гроші. Далі деталі двох епізодів, описаних у рішенні суду.

Відео дня

Епізод 1

Організатор групи знайшов підприємицю, яка торгувала продуктами на базарі у Старокостянтинові. З неї вирішили вимагати гроші під приводом того, що вона незаконно торгує алкоголем. Організатор та ще один учасник схеми прийшли до неї додому та без дозволу зайшли у помешкання. Потім фактично провели незаконний обшук у гаражі, де знайшли дві пластикові 20-літрові каністри з самогоном.

Жінці пригрозили кримінальною відповідальністю та викликали на місце двох інших учасників угруповання, Володимира Андрійчука та Дмитра Мартинюка. Поліцейські вдали, що документують виявлення та вилучення каністр. Відтак жінці сказали, що вона має заплатити 3000 гривень, інакше її притягнуть до відповідальності. Підприємиця відмовилася, після чого правоохоронці почали вимагати віддати самі каністри. На це жінка погодилася і самогон забрали. Її збитки оцінили у 2800 гривень.

Епізод 2

Організатор схеми знайшов на OLX оголошення військовослужбовця про продаж армійських сухпайків. Коли саме це було, слідство не знає, проте точно не пізніше 1 червня 2023 року. Вранці того дня за вказівкою організатора один з підсудних подзвонив військовому та домовився про зустріч під приводом купівлі сухпайків. Зустріч призначили на наступний день, 2 червня.

Організатор схеми залучив свого знайомого, який не знав про злочинну діяльність правоохоронців. Цей знайомий мав виконати роль закупника сухпайків та вважав, що бере участь у викритті кримінального правопорушення. На придбання пайків йому дали 1600 гривень.

Пообіді 2 червня військовий, який продавав сухпайки, прибув на обумовлене місце зустрічі — місцеву заправку. Туди ж приїхали дві машини — в одній був закупник, організатор схеми й один його подільник, а в іншій — Володимир Андрійчук та Дмитро Мартинюк.

Закупник вийшов з машини, підійшов до військового та купив у нього два сухпайки за 1600 гривень. Відразу після цього четверо поліцейських вийшли з машин, представилися та повідомили продавцю, що зафіксували продаж пайків, а банкноти були міченими. При цьому військовому пригрозили кримінальною відповідальністю. В межах справи чоловіка вважають потерпілим.

Після «викриття» військового повезли до іншого місця. Там був ще один учасник угруповання, теж військовий. Він служив разом з потерпілим. Потерпілому сказали, що він має заплатити 30 000 гривень, аби його не притягували до відповідальності. Таку вимогу озвучив військовий, який був учасником угруповання. Потерпілий був змушений на це погодитися та сказав, що якнайскоріше знайде гроші. Зрештою він передав військовому 30 000 гривень чотирма частинами протягом 2-29 червня 2023 року. Після отримання останньої частини грошей військовий сказав потерпілому, що проблеми з поліцією та військовою службою вирішені.

Що вирішив суд

Кримінальне провадження було відкрите 6 червня 2023 року. Дії Володимира Андрійчука та Дмитра Мартинюка кваліфікували таким чином:

  • порушення недоторканості житла, тобто незаконне проникнення до житла та іншого володіння особи, незаконне проведення в них обшуку, вчинене службовою особою у складі організованої групи осіб (частина 2 статті 27, частина 3 статті 28 та частина 2 статті 162 Кримінального кодексу)
  • вимагання, тобто вимога передачі чужого майна з погрозою розголошення відомостей, які потерпілий бажає зберегти в таємниці, службовою особою з використанням свого службового становища, організованою групою осіб в умовах воєнного стану (частина 2 статті 27 та частина 4 статті 189 Кримінального кодексу)

Обоє визнали провину та уклали з прокурором угоди про визнання винуватості. В рамках останньої вони зобов'язалися сприяти викриттю злочинів інших учасників угруповання, включаючи надання свідчень проти них. Суд врахував, що підсудні не були організаторами угруповання та брали участь не у всіх епізодах злочинної діяльності. Крім того, вони відшкодували потерпілим завдані збитки.

Обом експоліцейським призначили п’ять років ув’язнення з конфіскацією майна, проте водночас це покарання замінили на три роки випробувального терміну без конфіскації. Вони також погодилися, що заставу (242 240 гривень за кожного) перерахують на потреби Сил оборони України.

На обох колишніх правоохоронців поклали такі зобов’язання:

  • періодично з’являтись для реєстрації до органу пробації
  • повідомляти орган пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання
  • не виїжджати за межі України без погодження з органом пробації

У рішенні суду вказано, що у випадку недотримання умов угоди прокурор матиме право звернутися до суду з проханням про скасування вироку й розгляд справи в загальному порядку. Крім того, умисне невиконання угоди про визнання винуватості кваліфікується як злочин кримінальним кодексом. Вирок був винесений Старокостянтинівський районним судом 28 січня, апеляцію на нього можна подати протягом місяця.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
  • Людмила Катревич

    Оце новина.... .  Пацани і дівчатка  в чорному!!!!! На передок!!!!! Кацапів лякайте! І вбивайте!!!!!!
  • Михаил Полевой

    І це тільки ті кого зловили…
  • Людмила Воронюк

    А скільки злочинів ,що ми не знаємо ,то кому вірити ...
  • Микола Кушнір

    Ось чому вони навчені чим їх Клименко вчить їм немає 60 років чому їх немібілізували

    Олександр Волошин reply Микола Кушнір

    Микола Кушнір Вони інваліди 2-гої групи.

keyboard_arrow_up